Valstybės pagrindas – žmonės ir kultūra

Valstybės pagrindas – žmonės ir kultūra (0)

2016-07-16

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną į Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčią rinkosi profesionalios klasikinės muzikos gerbėjai. Vilkyškių muzikos festivalio, šiemet globojamo Seimo nario Broniaus Paužos, organizatoriai į Jurbarką koncertuoti pakvietė Jungtinių Amerikos Valstijų vargonininką Virginijų Barkauską, pasaulines scenas užkariavusį obojininką Robertą Beinarį ir baritoną Tomą Tuskenį.

2009-aisiais pradėtas rengti tarptautinis vargonų muzikos festivalis „Vargonų muzika Vilkyškiuose“ tapo svarbia ne tik Mažosios Lietuvos, bet ir Jurbarko kultūrinio gyvenimo dalimi – čia atvyksta koncertuoti visi tarptautinio festivalio dalyviai.
„Drauge su Mindaugo karūnavimu Lietuva įgavo valstybės statusą. Džiaugiamės tuo iki šiol, nors prireikė šimtmečio, Vytauto, Jogailos, Martyno Liuterio, Abraomo Kulviečio, Stanislovo Rapalionio ir Kristijono Donelaičio, kol šioje žemėje sudygo Evangelijos sėkla. Ką šiandien reiškia būti krikščioniu, kiekvienas turime paklausti savo širdies. Tegul vargonų – muzikos instrumentų karaliaus – garsai užpildo mūsų širdis džiaugsmu, ramybe, išganymu“, – prieš koncertą parapijiečiams linkėjo kunigas Mindaugas Kairys.
Seimo narys B. Pauža pripažino, kad globoti festivalį „Vargonų muzika Vilkyškiuose“, kai į jį atvyksta didžiausių pasaulio scenų žvaigždės, jam yra nepaprasta garbė.
„Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena labai svarbi mūsų valstybei. Galime didžiuotis, kad Lietuva, istorijos vingiuose patyrusi tokią daugybę įvykių, sugebėjo nusikratyti okupacijos jungą ir vėl tapti laisva bei nepriklausoma. Valstybės pagrindų pagrindą sudaro kalba, žmonės ir kultūra. Nepaprastai džiaugiuosi ir didžiuojasi, kad kunigas Mindaugas Kairys ir jo žmona Laura, organizuojanti vargonų muzikos koncertus, kultūros šviesą skleidžia tokiose vietose, kur nedažnai sulaukiama profesionalių atlikėjų“, – sakė Seimo narys B. Pauža.
Po koncerto bendraudami su atlikėjais, klausytojai nustebo ir apsidžiaugė išgirdę, kad obojininko R. Beinario giminės šaknys – Pašaltuonio krašte, o mokytis muzikos paskatino iš ten kilęs jo senelis, garsus vargonininkas ir kompozitorius Pranciškus Beinaris. Jurbarke koncertavęs atlikėjas jau yra įrašęs daugiau kaip dešimt kompaktinių plokštelių, grojęs su garsiausiais užsienio šalių orkestrais, vadovauja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedrai.
„Tokie žmonės įkvepia mūsų jaunimą kurti ir siekti savo svajonių – Lietuvoje yra visos galimybės augti ir tobulėti. Tai laisvos valstybės privalumas“, – įsitikinęs Seimo narys B. Pauža.

„Šviesos“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook