Raudonėje skambėjo kapelų muzika

Raudonėje skambėjo kapelų muzika (0)

2016-08-06

Prasidėjusi šv. Mišiomis Raudonės bažnyčioje ir sveikinimais šio krašto Onoms ir Onutėms skambi šventė nuvilnijo pilies parke. Liepos 24–ąją čia vyko V respublikinės kapelų varžytuvės „Skambėk, Raudone, muzikoje“.

Trankų pasirodymą pradėjo Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras „Vingis“, vadovaujamas Gyčio Gvozdo. Paskui scenoje kapelos keitė viena kitą. Raudonės kapela sulaukė daug bičiulių. Į šventę atvyko Naktiškių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Vaivorykštė“, Raseinių rajono Ariogalos muzikantai, susibūrę į „Šaltinėlio“ kapelą, „Šventupis“ iš Kauno rajono Babtų kultūros centro ir melodingą pasirodymą atvežusi Adolfo Lapės vadovaujama Jurbarko kultūros centro vokalinė instrumentinė grupė „Šilas“.
Kapelų varžytuvės šiemet vyko jau penktą kartą, nors, kaip sako Raudonės kapelos meno vadovas Jonas Apolius Grygartas, Oninių šventė Raudonėje skambėjo nuo senų laikų – tai vasaros brandos šventė, kai į javapjūtę palydimi kombainai.
Penkioliktus metus grojanti Raudonės kapela saugo šią tradiciją, o raudoniškiai visada laukia šios šventės, kviečia svečių ir smagiai pasibūna pilies parke.
Pristatydamas Raudonės kapelą vadovas skaičiuoja, kiek muzikantų pasikeitė per jos gyvavimą. Nieko nepadarysi, vaikai išvažiuoja į mokslus, pasikeičia kitos aplinkybės, bet trys muzikantai kapeloje kaip pagrindinė ašis – kapelos vairo nepaleidžiantis jos vadovas J. A. Grygartas, kontrabosininkas Vidas Gvildys ir būgną mušantis Ričardas Sabaliauskas. Naujai Raudonės kapelos repertuaras suskambėjo uždainavus Nagliui Mačėnui. „Dainas renkamės pagal charakterį, balso skambesį“, – pasakojo kapelos vadovas, ypač vertinantis N. Mačėno atliekamus kūrinius.
J. A. Grygartui svarbiausia, kad kapelų varžytuvėse skamba gyva muzika. Pasak jo, tai labai svarbu viešuose renginiuose, nes fonogramos palieka garsą, bet atima jausmą. Būtų jo valia, fonogramas apskritai uždraustų.
Raudonės Oninių šventė neįsivaizduojama be Veliuonos kultūros centro Raudonės filialo meno vadovės Birutės Jurkšienės. Ir ne todėl, kad suaugusiųjų dramos būreliui „Kultuvė“ vadovaujanti Birutė iki smulkmenų apmąsto scenarijų ir kaip niekas kitas moka šiltai sutikti raudoniškius ir šventės svečius. Kapelų varžytuvėms vadovavusi B. Jurkšienė ir šįkart kaip šventės talismaną dalijo puikią nuotaiką ir negailėjo energijos. Tačiau didžiuosius pasirengimo darbus Birutė nudirbo dar prieš šventę.
„Labai džiaugiuosi, kad Raudonėje turime tiek daug gerų, supratingų žmonių“, – sakė Birutė. Ir viena, ir kartu su seniūnu Česlovu Meškausku ji beldėsi į verslininkų duris ir džiaugėsi, kad šios atsivėrė. Tik už rėmėjų lėšas buvo nupirktos dovanėlės, pakviesta koncertuoti grupė „Husarai“. „Labai norėčiau išvardinti visus, bet padėkosiu kitaip. Ačiū mūsų kasmetiniams rėmėjams, ačiū ir šiemet prisidėjusiems“, – sakė Birutė.
Kad šventė džiugintų akį, padėjo sceną papuošęs Raudonės moterų centras. Tuo pat metu vykusiomis sporto varžybomis rūpinosi Gintautas Juškys.
O šventė išties buvo smagi. Kapelos abejingų nepaliko: šmaikščiai pajuokavę, trankiai sugroję muzikantai ir patys pabendravo, pasiklausė vieni kitų. Plojimais buvo palydėtos visos kapelos, o šeimininkai pagerbti dar labiau – Seimo narys Bronius Pauža gražaus jubiliejaus proga sėkmės ir skambaus balso linkėjo Raudonės kapelos dainininkui N. Mačėnui. Kapelas ir į šventę sugužėjusius raudoniškius sveikino rajono meras Skirmantas Mockevičius, savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė, Veliuonos kultūros centro direktorė Irma Svetlauskienė ir Raudonės seniūnas Č. Meškauskas.

Jolita Pileckienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook