Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Muzika vienija ir stiprina draugystę

Muzika vienija ir stiprina draugystę (0)

2018-05-12

Antano Sodeikos meno mokykla gegužės 3-6 dienomis priėmė svečius iš Moldovos Kriulenio (Criuleni) meno mokyklos. Jurbarko miesto ir verslo dienų scenose skambėjo ir moldavų jaunimo dainos, o abi mokyklos pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Moldovos centrinėje dalyje esantis Kriulenio rajonas – oficialus Jurbarko r. savivaldybės tarptautinis partneris. Mokyklų bendradarbiavimas oficialiuosius ryšius paverčia bendruomenių draugyste, suteikiančia dar daugiau pažinimo galimybių ir malonumo.

Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykla jau turi tokios patirties – ne tik sutartimi įteisintas bendradarbiavimas, bet ir nuoširdi draugystė mokyklą sieją su kito savivaldybės partnerio – Vokietijos Krailsheimo miesto muzikos mokykla.

„Šį kartą iniciatyvą pirmoji parodė Moldova. Kai pernai savivaldybės oficiali delegacija buvo Kriulenio šventėje, meno mokyklos direktorė Natalia Dimitraško perdavė man savo kontaktus. Nedelsdama su ja susisiekiau – mūsų mokykla mėgsta draugauti“, – pasakojo Antano Sodeikos meno mokyklos direktorė Loreta Ševelienė.

Naujus bičiulius sodeikiečiai nusprendė pasikviesti gegužės pradžioje, kad pamatytų švenčiantį Jurbarką, o jurbarkiečiai galėtų pasigėrėti draugiško mums krašto dainomis ir šokiais.

Atvyko 46 žmonių grupė. Jurbarko miesto ir verslo dienų šventinėje eisenoje žėrėjo ir Moldovos tautinės spalvos, o koncertų scenose grojo mokytojai ir mokiniai, pasirodė Natalios Korecki vadovaujamas Kriulenio kultūros centro šokių kolektyvas.

Ypatingo dėmesio nusipelnė Rankų teatras, kurį Kriulenio meno mokykloje sukūrė ir jam vadovauja direktorė N. Dimitraško. Jurbarkiečiai šiam teatrui plojo ir Motinos dienos koncerte kultūros centre, ir miesto šventėje. Tokio reginio, panašu, pas mus dar nėra buvę.

O kriuleniečius Jurbarke sužavėjo kanklės – svečių sutiktuvės Antano Sodeikos meno mokykloje prasidėjo mokytojos Rimos Balčiūnienės vadovaujamo kanklininkių ansamblio „Smilga“ pasirodymu. Direktorė L. Ševelienė svečius pasveikino jų gimtąja kalba, o mokytojas Vincas Bakšys vedė ekskursiją po mokyklą. Po jos moldavai pasklido po mokyklą – visi kabinetai buvo atidaryti, visi instrumentai išbandyti. Panašu, kad sodeikiečiai nenusileido svetingumu garsėjantiems moldavams.

„Žiobrinėje prie Nemuno svečiai ragavo lietuviškos žuvienės ir kugelio, paplaukiojo laivu. Mokytojams priėmimą surengė savivaldybės meras, vaikai su didžiuliu įspūdžiu grįžo iš Jurbarko krašto muziejaus. Visi važiavo į Panemunės pilį, o su Jurbarku bendraamžius suažindino mūsų jaunimas. Į svečių priėmimą įtraukėme ne tik dabartinius savo mokinius, bet ir buvusius, jau baigusius mūsų mokyklą. Vilius Balšaitis visus pakvietė į pasimatymą prie fontano, pasivaikščiojo po miestą, paskui visi vakarojo mokykloje – bendravo, šoko. Moldavai panoro, kad Vilius lydėtų juos ir į Klaipėdą, kur važiavo paskutinę viešnagės dieną pamatyti jūros ir delfinų“, – pasakojo L. Ševelienė.

Kriulenio meno mokyklos delegaciją, kaip įprasta visose jaunimo mainų programose, gyventi į savo šeimas priėmė jurbarkiečiai. „Dėkoju visiems mūsų mokinių tėveliams, priėmusiems į savo namus mūsų visų svečius. Jie liko labai patenkinti. Beje, patenkinti ir mūsų mokinių tėvai, daugelis sakė: kokius gerus vaikus mums atsiuntėt, smagu buvo susipažinti. Štai taip atsiranda bendrystė!“ – džiaugėsi Antano Sodeikos meno mokyklos direktorė.

Dabar tolimai kelionei į Moldovą ruošis sodeikiečiai. Gal kitąmet, kai Kriulenio meno mokykla švęs 50-metį? Bet kelionė tikrai bus, nes bendrystę palaiko ir draugystę stiprina susitikimai.

Danutė Karopčikienė« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook