„Imsrė“ dovanų vežė neįkainojamą vertybę

„Imsrė“ dovanų vežė neįkainojamą vertybę (0)

2011-12-12

„Imsrės“ dainininkės, pasipuošusios tautiniais kostiumais, „Diemedžio“ jubiliejuje atliko unikalių lietuviškų sutartinių programą ir žiūrovų buvo sutiktos ovacijomis.

Jurbarko kultūros centro folkloro ansamblis „Imsrė“ lapkričio 26 d. vyko į Marijampolės rajoną, Kalvariją, sveikinti savo bičiulių – folkloro ansamblio „Diemedis“ su 15 metų jubiliejumi ir vežė neįkainojamą dovaną – į UNESCO pasaulio kultūros vertybių sąrašą įrašytų lietuviškų sutartinių programą.

Į jubiliejinį koncertą Kalvarijos folkloro ansamblis „Diemedis“ susikvietė bičiulius, skardžiabalsius ir miklių kojų folkloro atlikėjus – „Novą“ iš Šakių rajono, Patašinės, „Ratilus“ iš Vilniaus, iš Jurbarko „Imsrę“, ir visus svečius prašė linksmų dovanų atvežti. „Diemedis“ savo šventėje pristatė ką tik išleistą kompaktinę plokštelę „...nupink vainiką iš svajonių...“, kuriame įrašyta septyniolika romansų.
„Mes dainavome jumoristines vaišių sutartines ir Veliuonos krašto svotbines vaišių dainas iš brolių Juškų dainyno. Specialiai šios programos ruošti nereikėjo – mūsų repertuare daug sutartinių ir šio krašto dainų“, – pasakojo „Imsrės“ vadovė Birutė Bartkutė.
Ir „Diemedį“, ir į jo šventę susirinkusią pilnutėlę salę žiūrovų „Imsrės“ programa sužavėjo – jurbarkiečių ansamblį jie sutiko ir palydėjo ovacijomis. Sutartinės yra ypatingas liaudies kūrybos žanras, kurio neturi kitos tautos, o ir Lietuvoje benykstantis, nes retas folkloro ansamblis jas tedainuoja. Dėl savo unikalumo lietuvių sutartinės įrašytos į UNESCO pasaulio kultūros vertybių sąrašą. Tad tokią neįkainojamą dovaną iš savo repertuaro lobyno bičiuliams padovanojo „Imsrė“. Beje, B. Bartkutės vadovaujamas kolektyvas sutartines dainuoti, t.y. gelbėti nuo pražūties, ėmėsi dar toli iki to, kol jomis susirūpino UNESCO.
Kadangi „Diemedžio“ jubiliejus sutapo su advento pradžia, „Imsrė“, pristatyta kaip balsingiausias kolektyvas, įteikė dar vieną muzikinę dovaną – atliko apeiginę obelų apvaikščiojimo sutartinę. „Ši sutartinė buvo dainuojama per adventą vaikštant aplink obelis – kad būtų geras derlius. Mes pasikvietėme „Diemedžio“ vadovę Žydruolę Mankauskaitę-Zenevičienę ir apvaikščiojome ją linkėdamos gero dainų derliaus, kad vaišintų juo visą Lietuvą ir ne tik“, – pasakojo B. Bartkutė.
„Imsrė“ gruodžio 15 d. yra pakviesta dainuoti unikalius liaudies kūrinius Babtų bažnyčioje – ten Kauno r. Neveronių folkloro ansamblis „Viešia“ rengia sutartinių vakarą.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook