Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Pratybos: mokėsi saugoti ir ginti

Pratybos: mokėsi saugoti ir ginti (0)

2016-08-28

Rugpjūčio 19-21 d. Viešvilės apylinkėse vyko pratybos „Juodas vilkas 2016“. Treniruotis saugoti objektus, juos naikinti, užimti ir žvalgyti susirinko Šaulių sąjungos padaliniai iš Tauragės, Vilniaus ir Šiaulių.

„Šių pratybų tikslas buvo įvertinti, ar formuojami koviniai būriai pasirengę vykdyti užduotis, kurios gali būti skiriamos kilus ekstremalioms situacijoms“, – sakė mokymus organizavusio LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės štabo būrio skyriaus „Juodas vilkas“ vadas Edgaras Gabševičius.
Organizatoriai parengė pratybų scenarijų, pagal kurį dalis pajėgų privalėjo užtikrinti objekto ir teritorijos apsaugą, o likę būriai – teritoriją išžvalgyti ir sunaikinti arba užimti saugomą objektą. Toks scenarijus pasirinktas atsižvelgus į užduotis, kurias konflikto ar neramumų atveju Šaulių sąjungai greičiausiai skirtų kariuomenė.
Pagal pratybų legendą Karaliaus Mindaugo 10 šaulių rinktinės, Vilniaus šaulių kuopos „Žalio velnio“ ir „Apuoko“ skyriai vykdė objekto apsaugos ir gynybos užduotis, o „Juodo Vilko“ ir generolo Povilo Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės Joniškio 6-osios kuopos štabo kuopos kovinės paramos būrio šauliai atliko žvalgybą ir puolė kolegų iš sostinės saugomą objektą.
„Mūsų tikslas buvo sukviesti vyrus, kuriems netrūksta motyvacijos ir noro mokytis bei treniruotis. Taip pat norėjome susipažinti, pasižiūrėti, kaip dirbame vieni, kaip kiti, pasidalyti patirtimi. Tai tikrai ne paskutinės tokios pratybos, jų bus ir daugiau“, – sakė „Juodo vilko“ vadas E. Gabševičius.
Šauliams taip pat buvo pristatyta „Juodo vilko“ ruošiama programa, skirta mokyti apsiginti nuo peiliu ginkluoto užpuoliko. „Žalias velnias“ pasidalijo patirtimi, kaip stabdyti ir patikrinti transporto priemones, sulaikyti ir apieškoti įtartinus asmenis saugomo objekto teritorijoje.
Pratybos baigėsi kovinio šaudymo treniruotėmis. Šauliai lavino įgūdžius šaudyti iš pistoletų „Glock 17“, automatinių šautuvų „AK 4“ ir pusiau automatinių taikliojo šaulio ginklų „HK MR 308“.
„Puikiai suorganizuotos pratybos, visi likome sužavėti. Nuo vietos, žmonių, jaunųjų šaulių iki maisto. Lyginu su mums įprastomis pratybomis. „Juodas vilkas 2016“ buvo labiau skirtos susipažinti, nebuvo tokios intensyvios, kaip Vilniuje darome, tačiau jų ir tikslas buvo kitoks“, – sakė Karaliaus Mindaugo 10 šaulių rinktinės Vilniaus šaulių kuopos 8 būrio vadas Martynas Jurkus.
Jam pritarė ir atsargos majoras iš „Žalio velnio“ Albertas Daugirdas, kurį maloniai nustebino susirinkusių šaulių motyvacija – į pratybas iš beveik pusšimčio šaulių neatvyko tik vienas.
Per pratybas taip pat buvo prisiminti ankstesni mokymai „Liepsnojantis kalavijas“, vykę kartu su specialiųjų pajėgų kariais. Vytauto Didžiojo bataliono vado pasirašyta padėka už parodytą sumanumą ir profesionalumą per pratybas įteikta „Juodo vilko“ vadui E. Gabševičiui.

„ŠVIESOS“ inform.

 « Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook