Balsavimas

Ar reikia gyvūnų kapinių?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Trys kampai

Trys kampai

Etnografinės vaišės ant rudens gėrybių stalo (0)

Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos rengiama rudens gėrybių mugė – kasmet vis kitokia. Šiemet renginys buvo skirtas Lietuvos etnografiniams regionams – taigi su etnografiškais skanumynais ir tarmiškų žodžių gražumynais.

(Plačiau...)

Močiutei konkurse padėjo anūkės ir bildukai (0)

Chorvedė ir muzikos mokytoja jurbarkietė Danutė Lapienė spalio 10-ąją išėjo į viešumą su dar vienu – močiutės – amplua. Ji šauniai dalyvavo renginyje „Šauniausia Lietuvos močiutė“ – respublikiniame konkurse komisija Danutei skyrė fotogeniškiausios dalyvės nominaciją, o publika ją išsirinko savo numylėtine.

(Plačiau...)

Prevencinės programos saugo nuo klastingų ligų (0)

Prabėgo strazdanota vasara – atostogų metas. Rudenėjant grįžtame į darbus, mokslus, ilgėjantys vakarai dovanoja daugiau laisvo laiko pagalvoti apie savo sveikatą. Medikai primena moterims: tam, kad galėtų džiaugtis ir puikia sveikata, derėtų labiau rūpintis savimi. Moterims skirtos prevencinės programos padeda diagnozuoti ligą ankstyvoje stadijoje, kuomet yra daugiau galimybių išgyti.

(Plačiau...)

Meilė ir pareiga Tėvynei – jausmai, kurie visada šalia (0)

Dabar labai madinga kalbėti apie meilę Lietuvai. Tačiau, tik kalbėti. Paskelbus visuotinį šaukimą į privalomąją karinę tarnybą patriotizmas greit išgaravo – Lietuva pasirodė esanti neverta, kad ją gintume ir už ją kovotume patys. Padėtį taiso savanoriai, kurie užpildė šauktinių vietas. Dar prieš trejus metus, kai apie privalomąją tarnybą nebuvo nė minties, jurbarkietė Nemyra Černiauskienė užsiregistravo į bazinius karinius mokymus.

(Plačiau...)

„Siūbuonai“ – ilgų gyvenimo ir gyvavimo metų! (0)

Šie metai Eržvilko senjorių klubui „Siūbuona“ – jubiliejiniai. Veiklios ir visuomeniškos moterys – našlės – susibūrė prieš dešimtmetį, kad bendraudamos pabėgtų nuo savo vienatvės, o įdomi klubo veikla paįvairino ne tik jų pačių, bet ir miestelio bendruomenės gyvenimą, tapo žinoma ir plačiau.

(Plačiau...)

Festivalis Stambule mokė nusišypsoti kiekvienam (0)

Tarptautiniame festivalyje „Besišypsantis vaikas 2015 Stambulas“ Lietuvai atstovavo jurbarkiečiai. Muzikos mokytojos Aušros Masteikaitės Mičulės suburtas vaikų ir mamų ansamblis pristatė lietuvišką muziką, o Viktorija Danisevičienė, asociacijos „Spina Bifida ir Hidrocefalija“ Lietuvoje viena įkūrėjų, pasakojo apie neįgaliųjų integraciją mūsų šalyje ir domėjosi kitų šalių patirtimi.

(Plačiau...)

Gėlių darželis – lietuviškos sodybos puošmena (0)

Lietuvio sodybos būtina dalis ir puošmena nuo seno buvo gėlių darželis. Ir dabar tebėra. Bet sodybos jau kitokios, ir gėlės prie jų dažniausiai irgi jau kitokios. Puošti aplinką dabar mokomasi keliaujant po pasaulį, internetu parsisiunčiama madingų augalų. Nedaug kur beišvysi tradicinį lietuvišką darželį, kuriame visko buvo daug.

(Plačiau...)

Optimizmas ir patirtis – iš gyvenimo universitetų (0)

Vieni žmonės įgytai specialybei išlieka ištikimi visą gyvenimą, kiti gi – gal dėl nenustygstančio charakterio ir žingeidumo, o gal dėl keistai susiklostančių gyvenimo aplinkybių – išbando save įvairiose srityse, daug kuo domisi ir mokosi, ir niekada nesėdi sudėję rankų. Antrajam tipui žmonių drąsiai galima priskirti jurbarkiškę Dianą Straukienę. Moteris galėtų dirbti daug darbų, nes daug išmoko ir išbandė, bet ne visi darbai buvo mieli širdžiai.

(Plačiau...)

Tautinio kostiumo motyvai atgimė kolekcijoje „Žalia rūta“ (0)

Neišsemiami etnografijos lobiai, o jų pažinimo įvairovė skatina dabarties žmogaus, ypač jaunimo, smalsumą pažinti gimtąjį kraštą. Įgyvendinant du vietos veiklos grupės „Nemunas“ finansuojamus projektus sukurtos drabužių kolekcijos padės pažinti Mažosios Lietuvos tautinį kostiumą, primins šio krašto istorijos vingius ir žmonių gyvenimo būdą.

(Plačiau...)

Grožiu papasakojo nesenstančios meilės istoriją (nuotraukos) (5)

Ką pasakys veidrodis? Tokį klausimą balandžio 11 d. sau uždavė visi Gelgaudiškio dvaro (Šakių r.) lankytojai, susirinkę į teatralizuotą šou „Veidrodėli, pasakyk“. Renginio sumanytojos – grožio namų „S plius“ komanda – žiūrovams paruošė tikrą šventę – net penkias įvairaus amžiams grupėms skirtas drabužių kolekcijas, šukuosenas ir makiažą.

(Plačiau...)

Nenustygstančio būdo moteriai nuobodulys negresia (2)

Visoms, kas drįstų teigti,  kad mažame miestelyje gyventi neįdomu, o būdama namie gali tik dulkes valyti, viešvilietė Rita Šukienė prieštarautų. Moteris teigia, kad įdomių užsiėmimų jai padeda rasti neramus būdas, o gerais dalykais visada norisi pasidalyti ir su kitais.

(Plačiau...)

Iš meilės šunims Egidija atrado mėgstamą užsiėmimą (0)

Egidija Mockuvienė – ko gero, vienintelė Jurbarke šunų kirpėja ir, be jokios abejonės, – vienintelė šio amato profesionalė. Šį pavasarį pirmą kartą Lietuvoje surengtame šunų kirpėjų konkurse Egidija laimėjo pirmą vietą – atviroje patyrusių kirpėjų grupėje jurbarkietei lygių nebuvo. Ant nugalėtojų pakylos Egidija lipo kartu su nepriekaištingai papuošta spaniele Elba.

(Plačiau...)

Vizažistė: soliariumų skrebučius keičia natūralumas (0)

Pašaukimas – grožis. Taip savo veiklą apibūdina sostinėje gyvenanti jurbarkietė Neringa Šimkutė. Ne vienus metus savo kelio ieškojusi moteris pagaliau suprato, kad jos tikslas – padėti moterims būti gražioms. Kursus pas vieną žymiausių Lietuvos grožio specialisčių Karoliną Taraškevič baigusi vizažistė sostinės madas mielai parveža į gimtinę ir moteris apdalija patarimais.

(Plačiau...)

Vilos virtuvėje sukasi šefas su teisininko diplomu (0)

Pomėgis gaminti maistą ne per seniausiai tapo ir pagrindiniu Juliaus Grumuldžio, pagal išsilavinimą – teisininko, užsiėmimu. Vyriškis ruošia vaišes kaimo turizmo sodybos „Vila Bisena“ svečiams. Julius yra ir šios sodybos savininkas, todėl joje turi įvairių pareigų, bet virtuvės šefo – jam pačios mieliausios.

(Plačiau...)

Provincijos nepabūgusios gydytojos – nenusivylė (0)

Praėjusių metų vasaros pabaigoje Jurbarko pirminės sveikatos priežiūros centras sulaukė dviejų jaunų šeimos gydytojų – čia pradėjo dirbti ką tik mokslus baigusios Gintarė Dičiūnienė ir Jovita Malinauskienė. Pasirinkusios ne didmiesčių klinikas, bet rajono centro polikliniką, jaunos medikės pradžiugino pacientus ir pačios kol kas nenusivylė nei darbu, nei gyvenimu mažame miestelyje.

(Plačiau...)

Atrasti pomėgiai ir talentai apšviečia senjorų dienas (0)

Praėjusių metų pabaigoje Viešvilėje pristatyta nauja Janinos Juzėnienės knyga – jau ketvirtoji. Nors garbingo amžiaus sulaukusi knygų rašytoja nėra viešvilietė, tik čia pas dukrą leidžia šviesios senatvės dienas, vietiniai ją gerbia ir didžiuojasi turintys savo rašytoją. Knygos „Dvaro klajūnas“ pristatymą bendruomenei surengė Viešvilės senjorų klubo „Dar ne sutema“ narės.

(Plačiau...)

Globojamiems vaikams meilės reikia daugiau (0)

Prieš keletą mėnesių kvietę globoti tėvų netekusius vaikus savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai nesulaukė nė vieno prašymo. Priimti svetimą vaiką į šeimą ryžtamasi vis rečiau, nors padėtis kol kas ir nėra tokia bloga: globėjų šeimose auga du trečdaliai tėvų globos netekusių rajono vaikų.

(Plačiau...)

Pirštinių močiutė žiemai ruošiasi vasarą (0)

Paišlynio kaime gyvenančią Danutę Mikutienę daugelis meiliai vadina pirštinių močiute – visi, kurie užklupus rudens darganoms ir šaltukui suskumba ieškoti gražiųjų jos vilnonikių. Per vasarą Danutė primezga daugiau kaip šimtą porų pirštinių ir kone visas išdovanoja.

(Plačiau...)

Sigutės lobiai – palėpėje rastos močiutės dovanos (0)

Neįmanoma ir nesinori pamiršti susitikimo su Sigute Džiaugiene. Kai ji kilojo senutėles močiutės klumpes, rodė protėvių nuotraukas, kai pasakojo apie savo žmones, šnekėjo apie savo gyvulėlius ir gėles ir kai vežė aprodyti savo gimtinę – Šveicariją ant Nemuno kranto, neapleido mintis: o, kad mums kiekvienam Dievulis būtų davęs tiek daug gyvenimo džiaugsmo ir meilės viskam.

(Plačiau...)

Karinos namai visada kvepia pyragais (0)

Keli kilometrai už Vadžgirio gyvena Karina Stasiulionienė. Kartu su vyru ir trim vaikais. Ūkininkauja – sėja ir pjauna, melžia karvutes, lesina vištas. Bet ne jos ūkio pažiūrėti kartu su Lina Lukošiene žvyruotu keliuku važiuojame į Paišlynį – kaimuką palei Šlynos upelį. Lina – užsakyti Karinos torto į Vadžgirį atvyksiantiems svečiams pavaišinti, aš – pasmalsauti, kaip ūkininkės laisvalaikį leidžia, jei apskritai jo turi.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook