Balsavimas

Ar pritariate radaro įrengimui mieste?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Promenadoje – teatro profesionalai ir gerbėjai

Promenadoje – teatro profesionalai ir gerbėjai (0)

2009-04-06

Jurbarkas turi gilias teatro tradicijas - prieš 90 metų čia buvo apsistojusi Lietuvių valstybės teatro trupė, prieš 50 įsikūrė mūsų miesto Konstantino Glinskio teatras. Šiais teatrinių jubiliejų metais kultūros centras ir teatro mėgėjų klubas vykdo profesionalaus meno sklaidos projektą „Jurbarko promenada".

Pradėdama „Jurbarko promenadą" kultūros centro direktorė Danutė Samienė papasakojo šių laikų akimis žiūrint romantišką istoriją. 1919 m. lenkams okupavus Vilnių lietuvių teatro pradininkas Konstantinas Glinskis su Valstybės teatro trupe atsikraustė į gimtąjį miestą Jurbarką. Teatralai gyveno, repetavo ir spektaklius rodė Mituvos gatvėje. Kelis mėnesius Mituvos pakrantė buvo tapusi promenada - vaikščiodavo išsipustę aktoriai, o smalsūs miestelėnai eidavo jų pažiūrėti.
Į pirmąjį profesionalaus meno sklaidos projekto renginį susirinko tik saujelė - matyt, prisiekusiųjų teatro gerbėjų. Krašto muziejaus Židinio salėje prancūzų rašytojos Marguerite Duras „Muzika 2" vaidino aktoriai Viktorija Kuodytė ir Povilas Budrys. Ieškodami savo minčių ir jausmų tiesos aktoriai mezgė intymų dialogą su savimi, partneriu ir žiūrovais.
Kaip teigė projekto „Jurbarko promenada" sumanytoja Danutė Samienė, ji ir šįmet pasiryžusi pakviesti profesionalių atlikėjų, rimtų spektaklių. „Nors pernykštis projektas „Susitikimai" neatsipirko, teko pridėti kultūros centro spec. lėšų, nemanau, kad turėčiau siūlyti žiūrovams niekalą", - teigė direktorė. Ji sakė tam ir rašanti projektus, kad žmonės, vertinantys rimtą meną, turėtų progos Jurbarke jo pamatyti. Nors kultūros ministerija projektui „Jurbarko promenada" teskyrė 4 tūkst. Lt ir teks ieškoti lėšų kitur, D. Samienė teigė mananti, kad negali tų pinigų skirti kokiems lėkštiems spektakliams.
Birželio pradžioje jau tikrai yra sutarta dėl baleto artistų koncerto - atvažiuos Lietuvos baleto žvaigždės. „Rudenį planuojami Jaunimo ir Klaipėdos dramos teatrų spektakliai, tačiau detalaus plano negaliu pateikti - baiminuosi, kad neatsitiktų kaip su pernai pažadėtuoju „Hamletu". Dėl aktoriaus ligos jie negalėjo atvykti planuotu laiku, o kito laiko irgi nesurado. Be to, žymieji Lietuvos teatrai baiminasi nemokaus Jurbarko žiūrovo. Į rimtus spektaklius jurbarkiečiai nesiveržia, labiau nori pramoginių", - sakė D. Samienė.
Jubiliejiniais Jurbarko Konstantino Glinskio teatro metais bus rengiami sceninio judesio, vokalo ir kt. mokymai vaidinantiesiems teatre. Rudeniop planuojamas menus studijuojančių jurbarkiečių koncertas, skirtas teatro aktorių jubiliejams pažymėti. Baigiamoji teatro jubiliejaus šventė vyks spalio mėnesį. Į ją žadama sukviesti visus nuo 1959 m. teatre vaidinusius, režisavusius ar kaip kitaip jame buvusius žmones.

„ŠVIESOS" inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook