Šventėje – nė minties apie negalią

Šventėje – nė minties apie negalią (0)

2017-08-17

Jurbarko r. neįgaliųjų draugijos kasmetinis vasarinis suėjimas „Pabūkim kartu“ šiemet vyko Šimkaičiuose. Skambėjo sveikinimų žodžiai ir muzikiniai sveikinimai, jubiliatų rankose pražydo rožės, kartu dainuota, linguota ir plota. Visų – kone pusantro šimto – susirinkusiųjų akyse spindėjo laimė, o lūpose – džiaugsmo šypsenos. 

Šventė „Pabūkim kartu“ prasidėjo šv. Mišiomis Šv. vyskupo Martyno bažnyčioje, po jų tęsėsi Šimkaičių bendruomenės namuose. Jurbarko r. neįgaliųjų draugijos ansamblis „Draugystė“ dainuodamas sutiko atvykusiuosius. Erdvioje bendruomenės namų salėje teko pasispausti, nes šiemet į tradicinę šventę susirinko ypač daug draugijos narių ir sulaukta didelio būrio svečių.

„Mieli mano svečiai ir šimkaitiškiai, džiugu kad pasirinkote Šimkaičius ir atvažiavot pas mus pabūti. Sveikinu su jūsų švente ir noriu palinkėti sveikatos, artimųjų meilės ir pagarbos, aplinkinių supratimo ir gražaus bendravimo“, – pati pirmoji susirinkusiuosius nuoširdžiai sveikino Šimkaičių seniūnė Elena Šileikienė.

Šeimininkų vardu kalbėjo ir Vincenta Girdžiuvienė – šios seniūnijos neįgaliųjų seniūnė. „Smagu, kad nepamiršot Šimkaičių. Gero, smagaus pasibuvimo, sveikatos – kad ir kitąmet vėl susirinktume“, – sakė ji.

Jurbarko r. neįgaliųjų draugijos pirmininkė Vida Pieniutienė džiaugėsi, kad kasmet vis didesnis būrys susirenka pabūti ir pabendrauti tradicinėje šventėje. „Be mūsų seniūnų tokių gražių švenčių tikrai nebūtų“, – sakė draugijos vadovė, mintyje turėdama ir seniūnijų vadovus, ir seniūnijose gyvenančių draugijos narių seniūnus.

Neįgaliųjų šventėn atvyko ir savivaldybės vadovai. Meras Skirmantas Mockevičius pasidalijo dar šviežiais įspūdžiais iš Seime atidarytos Lidijos Meškaitytės akvarelių parodos. Kurti dailininkę paskatino užgriuvusi negalia. „Niekas neapsaugotas nuo ligos ir nuo negalios. Linkiu nepasiduoti jokiais būdais liūdesiui, kuris įtrauktų kaip bedugnė, ir pagalvoti – o ką man davė ši neganda, į ką aš galiu atsispirti, kas mane keltų į dangų. Reikia ieškoti galimybių, kaip kilti pačiam ir palaikyti kitus“, – sakė meras.

Rajono vadovo dovanotas saldumynų krepšys labai tiko prie Seimo nario Ričardo Juškos padėjėjos Liudmilos Norkaitienės dovanos – jos pačios išaugintų mėtų su palinkėjimu dažnai susėsti prie arbatos puodelio.

„Džiaugiuosi jūsų optimizmu, noru bendrauti, pasidalyti ir vargais, ir geromis naujienomis. Ir visuomet džiaugiuosi jūsų vadove, kad jinai vis randa naujų veiklų ir mums duoda užduočių“, – sakė ne pirmą kartą neįgaliųjų šventėse dalyvaujanti savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė. O jos paskelbta informacija apie galimybę draugijai gauti autobusą buvo sutikta griausmingais plojimais.

Paskui buvo pasveikinti šiais metais jubiliejus švenčiantys draugijos nariai – V. Pieniutienė kiekvieną apkabino ir įteikė po rožę, įdavė parvežti ir nedalyvavusiems, o visi iš širdies jiems užtraukė „Ilgiausių metų!“

Koncertinę šventės dalį pradėjo Šimkaičių moterų ansamblis „Gija“, vadovaujamas meno vadovo Arūno Baužos, kuris ir vedė visą šį smagų renginį. Atpažįstamos lyriškos melodijos žadino prisiminimus, skatino kartu paniūniuoti ir įsikibus kaimynui į parankę palinguoti.

Šimkaičių dainininkes keitė tauragiškiai. Tauragės r. neįgaliųjų draugija, pasak V. Pieniutienės, yra geriausi jurbarkiškių draugai. Tauragės neįgaliųjų vadas Kęstutis Petkus linkėjo kaimynams geros sveikatos ir geros nuotaikos – jos apsčiai atvežė draugijos mišrus vokalinis ansamblis „Svaja“. Bendruomenės namai gaudė nuo muzikos ir dainų, ir nuo ovacijų.

Paskui ant stalų keliavo ir suneštinės, ir Šimkaičių šeimininkių paruoštos vaišės – burnoje tirptantis kugelis ir gardi gira.

Vaišintasi, sotintasi gardumynais ir bendravimu, juokauta ir dainuota – ir nė minties šitam suėjime nebuvo apie negalią.

Tokios smagios, tokios puikios būna visos šventės – sakė V. Pieniutienė. „Mes jau apvažiavom daug seniūnijų, pernai gražiai ir smagiai šventėme Veliuonoje, lauke virėm žuvienę. Šiemet mus gražiai sutiko Šimkaičiai. Mes ir važiuojame į seniūnijas, nes tik jose mus gražiai priima ir pasirūpina visais organizaciniais reikalais“, – sakė rajono neįgaliųjų vadovė.

Kiekvieno negalia skirtinga, labiausiai matomi judėjimo negalią turintys žmonės, tačiau draugijos renginiuose visi jaučiasi gerai. „Į draugiją ateina ne visi neįgalieji – labiausiai turbūt tie, kurie nori bendrauti, nori dalyvauti įvairiose veiklose, ką nors naujo sužinoti, ką nors nuveikti. Verta būti draugijoje, nebent žmogus yra labai uždaras ir mėgsta vienatvę. O draugijoje vienišas niekada nebūsi, ir visokių veiklų, užsiėmimų čia – kiek tik nori. Šiemet į Vilnių važiavom – į šventę, paskui į Tauragę – sportuoti, paskui – per Šakių rajono dvarus. Neseniai didelė mūsų grupė – pilnas autobusas – buvom išvykę į turistinę kelionę į Vokietiją. Šią kelionę, žinoma, finasavosi kiekvienas asmeniškai, bet žinant iš anksto galima susitaupyti, o keliauti su bičiuliais smagu ir saugu, net jei kojos silpnos ir negali greit vaikščioti. Labai įdomu!“ – tvirtino jau penkerius metus draugijoje dalyvaujanti, „Draugystės“ ansamblyje dainuojanti Janina Gurina, ir jai, be abejo, pritartų visi draugijos bičiuliai.

Jurbarko r. neįgaliųjų draugija vienija 500 narių, o draugijos būstinėje Dariaus ir Girėno g. 120A visada yra ką veikti. Čia vyksta įvairiausios projektinės veiklos, veikia rankdarbių būrelis, įvairiausių renginių. Čia galima ateiti tiesiog pabūti, pasišnekėti ar susirasti įdomų užsiėmimą.

Draugijos nariai aktyvūs ir veiklūs. „Tokių problemų, kaip surinkti dainininkų, čia niekada nebūna – tie žmonės patys labai nori, jie entuziastai, jie noriai eina ir į repeticijas, ir į koncertus“, – sakė ansamblio „Draugystė“ vadovas Valdas Žemaitis.

Ir namisėdomis aktyviausių draugijos narių tikrai nepavadinsi – jie kasmet keliauja, ir ne tik Lietuvoje. „Pernai plaukėme į Stokholmą ir važiavom į Lenkiją – Varšuva, Krokuva, Zakopanė, daug tose kelionėse pamatėme. Šiemet išsiruošėm į Vokietiją – įspūdžių daugybė. Mėnesio gale, 26 d., – respublikinė šventė Jurbarke, ją rengia neįgaliųjų bendruomenė „Guboja“, ir mes dalyvausim. O rugsėjo 3-ąją – į Vilnių, su savo rankdarbiais ir kitokiais darbeliais“, – pasakoja ir ateities planais dalijasi energingoji V. Pieniutienė. Jos entuziazmas, veiklumas ir energija užkrečiantis. Turbūt ir iš čia tas draugijos žmonių noras būti ir pabūti kartu, noras judėti ir sugebėjimas išjudinti kitus.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook