Žydinčios vasaros šventė subūrė juodaitiškius

Žydinčios vasaros šventė subūrė juodaitiškius (0)

2017-07-26

Nuskambėjo nuošė Juodaičių bendruomenės šventė „Vasaros žiedai“. Dešimtmečių tradicijas turintį renginį dabar organizuoja Klausučių kultūros centro Juodaičių skyriaus vienintelė darbuotoja Violeta Andrikaitienė su dideliu būriu savanorių pagalbininkų ir stengiasi, kad būtų visiems įdomus ir spalvingas – kaip žydinti vasara.

Juodaitiškiai savo šventę rengia pačiame vasaros žydėjime, liepos viduryje, ir derina ją prie Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčioje vykstančių Škaplierinės atlaidų. „Taip būdavo visada – per Škaplierinę, o mūsų šventei jau kokie 50 metų, dalyvaudavau joje, kai buvau vaikas“, – sako kultūrinių renginių organizatorė Violeta, besistengianti išlaikyti tradicinius šventės akcentus, suburti visus juodaitiškius.

Visada juodaitiškių šventėje daug dalyvių sutraukia sportinės varžybos. Šiemet krepšinio aikštelėje varžėsi 7 komandos, tinklinį žaidė 4. „Žaidėjų privažiuoja ir iš Jurbarko, ir iš Kauno. Ir mes neiname lengviausiu keliu – krepšinio komandose po 5 žaidėjus, tinklinis irgi tikras, o ne paplūdimio“, – pabrėžia V. Andrikaitienė.

Virvės traukimo rungtyje šiemet varžėsi ir dvi moterų komandos, vyrų – trys. Rankos lenkimo rungtį nugalėjo buvęs juodaitiškis Laimonas Lapinskas, o iš viso buvo 13 dalyvių. Kasmet daug azarto sukelia netipiška rungtis – lipimas į stulpą pasiimti prizo, tam ir specialus stulpas stovi aikštelėje priešais kultūros centrą. Šiemet prizą nusiėmė Laimonas Andrikis.

Norinčių pasportuoti ir parungtyniauti šventės dieną netrūksta, bet kažkas turi ir paruošti rungtis, teisėjauti. Violeta vardija būrį pagalbininkų. Sportininkus suregistruoja, padeda rungčių teisėjams Laurita Vitkauskaitė, Iveta Šliuževičiutė, Rugilė Varonovaitė – studentės, parvažiuojančios savanoriauti „Vasaros žieduose“. Visada padeda Laimonas Bakutis. Krepšinio varžybas Juodaičių pagrindinės mokyklos stadione suruošia Vidmantas Andrikis, teisėjauti jau kelinti metai atvažiuoja Eržvilko seniūnas Gintaras Kasputis – ir šiemet buvo, o pabaigęs varžybas išskubėjo į savo miestelio šventę. Talkino ir Kazimieras Šimkus iš Baltraitiškės, ir kaunietis, iš Gricių kaimo kilęs Raimondas Gudžiūnas. Padeda, pasak Violetos, be atlygio, už ačiū.

„Pramogos vaikams – būtinai. Mano dešinioji ranka rengiant šias pramogas – Kristina Lukenskienė“, – sako šventės organizatorė. Šiemet vaikai žaidė smiginį ir pagalvių mūšį (!), lauko domino – jį galės žaisti ne tik per šventę, nes iš labai elementarių priemonių Kristina padarė šį žaidimą, piešė ant asfalto, ant akmenėlių.

Kažkada juodaitiškių vasaros šventė vadinosi jaunimo švente, ir iki šiol joje pasveikinami 18-mečiai. Šiemet Juodaičių seniūnė Alvina Bunikienė sveikino ir dovanėles įteikė 8 pilnametystės sulaukusiems jaunuoliams – 3 merginoms ir 5 vaikinams.

„Šventę įgarsino irgi savanoris – Mindaugas Stiga iš Klausučių, puikus profesionalas, padėjo veliuoniškis Tadas Letukas. Turime ir savo aparatūrą, bet tokiai didelei šventei per maža. Fotografavo kaunietis Jovitas Paulauskas“, – geradarius toliau vardija kultūrinių renginių organizatorė. Pasakoja ir apie tradiciją papuošti kultūros centro, prie kurio lauke vyksta šventė, fasadą. Šiemet puošė Loreta Juškutė-Gudžiūnienė, padaryti 30 didelių popierinių gėlių – ne juokas, ir – savo lėšomis. Buvo pasiūlyta ir pasipuošti gėlėtai – juk vasara, ir juodaitiškiai priėmė tokias žaidimo taisykles: buvo gėlėtų suknelių, gėlių plaukuose ir atlapuose, ir gėlėtų šortų, ir baltų dobilėlių spalvos marškinių.

„Medaus prizams ir dovanoms iš savo bityno jau ne pirmus metus duoda Danguolė ir Remigijus Šimulynai. Labai gera, kai yra žmonių, kurie duoda. Jie tiki, kad ką atiduodi – sugrįžta“, – džiaugiasi V. Andrikaitienė. Tuos žmones ji vadina geros valios savanoriais, nefinansiniais rėmėjais.

Tačiau šventei suruošti reikia ir pinigų. „Jurbarko rajono savivaldybė mūsų šventei skyrė 250 Eur. Gerai, bet už tiek šventės nepadarysi. Mūsų finansiniai rėmėjai – ūkininkai ir parduotuvių savininkai. Parduotuvėse renginio dieną bent jau pagyvėja prekyba, o ūkininkams – kas? Kviečiame juos į šventę ir esame labai labai dėkingi“, – sakė organizatorė.

Dėl finansavimo, pasak Violetos, visada tenka rizikuoti: šventė planuojama ir atlikėjai kviečiami iš anksto, o ar turėsi kuo mokėti, paaiškėja vėliau. Tačiau dar nėra taip buvę, kad juodaitiškiai neparemtų savo šventės.

 „Vasaros žiedų“ koncertas – skambus, stilingas, gražus. Juodaitiškius pamalonino mūsų krašto atlikėjai – dainavo veliuoniškis Naglis Mačėnas, staigmeną padarė jo sūnus Karolis, irgi atlikęs keletą dainų. Publikos anšlago sulaukė jurbarkietis Eligijus Jukna. Koncertavo televizijos projektų dalyvė Justė Šimkutė, o garsioms pavardėms atstovavo Rolandas Petrikis.

„Šiemet buvo ir didesnė bei įvairesnė mugė, ir viskas praėjo gražiai, draugiškai, be incidentų“, – dar pasidžiaugia V. Andrikaitienė.

Štai tokia juodaitiškių žydinčios vasaros šventė – pačių su atida ir meile paruošta, subūrusi kaimo žmones, sukvietusi išvykusiuosius, priviliojusi svečių, suteikusi daug malonių akimirkų mažiems ir dideliems.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook