Balsavimas

Ar palaikote sprendimą savavališkai įjungti apšvietimą Imsrės pėsčiųjų take?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Šimtmečio Lietuva: sėkmė ir saugumas – tautos vienybėje

Šimtmečio Lietuva: sėkmė ir saugumas – tautos vienybėje

„Misija Sibiras“ – gyvoji istorija jaunimui (0)

Projekto „Misija Sibiras“ ekspedicija šiais metais vyko į tremties vietas Irkutsko srityje ir tvarkė lietuvių kapines. Sugrįžus į Lietuvą ekspedicijos dalyvių laukia dar viena misija – susitikti ir papasakoti, kad skaudi tremties istorija nebūtų pamiršta. Tomas Oičenka įspūdžiais ir pojūčiais, patirtais Sibire, pirmiausia pasidalijo su savo gimtojo miestelio Viešvilės žmonėmis.

(Plačiau...)

Ketvirtį amžiaus švenčiančio bataliono lopšys – Jurbarke (0)

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas paminėjo 25-ąsias įkūrimo metines. Tauragės r., Laužo kaime, daugelio tebevadinamame Sakaline, įsikūrusio bataliono pamatus klojo jurbarkiečiai. Ir dabar ne vieną Jurbarko šeimą su karinėmis struktūromis sieja darbo, draugystės ar pareigos saitai.

(Plačiau...)

Skrydis virš Lietuvos ir Jurbarko, arba pasakojimai apie karo aviaciją (0)

Pradedame spausdinti etnolgo dr. Arvydo Griškaus, Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro direktoriaus, straipsnį apie Lietuvos karo aviaciją. Autorius išryškina asmenybes ir faktus, padedančius suvokti aviacijos svarbą Lietuvos ir Jurbarko istorijai, visuomenės raidai, pilietiškumui, šalies gynybai, tradicijoms. Rengdamas straipsnį autorius naudojosi savo tyrimų medžiaga, surinkta rašant humanitarinių mokslų, etnologijos, disertaciją „Lietuvos karo aviacijos lakūnų gyvensena XX a. pabaigos – XXI a. pradžios socialiniame ir kultūriniame kontekste“, rėmėsi istorikų, žurnalistų darbais, interneto informacija, žmonių atsiminimais. Rugpjūčio 19 d. Jurbarke vyks aviacijos šventė Romualdui Marcinkui atminti, o rugpjūčio 24-ąją šio jurbarkiečio, karo lakūno ir futbolininko, Lietuvos rinktinės kapitono vardą rengiamasi suteikti rekonstruotam miesto stadionui.  

(Plačiau...)

Valstybės dieną šėlo naktinės lenktynės (0)

Liepos 6-ąją jurbarkiečiai šiemet sutiko neįprastai. Kol dauguma saldžiai miegojo, pusiaunaktį, į kultūros centrą rinkosi patriotiškai nusiteikę žmonės. Lygiai vidurnaktį čia buvo duotas startas pažintinėms patriotinėms orientacinėms lenktynėms „Vardan tos Lietuvos! 99 minutės“.

(Plačiau...)

Skaudi atmintis pražydo rugiagėlėm (0)

Nuskaudėjo dar viena Gedulo ir vilties diena. 76-ąjį kartą prisiminta 1941 m. birželio 14-osios naktis, kai sovietų represinės struktūros pradėjo masinius lietuvių trėmimus – per kelias „juodojo birželio“ dienas iš Tėvynės į Sibirą išvežta apie 18 tūkst. Lietuvos gyventojų.

(Plačiau...)

Jurbarke eksponuojami žymiausių skulptorių darbai (0)

Praėjusią savaitę Jurbarką aplankė gausus būrys Lietuvos skulptorių, o dar daugiau skulptūros darbų pristatyta Vinco Grybo memorialiniame muziejuje atidarant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirtą parodą „Skulptoriai valstybės šimtmečiui“. 

(Plačiau...)

Pasieniečiai – pasienio bendruomenių partneriai (0)

Trečiadienį Jurbarko r. savivaldybėje lankėsi gausus būrys pasieniečių. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai atviri – pristatė savo veiklą ir pasiūlė pagalbą sprendžiant savivaldos reikalus.

(Plačiau...)

Jurbarkuose - karių mobilizacija (nuotraukos) (0)

Gegužės 5 d. į Jurbarkus plūdo atsargos kariai. Čia, seniūnijoje, laikinai buvo įsikūręs tris rajonus – Jurbarko, Šakių ir Raseinių, koordinuojantis karo prievolės centras. Beveik du šimtus atsargos karių skubiai prisistatyti tariamai mobilizacijai pašaukusi kariuomenė vykdė kasmetines pratybas „Žaibo kirtis 2017“.

(Plačiau...)

Po Eržvilko apylinkių miškus pasklido tūkstančiai žygeivių (0)

Naktį pliaupęs lietus septintojo „Kęstutėnų“ žygio rengėjams nežadėjo nieko gero, tačiau išaušusią saulėtą dieną pasitiko rekordinis žygeivių skaičius. Į žygį vietomis, kuriose pokariu kovojo ir žuvo Kęstučio apygardos partizanai, susirinko per 2200 entuziastų.

(Plačiau...)

Kovo 11-ąją – duoklė patriotizmo kalviams (nuotraukos) (0)

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Kovo 11-ąją, Laisvės šventė sujungė miestus ir miestelius. Įvairiose gyvenvietėse žmonės šventė nepriklausomybės atgavimą, o Jurbarke prisiekė ir pasižadėjo šauliai.

(Plačiau...)

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook