Valstybės dieną šėlo naktinės lenktynės

Valstybės dieną šėlo naktinės lenktynės (0)

2017-07-07

Liepos 6-ąją jurbarkiečiai šiemet sutiko neįprastai. Kol dauguma saldžiai miegojo, pusiaunaktį, į kultūros centrą rinkosi patriotiškai nusiteikę žmonės. Lygiai vidurnaktį čia buvo duotas startas pažintinėms patriotinėms orientacinėms lenktynėms „Vardan tos Lietuvos! 99 minutės“.

Nors Jurbarko kultūros centras panašius žaidimus paprastai kasmet surengia tris kartus – Vasario 16-ąją, Kovo-11ąją ir Liepos 6-ąją, šį kartą viskas vyko kitaip. Į komandas susiskirstę jurbarkiečiai po miestą judėjo ne pėsčiomis, o automobiliais.
„Peržiūrėjau daug renginių visoje Lietuvoje, tačiau neradau nieko panašaus, kas dabar vyksta pas mus. Todėl galime drąsiai sakyti, kad Valstybės dieną pradedame švęsti vieni pirmųjų. Tačiau smagiausia ne tai, o kad susirinko visas būrys dalyvių. Dieną buvo užsiregistravusios tik dvi komandos, vakare jų skaičius išaugo iki trylikos“, – sakė vienas renginio organizatorių Gintaras Zareckas.
Žaidimas „Vardan tos Lietuvos! 99 minutės“, skirtas artėjančiam Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, – trečiasis iš kasmet Jurbarko kultūros centro organizuojamų patriotinių žaidimų. Septynerius metus vykstantys renginiai jau tapo tvirta ir žaidimų dalyvių laukiama tradicija.
„Nors vienas iš žaidimo tikslų – parodyti, kad Liepos 6-osios naktį miestas yra gyvas ir švenčia, prašome laikytis kelių eismo taisyklių ir labai netriukšmauti“, – prieš startą dalyvius perspėjo G. Zareckas.
Šį kartą organizatoriai komandoms buvo parengę keliolika užduočių. Žaidimas vyko pagal paprastas taisykles – įveikę vieną užduotį, dalyviai turėdavo grįžti, pasitikrinti atsakymą ir tik tuomet gaudavo kitą užduotį. Nesugebėję įveikti kurios nors užduoties, galėjo ją praleisti, tačiau gaudavo nulį taškų.
Norėdamos laimėti komandos privalėjo gerokai pasukti galvas, kad įveiktų užuominomis ir mįslėmis pateiktas užduotis. Dalyviai skaičiavo balionus, automobilius, ieškojo Vyčio ir sprendė kitokius galvosūkius. Pačia sunkiausia užduotimi komandoms tapo sovietmečiu įvairiais tarybiniais vardais vadintų gatvių paieška. Išspręsti šios mįslės nepadėjo net paieškos internete. 
„Kai kur užduotys buvo konkrečios, kai kur buvo galima improvizuoti. Tarkim, buvo užduotis nusifotografuoti prie Vyčio. Visi išlėkė jo ieškoti. Tačiau būtume įskaitę ir variantą, jei žmogus būtų parodęs telefono ekrane Vyčio nuotrauką iš interneto ir su tuo telefonu rankose nusifotografavęs. Taip pat įpynėme gal tris itin senas užduotis, jos buvo naudotos pirmuosiuose žaidimuose. Tai buvo specialus siurprizas tiems, kas dalyvavo pirmuosiuose žaidimuose“, – sakė G. Zareckas.
99 minutes trukusį žaidimą laimėjo vaikinų trijulė: Saulius Šulskis, Vilius Balšaitis ir Simonas Mikšys. Simboliška, kad pirmoji užsiregistravusi komanda ir liko pirma – tapo nugalėtojais.
„Kalbant apie naktinį žaidimą, galiu pasakyti, kad išties labai smagiai praleidome laisvalaikį. Smagu, kad Jurbarke atsirado žmonių, suorganizavusių šias orientacines varžybas Liepos 6-osios proga, todėl ne tik buvo įdomu, bet tuo pačiu paminėjome valstybei svarbią šventę. Taip pat kartu su visa komanda džiaugiamės, kad nugalėjome, nors tokio pobūdžio renginyje dalyvavome pirmą kartą. Tikimės, kad panašių renginių Jurbarke bus ir ateityje“, – sakė S. Mikšys.
Vaikinas tikina, kad Liepos 6-oji svarbi ne tik jam, bet ir kiekvienam Lietuvos piliečiui, nes šią dieną šalį pripažino tarptautinė bendruomenė.
„Tai patvirtina, kad Lietuva turi ilgas valstybingumo tradicijas, o tai ypač svarbu šiais laikais, kai tam tikros valstybės stengiasi jas paneigti. Manau, kad kiekvienas turime švęsti šią dieną, nes tik tokiu būdu galime išlikti vieninga pilietine visuomene“, – įsitikinęs jurbarkietis.
Žaidime su draugais dalyvavęs atlikėjas Eligijus Jukna buvo maloniai nustebintas, kad naktinės lenktynės sudomino ne tik jaunimą, bet ir vyresnius žmones. Renginyje rungtyniavo keletas vyresnių jurbarkiečių ir šeimų komandų, kurios jau keletą metų dalyvauja dieniniuose žaidimo etapuose.
Pasak E. Juknos, žaidimo užduotys buvo suktos, norint jas įveikti kai kur reikėjo rimtai palaužyti galvą. Tačiau viskas vyko sklandžiai ir, svarbiausia, sąžiningai.
„Man Valstybės diena – labai svarbi. Tą dieną aš visada galvoju apie Lietuvą ir jos ateitį. Visada vakare einu giedoti himną kartu su draugais ir tėvais, dalyvauju kitokiuose renginiuose. Tokiuose, kaip šios lenktynės“, – sakė E. Jukna.
Septintoje komandoje rungtyniavusi Ieva Girdžiūtė tokių žaidimų norėtų daugiau. Smagių akimirkų merginos komandai netrūko net tuomet, kai pasitaikė sudėtingos užduotys. Draugų būrys užėmė trečiąją vietą.
„Kelios užduotys tikrai buvo painios. Tarkime, reikėjo iš įvairiose vietose esančių stendų surinkti raides ir sudėti žodį. Daug kartų važinėjome po tas pačias vietas ir nebuvome tikri, ar neklystame. Tačiau surinkome tris raides iš penkių ir žodį atspėjome. Taip pat buvo užduočių, kurias lengvai įveikėme. Buvo labai smagu iškart suprasti užuominas“, – pasakojo mergina. 
Nors pati I. Girdžiūtė nevadina savęs didele patriote, tačiau visada švenčia Karaliaus Mindaugo karūnavimą ir gieda himną. „Su draugais minime šią dieną, nes be Mindaugo vardinių neapsieiname, turime draugą tokiu vardu“, – juokėsi mergina.
Su „Mitų griovėjų“ komanda lenktynėse dalyvavusi Milda Saročkienė tvirtina, kad jų kompanija dalyvauti nutarė paskutinę akimirką, tačiau dėl to nesigailėjo – užėmė antrąją vietą.
„Komandoje buvo keturi dalyviai, o tarp jų – mergina, kuri daug kartų dalyvavusi panašiuose renginiuose ir pati juos rengusi. Tačiau netrūko nei ginčų, nei sutarimų. Koją mums pakišo užduotis su tarybiniais gatvių pavadinimais. Gerai, kad tai yra praeitis, kuri niekad negrįš“, – kalbėjo jurbarkietė.
Emocijų netrūko ir penktu numeriu pažymėtoje komandoje dalyvavusiai Guodai Plaščynskaitei. Mergina juokauja, kad azartu užsikrėtė net vienas komandos narių, kuris iš pradžių visiškai nedegė noru dalyvauti žaidime.
„Penktoji“ komanda iškrėtė ir vieną linksmiausių žaidimo nesusipratimų. Neteisingai išsprendę vieną užduotį jie suskaičiavo ne Knygnešių g. esančioje automobilių pardavimo aikštelėje stovėjusias mašinas, o karių kapinėse palaidotų tarybinių karių vardus ir pavardes. Todėl vietoje skaičiaus 37 organizatoriams ant stalo padėjo – 189. Nepaisant sugaišto laiko, komanda netrukus užduotį išsprendė teisingai.
Pirmąsias tris vietas užėmusios komandos iškart apdovanotos nebuvo. Organizatoriai visiems palinkėjo geros nakties ir prizų atsiimti pakvietė Liepos 6-osios vakare ant Bišpilio piliakalnio. Čia, kaip ir visoje Lietuvoje, giedoti „Tautišką giesmę“ susirinko minia jurbarkiečių.
Prizus nugalėtojams įsteigė Jurbarke veikiantys automobilių servisai ir detalių parduotuvės – uždarosios akcinės bendrovės „Automagas“, „Rabana“ ir „Bilaris“.
„Esu tikras, kad po tokių lenktynių nemokamas apsilankymas automobilių servise ir detalių parduotuvėje gali praversti“, – juokėsi G. Zareckas. Pasak jo, panašių žaidimų bus organizuojama ir ateityje. Jais greičiausiai bus paminimos miesto ir valstybės šventės.
Lukas PILECKAS« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook