Gitaros vyrus sugrąžina į jaunystės dienas

Gitaros vyrus sugrąžina į jaunystės dienas (0)

2020-02-12

Kęstutis Bastys praėjusio šimtmečio 9-ame dešimtmetyje grojo ir dainavo įvairiuose Jurbarko estradiniuose ansambliuose, o į muziką po ilgos pertraukos sugrįžo kaip bardas.

Šiandien „Kultūros salos“ svečiai – du vyrai su gitaromis. Tai jurbarkiečiai Aridonas Daukša ir Kęstutis Bastys. Daug kam žinomi, daug kur kviečiami ir neatsisakantys Jurbarko bardų klubo nariai. Gitaros į šių vyrų rankas pateko seniai, o sugrįžimas prie muzikos primena smagias ir skambančias jaunystės dienas.

Su trim akordais

Kai Aridonas ir Kęstutis pradėjo brazdinti gitaromis, bardais, žinoma, jie dar nebuvo, nė žodžio tokio nežinojo. Tačiau anuomet net labiau nei dabar vaikinas su gitara atrodė ypatingas, ir norinčių tokiais būti buvo daug.

„Buvau keturiolikos, gal trylikos metų, kai brolis parsitempė gitarą. Bet jis negrojo. O aš, kai pasiėmiau, tai – visam laikui, – sako Aridonas ir pasakoja, kad groti mokėsi kartu su draugais: – Viens vieną akordą žinojo, kits kitą, gitaros nesuderintos... Su trim akordais mokėdavom pagroti visas dainas! „Smokie“, „Suzi Quatro“, „Boney M“. Pusiau angliškai, pusiau lietuviškai. Bet tai šiaip, kai mokinomės, o kur reikėdavo rimtai groti, tai viskas tvarkingai.“

Rimtai pagroti tekdavo mokykloje, draugų išleistuvėse į armiją. O kai pats buvo pašauktas tarnauti, po atostogų į dalinį nusivežė ir gitarą. Pagrodavo, išmoko rusiškų dainų, kurias ir dabar prisimena. O grįžęs po tarnybos nebegrojo 30 metų. „Nebuvo laiko. Dulkėjo ta gitara. Pasiimdavau kartą per metus, pabarškindavau ir padėdavau. Tada buvo kiti prioritetai – šeima, darbas trim etatais“, – pasakoja vyras.

O ansamblių, kurių Jurbarke buvo gausu, Aridonas sakė nė nežinojęs – jam jų nereikėjo, jis mėgo groti vienas ir dainavo savo kūrybos dainas.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook