Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Teatro kariuomenė stipri kultūros savanoriais

Teatro kariuomenė stipri kultūros savanoriais (3)

2019-02-06

Istoriniu partizanų vadų keliu į 1949-ųjų Vasario 16-osios deklaracijos pasirašymo vietą etapais einančius žygeivius Jurbarko K. Glinskio teatras pasitiko įkūnijęs partizanų personažus. Stasiui Kliukui (antroje eilėje centre) patikėtas Jono Žemaičio-Vytauto vaidmuo.

Vasario 2 d. Konstantino Glinskio teatro surengta popietė „Teatro kariuomenė“ vedė prasmingą paralelę tarp teatro ir gyvenimo, tarp susiklostančių aplinkybių, žmogaus galimybių ir jo pasirinkimo. Tądien kalbėta apie stiprias asmenybes ir šio teatro aktoriaus Stasio Kliuko suvaidintus personažus. Asmeninį jubiliejų mininčiam S. Kliukui neabejotinai svarbios abi kariuomenės – ir įprasminta scenoje, ir tikroji, su kuria susietas nemažas laiko tarpsnis.

Scena...

Jurbarko K. Glinskio teatro režisierė Danutė Budrytė-Samienė renginį pradėjo nuo teatro prasmės. Ką jungia teatras ir jo žmonės? Žanrine prasme jis talpina labai daug – ir dainą, ir šokį, ir literatūrą, ir poeziją, ir kostiumą, ir scenografiją... Jei būtų kitaip, pasak režisierės, scenoje būtų tik kažkieno svetimą tekstą kalbantys žmonės. „Mes labai džiaugiamės, kad minėdami Jono ŽemaičioVytauto metus savo teatre turime šaulių, savanorių, tarp jų – atsargos vyr. leitenantą Stasį Kliuką. Mūsų teatras surengė nemažai teatralizuotų istorinių, kraštotyrinių programų, kuriose buvo reikalingos karininko konsultacijos, o jas mums suteikė Stasys ir Jurbarko Petro Paulaičio šaulių 701 kuopa“, – kalbėjo režisierė.

Stasio Kliuko vaidmenys išskirtinai karingi personažų dvasia, jų požiūriu į scenoje atgaivintą laikmetį. Toks jo suvaidintas kovotojas, maištininkas Kliauga J. Petrulio dramoje „Prieš srovę“. Tai ilgiausiai K. Glinskio teatro vaidinamas spektaklis, parodytas Vilniaus nacionalinio dramos teatro scenoje, Kauno mažajame ir Panevėžio J. Miltinio dramos teatruose, Marijampolėje ir daugelyje kitų vietovių.

Stasį Kliuką partizanų vado Rymanto vaidmeniui pasirinko režisierius Jonas Vaitkus, kurdamas filmą „Vienui vieni“. Šis kūrybinis posūkis ypač svarbus. Pasak režisierės D. Budrytės-Samienės, J. Vaitkus įžvelgė S. Kliuko artistiškumą, atitikmenį šiam personažui.

S. Kliuko tipažas – kariškas, jo personažai – moraliai stiprūs, drąsūs žmonės, istorinės asmenybės. Matyt, neatsitiktinis ir D. BudrytėsSamienės pasirinkimas spektaklyje „Tiltai į Tėviškę“, kuriame S. Kliukui ji patikėjo ketvirtojo Lietuvos prezidento, partizanų generolo Jono Žemaičio-Vytauto vaidmenį.

J. Žemaitį-Vytautą jis įkūnijo ir K. Glinskio teatro aktorių parengtoje programoje per „Partizanų Lietuvos“ žygio VIII etapą, vedusį Jurbarko krašto keliais iki J. Žemaičio-Vytauto vadavietės. Žygeiviai žygkelių etapais atkūrė istorinį visos Lietuvos partizanų vadų maršrutą į Minaičių kaimą Radviliškio rajone, kur 1949 m. buvo pasirašyta Vasario 16-osios deklaracija.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę leidinio versiją.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook