Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Pilyje – patriotizmo pamokos jaunimui

Pilyje – patriotizmo pamokos jaunimui (0)

2016-11-16

Spalio 28-osios vakare Raudonės pilies kiemas buvo pilnutėlis uniformomis vilkinčio jaunimo. Nepaisant darganos čia vyko iškilminga jaunųjų šaulių sąskrydžio „Naktis pilyje – sugrįžimas“ atidarymo ceremonija. Jau tradicija tapęs LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės sąskrydis sukvietė būrį patriotiškai nusiteikusių jaunuolių ir jų vadovų iš visos Tauragės apskrities.

Antrą kartą vykęs sąskrydis prasidėjo iškilminga rikiuote vidiniame pilies kieme. Beveik du šimtai jaunųjų šaulių, šaulių ir kitų svečių stebėjo, kaip iškilmingai įnešama Trispalvė, ir ją pagerbė sugiedodami Lietuvos himną.
„Pernai sąskrydį pilyje surengėme pirmą kartą ir pamatėme, kad pasiteisino. Susibūrimas pilyje ne šiaip sąskrydis mokykloje. Čia viskas – ir aplinka, ir vieta istorinė, ir tai svarbu Lietuvai. Maloniai nustebino mokyklos vadovybė, mielai priėmusi šaulius, todėl tikimės, kad ir kitais metais ši tradicija tęsis“, – sakė sąskrydžio organizatorius ir jaunųjų šaulių vadas Marius Jazukevičius.
Po iškilmingo atidarymo šauliai sugužėjo į Raudonės pagrindinės mokyklos aktų salę. Čia sąskrydžio dalyvių laukė siurprizas – kariškomis uniformomis pasipuošęs Aušros Mičulės vadovaujamas ansamblis „Vėjūkas“. Kolektyve nuolat groja ir dainuoja keletas šaulių, tačiau prie „Vėjūko“ prisijungė ir būrelių vadovai M. Jazukevičius bei Gintautas Dulaitis.
„Vėjūkas“ salę užliejo patriotine muzika – skambėjo tarpukario ir šių laikų lietuviškos dainos. Prisijungti prie dainuojančiųjų padėjo projektoriumi ant sienos rodomi dainų tekstai.
Mokyklos direktorius Vytautas Staponas šauliams papasakojo pilies ir Raudonės istoriją. „Labai džiaugiamės, kad pas mus vyksta tokie sąskrydžiai. Stebėjau vaikus, kurie buvo įvairiausio amžiaus. Nustebino, kad jie labai drausmingi, kartu dirba. Jie turi tikslą ir yra motyvuoti. Net jokių patyčių, kas didelėse vaikų grupėse dažnai pasitaiko, nepastebėjau“, – įspūdžiais dalijosi V. Staponas.
Pasak direktoriaus, įspūdį paliko ir vaikų patriotiškumas. Esą retai kur galima pamatyti meile tėvynei degančiomis akimis tautines dainas atliekantį jaunimą. Raudonės bendruomenei sąskrydis svarbus ir tuo, kad jaunieji šauliai neužtrenkia durų – kiekvieną kartą dalyvauti kviečia ir vietos jaunimą.
„Po tokių sąskrydžių tik vėl ir vėl įsitikinu, kad tokios organizacijos, kaip šauliai ir skautai, labai reikalingos ir patiems vaikams, ir mūsų šaliai. Todėl tikiuosi, kad ir kitais metais sąskrydis vyks pas mus“, – sakė V. Staponas.
Po istorijos pamokos šaulių laukė parodomoji kovos menų programa. Į pilį su keletu auklėtinių atvyko sporto klubo „Pantera“ treneris Mindaugas Smirnovas. Improvizuotą treniruočių aikštelę įsirengę sportininkai šauliams pristatė maišytus kovos menus. Kovotojai poromis treniravosi bei kovojo naudodami smūgių ir imtynių techniką.
Itin daug dėmesio sulaukė Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro direktoriaus Arvydo Griškaus pasakojimas apie Lietuvos aviaciją. Šis kultūros centras ne vienus metus bendrauja su šalies Karinėmis oro pajėgomis, rengia lakūnų vedamas stovyklas vaikams, todėl tikromis istorijomis iš aviacijos gyvenimo apipintai A. Griškaus paskaitai jaunimo dėmesio netrūko.
LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės štabo būrio mokomojo skyriaus „Juodo vilko“ šauliai jauniesiems kolegoms pademonstravo savo ginkluotę, ekipuotę ir surengė taktikos mokymus bei pasirodymą, per kurį sulaikė automobiliu važiavusius asmenis.
„Pats sąskrydis buvo nuostabus, nors ir daug streso, atsakomybės ir tiesiog lakstymo nuo vieno kampo iki kito, bet jis įvyko labai sklandžiai. Vien pats organizavimas ir visų Jurbarko šaulių subūrimas į tokį masinį renginį buvo nuostabus ir buvo smagu žiūrėti, kaip visi dirba kartu, nori, kad viskas įvyktų tobulai. Esam labai dėkingi visiems, kas padėjo, ypač „Juodam vilkui“ už taktikos pasirodymą bei Mindaugui Smirnovui ir jo mokiniams už kovinių menų demonstravimą. Aišku, reikia neužmiršti ir Arvydo Griškaus bei jo paskaitos apie lakūnų tradicijas“, – sakė sąskrydyje dalyvavęs jaunasis šaulys Lukas Dudoravičius. 
Pasak vaikino, šis sąskrydis išsiskiria ne tik vieta, bet ir veikla. Sąskrydžiams įprastą naktinį žygį su pasalomis čia pakeitė naktinės estafetės, kurios buvo itin svarbus komandinis darbas.
„Vien faktas, kad sąskrydis vyksta ne lauke ar paprastoje mokykloje, bet pilyje, manau, pritraukė dar daugiau žmonių. Gi ne kiekvieną dieną galima nuvykti į Raudonės pilį ir tuo labiau joje nakvoti. Labiausiai patiko, kad mes parengėme siurprizą visiems atvykusiems. Tai buvo netikėtas Jurbarko šaulių ir „Vėjūko“ koncertas“, – pasakojo L. Dudoravičius.
Vaikino įspūdžiams pritarė ir dvi sąskrydyje dalyvavusios raudoniškės. Skautė Karolina Klimavičiūtė tikina ne pirmą kartą dalyvaujanti šaulių susibūrimuose, tačiau sąskrydis Raudonėje – vienas įdomiausių. 
„Buvo tikrai linksmi žaidimai, įdomios paskaitos. Pašokome, pabendravome. Labai patiko tai, kad buvo atskirta erdvė, kurioje buvo galima pasiklausyti, kaip groja kiti, patiems pagroti, padainuoti. Buvo puiku“, – sakė mergina.
Antrą kartą sąskrydyje dalyvavusi Ūla Urbštaitė tikino, kad šiemetinis buvo įdomesnis. Moksleivė šįkart turėjo užduotį – kartu su draugu vesti naktines estafetes. „Naujos pažintys visada labai šaunu. Tačiau smagiausia, kad šauliai mumis pasitikėjo ir patikėjo dalį sąskrydžio organizavimo darbų“, – pasakojo U. Urbštaitė.
Tauragiškis šaulys Laurynas Kryžauskas įsitikinęs, kad renginys Raudonėje – įspūdingiausias sąskrydis iš visų, vykstančių LDK Kęstučio šaulių 7-ojoje rinktinėje. „Organizatoriai pasiruošę, pati vieta tikrai pateisino lūkesčius. Programa buvo spalvinga ir išsiskirianti veiklų gausa. Įspūdį padarė ir tai, kad pačiam jaunimui čia suteikta itin daug savarankiškumo. Labai tikiuosi, kad prasidėjusi tradicija nenutrūks ir Raudonės pilyje rinksimės kiekvienais metais“, – sakė šaulys.
Vaikino nuomonei dėl sąskrydžio populiarumo pritarė ir jurbarkietė Jogailė Gustaitytė. Mergina teigė, kad vienintelis trūkumas – maža mokyklos aktų salė. Į ją sunkiai sutelpa visi sąskrydžio dalyviai.
Lukas PILECKAS« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook