Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Žygeiviai aukojo Ukrainai (nuotraukos)

Žygeiviai aukojo Ukrainai (nuotraukos) (0)

2016-06-18

Šeštadienį Smalininkuose kartu su Lietuvą talžiusios vėtros likučiais praūžė LDK Kęstučio 7-osios šaulių rinktinės štabo skyriaus „Juodas vilkas“ organizuotas pėsčiųjų žygis „Šaulio kelias“. Žygio tikslas buvo surinkti lėšų Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) paramos Ukrainai grupės vykdomiems projektams.

Į Smalininkus atvyko beveik septynios dešimtys žygeivių iš Klaipėdos, Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Marijampolės ir kitų miestų bei svečias iš Ukrainos sotinės Kijevo. Prisijungė ir kelios dešimtys penkių dienų stovyklą miestelyje baigusių LDK Kęstučio 7-osios rinktinės jaunųjų šaulių.
„Susirinkome čia paremti laisvę. Padėti žmonėms, kurie kaip ir mes nori gyventi laisvi, patys spręsti savo likimą. Jūsų paaukota parama atiteks Lietuvos šaulių sąjungos paramos Ukrainai grupei, kuri vykdo įvairius pagalbos projektus šiai šaliai. Dėkoju už tai“, – prieš prasidedant žygiui sakė LDK Kęstučio šaulių 7-osio rinktinės vadas Kęstutis Bauža.
Žygeiviams buvo pasiūlytos dvi trasos: trumpoji – septyni kilometrai po rytiniais Mažosios Lietuvos vartais vadinamus Smalininkus ir ilgoji – 25 kilometrai vaizdingomis Nemuno pakrantėmis ir vienos didžiausių Lietuvoje Karšuvos girios prieigomis.
Trumpąją trasą rinkosi jaunieji šauliai ir dalis kitų žygeivių. Jie pamatė įdomiausias Smalininkų vietas – senąjį uostą, vandens matavimo stotį, parką, varpą, ąžuolų alėją, Senovinės technikos muziejų ir buvusią traukinių stotį.
Ilgąja trasa ėję žygeiviai pasigrožėjo Nemuno pakrantėmis ir šlaitais, du kartus kirto Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Livonijos ordino sieną, kuri po Europą supurčiusio Žalgirio mūšio (1410 m.) nustatyta pagal Melno sutartį 1422 m., įveikė ne vieną smėlio, kalvų ir vandens kliūtį. Trasos viduryje žygeiviai pailsėjo ir susipažino su garsios miniatiūrininkės Lidijos Meškaitytės gyvenimu ir kūryba. Menininkės sodyboje žygio organizatoriai buvo įrengę vandens pasipildymo tašką.
Prie renginio prisijungė ir Smalininkų bendruomenė su Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centru, kurie žygeiviams pateikė staigmeną – stilizuotą muitinę. Griežti „valstybės pareigūnai“ aiškinosi keliautojų tikslus, tikrino, ar niekas neturi kontrabandos, ir patarė, kurį kelią pasirinkti. Žygiuoti toliau ėjimo entuziastai galėjo tik įveikę senovinės muitinės procedūras.
Muitininką vaidinęs Jurbarko r. aplinkos apsaugos agentūros vedėjas ir ilgametis šaulys Andrius Šašys tikina besidžiaugiantis, kad galėjo reprezentuoti savo kraštą. Vyras gyvena tarp Smalininkų ir Viešvilės. „Smagu, kad galėjome padėti sunkiau gyvenantiems ir surinkti paramos. Lygiai taip pat smagu, kad atvyko daug žmonių iš kitų Lietuvos kraštų ir pamatė nuostabias Mažosios Lietuvos apylinkes. Lauksime jų ir kituose renginiuose“, – sakė A. Šašys.
Jaunasis šaulys iš Tauragės Dovydas Selezniovas tikino į žygį ėjęs todėl, kad žino, jog yra žmonių, kuriems jo pagalba itin reikalinga. Vaikinui nebuvo svarbu, kiek kilometrų eis, svarbu buvo bent simboliškai paremti tuos, kuriems tai reikalinga.
„Nudžiugino jaunųjų šaulių gausa. Be to, buvo puiki proga pabendrauti su kitų rinktinių šauliais, suprasti, kas vyksta kitose rinktinėse. Taip pat pamatėme tikrai kitokį Lietuvos kraštą nei tas, prie kurio esame pratę gyvendami Vilniuje“, – sakė iš sostinės atvykęs Vladimiras Ivanovas.
Pažinti Smalininkų apylinkes ir paremti LŠS Ukrainos grupės veiklą susirinkę žygeiviai paaukojo 393 eurus. Šie pinigai iškart buvo perduoti paramos grupės atstovams. Paramos Ukrainai grupės vadovas Haroldas Daublys tikino vertinantis jurbarkiečių pastangas suburti žmones kilniai misijai.
„Karinė agresija Ukrainoje tęsiasi, tad pagalba kaimyninei šaliai yra mūsų pareiga, nes tik bėdoje pažinsi draugą. Juolab kad mūsų kaimynystėje – ta pati šalis, tas pats režimas, kuris užsikrėtęs teritorinio revizionizmo nuotaikomis. Šis renginys puikiai pademonstravo, kad Ukraina remiama visuose Lietuvos kampeliuose. Be to, galima šauniai praleisti savaitgalį ir prasmingai prisidėti prie visuomeninės veiklos“, – sakė šaulys.
Pasak H. Daublio, LŠS paramos Ukrainai grupė vykdo ne vieną projektą. Artimiausiu metu į Lietuvą atvyksta vaikų grupė, kurių tėvai žuvo ar buvo sužeisti. Didžiąją dalį kelionės išlaidų dengia Šaulių sąjunga, o per žygį surinkta parama suteiks jiems galimybių pažinti Lietuvą: bus galima organizuoti daugiau ekskursijų ir kitų veiklų.
„Mūsų grupė tęsia projektą „Kraujo ryšys“: Severodonecko kraujo centrui būtina nupirkti specialų kompresorių. Beveik prieš metus pradėtas vykdyti strateginis Luhansko ir Donecko sričių kraujo centrų aprūpinimo projektas. Trims priefrontėje esantiems centrams nugabenome septynias kraujo svarstykles-maišykles, keturis kraujo vamzdelių užlydymo įrenginius, kraujo separavimo aparatą. Ši įranga leidžia saugiai ir greitai aptarnauti kraujo donorus, aprūpinti reikiamais komponentais tiek civilines ligonines, tiek esant reikalui, karo ligonines“, – pasakojo ne kartą Ukrainoje lankęsis H. Daublys.
Artimiausiu metu paramos grupė žada keliauti į Ukrainą, kur veš karinius žiūronus ir, jei galimybės leis, naktinio matymo prietaisus. Paramos taip pat laukia savanoriška optikos remonto laboratorija, kurioje tvarkomi tūkstančiai fronte naudojamų termovizorių ir naktinio matymo prietaisų.
„Tai jautri technika, kuri dažnai dūžta ar pažeidžiama skeveldrų, tad remontuojamų prietaisų srautas beveik nesustoja. Kadangi šiuo metu kariai išdėstyti ilgoje fronto linijoje, pagrindinė užduotis yra stebėjimas ir savalaikis priešo veiksmų identifikavimas. Todėl „erelio akys“ padeda išvengti sausų pranešimų spaudoje: šiandien fronte žuvo x karių ir dar xx sužeista“, – apie kenčiančios šalies kasdienybę pasakojo H. Daublys.
Paremti Ukrainos paramos grupės veiklą galima pervedant lėšas į Lietuvos šaulių sąjungos sąskaitą LT84 7180 9000 0060 6627 Šiaulių banke. Mokėjimo paskirtyje įrašyti „Projektas 2“.

Lukas PILECKAS

Informaciją apie Ukrainos paramos grupę rasite čia:
https://www.facebook.com/LSSparamosUkrainaigrupe/?fref=ts « AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook