Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Repertuaro inventorizacija ir teatrališkas gurkšnis vandens

Repertuaro inventorizacija ir teatrališkas gurkšnis vandens (0)

2013-04-08

Minėdamas Teatro dieną Jurbarko Konstantino Glinskio teatras parodė daugumą savo repertuaro spektaklių, o didžiuliam būriui teatralų įteiktos „Vandens“ nominacijos ir Teatro ženkliukai.

Tarptautinę teatro dieną Jurbarko Konstantino Glinskio teatras minėjo visą savaitę. Kartu švęsti kvietė ir miestiečius – kone kas vakarą rodė vis kitą spektaklį iš gausaus savo repertuaro ir priminė daugiau kaip pusę šimtmečio besitęsiančią teatro istoriją. Teatro dienos išvakarėse aktoriams buvo teikiamos „Vandens“ nominacijos ir Teatro ženkliukai.

Per trisdešimt suaugusiųjų ir dvi dešimtis vaidinančio jaunimo į sceną palydi Konstantino Glinskio teatro ir prie jo įkurtos vaikų ir jaunimo studijos režisierės Danutė Samienė ir Agnė Banytė. Režisierės padėjėjas Kęstutis Matuzas dažniausiai ir pats vaidina spektakliuose. Apšvietėjai, scenografai ir kostiumų dailininkai, choreografai, kompozitoriai, dar – teatro draugai, gerbėjai ir rėmėjai, ir, žinoma, žiūrovai – teatralų būrys Jurbarke ne toks ir mažas. Tad jei švęsti, tai švęsti – Teatro dienai paminėti glinskiečiai surengė Teatro savaitę!
„Mūsų teatras – turtingas, šiuo metu repertuare net aštuoni spektakliai. Deja, Teatro dienai skirtoje savaitėje rodome ne visus: savo masinių pastatymų negalime parodyti dėl labai žemiškų priežasčių – kai kurie aktoriai serga, kai kurie augina vaikus. Rodysime tik komedijas „Brangusai pabučiavimas“, „Ūpo žmonės“ ir naujausią – „Moters kerštas“, taip pat jaunimo studijos abu spektaklius: „Viens, du, trys“ ir „Būti paaugliu“, – pasakojo režisierė D. Samienė.
Teatro savaitės renginiai – tarsi repertuaro inventorizacija. Ji prasidėjo kovo 21 d. V. Levanovo pjese „Viens, du, trys“. Režisierė A. Banytė džiaugėsi, kad spektaklis pavyko gerai, nors žiūrovų sulaukė nedaug – renginių Jurbarke netrūksta, neretai jie dubliuojasi.
Neatvyko, nors buvo žadėjęs, ir režisierius Gytis Padegimas pažiūrėti ir įvertinti dėl aštrios tematikos gerokai diskusijų sukėlusio savo mokinės darbo. Tačiau Teatro savaitėje buvo parodytas 2000 m. jo sukurtas filmas „Teatro instinktas“ apie Lietuvos teatro pradininką Konstantiną Glinskį. Filme kalba buvę Jurbarko teatro režisieriai Algirdas Pauliukaitis ir Antanas Švedas, rodomos ištraukos iš spektaklio „Blinda, svieto lygintojas“. G. Padegimo filmas, pasak režisierės D. Samienės, jau yra tikra istorija, verta dabartinio Jurbarko teatro žmonių, ypač jaunimo, dėmesio.
Režisierė D. Samienė prisimena ir įdomių nutikimų, kuriant šį filmą – filmuojant K. Glinskio namelyje Jurbarke įlūžo grindys ir labai išgąsdino G. Padegimą. „Po to niekas namelio ir nebetvarkė. Nors ir iki tol nieko autentiško jame nebuvo – namelis buvo nugriautas ir vėl atstatytas, tad gal ir dabar verčiau būtų jį nugriauti, o toje vietoje kokiu nors paminklu įamžinti Konstantiną Glinskį“, – svarsto režisierė.
Teatro dienos proga rengiamos įvairios atrakcijos ir teikiami apdovanojimai. Konstantino Glinskio teatro administracija pernai įsteigė apdovanojimą „Vanduo“ – stikliniame inde nominantams dovanojamas gurkšnis vandens. Vanduo – tai gyvybė, energija, sveikata ir grožis – viskas, ko reikia teatrui ir teatralams.
Teatro administracija – D. Samienė, A. Banytė ir K. Matuzas šiemet įteikė net vienuolika nominacijų. Už geriausius vyrų vaidmenis apdovanoti Algimantas Vizbara ir Karolis Bastys, už moterų – Monika Buitkuvienė ir Guoda Mockaitytė, už epizodinius – Anicetas Masaitis, Danutė Mikelaitienė ir Juozapas Abromavičius.
„Vandens“ nominacijas pelnė ir Gintaras Zareckas, kaip šviesų operatorius, ir Eiva Dobilaitė – už spektaklių choreografiją. Teatro jaunimo studijos aktorei Miglei Smirnovaitei atiteko žiūrovų nominacija, o Samantai Pinaitytei – debiuto.
Debiuto nominacija pamalonintas ir Kauno mažojo ir muzikinio teatrų aktorius Evaldas Leskauskas, tą pačią dieną Alfonso vaidmeniu debiutavęs Konstantino Glinskio teatro spektaklyje „Moters kerštas“. Spektaklį jau anksčiau mačiusiems žiūrovams tai buvo nemaža staigmena, o pasak režisierės, ir aktoriams, ir žiūrovams tokie eksperimentai yra įdomūs.
„Vandens“ nominacijos – ne vieninteliai apdovanojimai Jurbarko teatralams. Giedrė Paulaitienė ir Aušra Kazlauskienė įteikė prieš keletą metų pačių įsteigtus Teatro ženkliukus. Šiemet jais papuošti vyresnės kartos aktoriai Arvydas Višinskas, Alvydas Šimaitis, Jonas Tamošaitis, jaunimo – Rugilė Sabonytė, režisierė Agnė Banytė.
Dar vieną Teatro ženkliuką glinskiečiai įteiks Prancūzijoje, kur abi trupės išvyksta balandžio 12 d. Apdovanojimas skirtas Dominykai Lafont – Pamiers miesto Krailsheimo bičiulių draugijos pirmininkei, už nuoširdžią bičiulystę.
Prancūzijos Pamiers mieste Krailsheimo (Vokietijos miesto, su kuriuo bendradarbiauja ir Jurbarkas) bičiulių draugijos nariams Konstantino Glinskio teatras parodys komediją „Moters kerštas“, o vaikų ir jaunimo studija etiudų spektaklį „Būti paaugliu“ vaidins Pamiers licėjuje.
Grįždami jurbarkiečiai pabuvos ir Krailsheime, paskui – Berlyne. Tokia tat įdomi kelionė laukia Konstantino Glinskio teatro senbuvių ir jaunimo.
Paskui teatras kibs ruoštis 2014 m. respublikinei Dainų šventei – Lietuvos teatrai šventėje vaidins Kristijono Donelaičio „Metus“. Aktoriaus ir režisieriaus Valentino Masalskio režisuotame spektaklyje jurbarkiečiams, kartu su 15 kitų teatrų, paskirta paruošti „Rudens gėrybes“.
„Metai teatrui bus sunkūs“, – sakė režisierė D. Samienė.
Sunkūs, bet įdomūs – turbūt pridėtų visi, įsimylėjusieji teatrą.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook