Trys kampai

Trys kampai

Kariesas greičiausiai pražysta paaugliams (0)

Kodėl vienų žmonių dantys stiprūs kaip akmuo, o kitiems tenka visą laiką varstyti odontologijos kabinetų duris? Jurbarkietė gydytoja odontologė Aušrinė Meškauskienė tikina, kad 70 proc. gražios šypsenos priklauso nuo dantų priežiūros ir profilaktikos, ir tik trečdalį lemia paveldimumas.

(Plačiau...)

Moterų politikavimas prie arbatos puodelio (0)

Noras bendrauti, dalytis patirtimi, ką nors bendrai veikti skatina moteris ieškoti bendraminčių. Mezgimas, gėlių puoselėjimas, net vaikų auginimas gali būti pretekstas susiburti į klubą ir dalytis džiaugsmais ir rūpesčiais, juo labiau kad dalydamasis visada ir gauni ko nors naujo. Jurbarke jau gerą pusmetį veikia moterų klubas, kurio nares sieja politika. Lietuvos socialdemokratų partijos moterų sąjungos Jurbarko klubo narėms svarbiausia bendrauti tarpusavyje ir su kitais įdomiais žmonėmis ir plėsti akiratį.

(Plačiau...)

Marijos mokykla Pauliuose – pilna džiaugsmo (0)

Žolinės savaitę Pauliuose stovyklavo Marijos krikščioniškojo gyvenimo ir evangelizacijos mokykla. Ši vienuolių kapucinų įsteigta mokykla nuo 2010 m. veikia Kaune ir Vilniuje, ir jau beveik metus Pauliuose ir yra atvira visiems, norintiems susitikti su Dievu, pagilinti savo tikėjimą, atnaujinti maldą ir dalytis savo išgyvenimais su kitais.

(Plačiau...)

Laiko skubėjimą stabdo kelyje sutikti geri žmonės (0)

Šią vasarą medikų bendruomenė sveikino savo kolegę Stanislavą Juknelienę su gražiu profesiniu jubiliejumi – odontologe ji dirba jau 50 metų, keturios dešimtys prabėgo Jurbarke. Tačiau gydytoja nejaučia metų naštos, nes laiko skubėjimą stabdo mėgiamas darbas ir gyvenimo kelyje sutikti geri žmonės.

(Plačiau...)

Susidoroti su karščiais padeda valgiaraštis (0)

Karštis – tikras išbandymas mūsų organizmui. Jis gali tapti dirglumo, koncentracijos ir miego sutrikimų ar net išsekimo priežastimi. Karštomis dienomis gausiai prakaituojame ir organizmui ima trūkti skysčių, be to, su prakaitu netenkame dalies mineralinių medžiagų – kalio, magnio ir kitų. Išvengti nepageidautinų karščio pasekmių, išlikti žvaliam padeda racionalus maitinimasis. Vasarą reikėtų valgyti kitaip negu žiemą.

(Plačiau...)

Kai vasaros vėjas atneša atostogas (0)

Kad ir kokia nepastovi būtų lietuviška vasara – alsuojanti smėlėtas dykumas primenančiu karščiu ar prausianti putotomis lietaus gijomis – tai metas, kai kiekvienas nori nors trumpam atitrūkti nuo rutinos, darbų ir pajusti atostogų malonumą. Kada, jei ne vasarą, gali rasotais gaiviais rytais palikti aukštoje žolėje brydę ir iki milijono skaičiuoti žvaigždes bekraščiame rugpjūčio danguje.

(Plačiau...)

Po Amerikos didmiesčio – rojus Lietuvos kaime (7)

Kaip jaučiasi žmogus, po keleto dešimtmečių gyvenimo Amerikos didmiestyje, kur po langais dieną naktį plaukia automobilių upė, įsikūręs Lietuvos kaime, kur ryte atsikėlęs „labas“ gali pasakyti tik pievoje mūkiančiai karvei ar padangėje sparną rėžiančiam gandrui? Karilė Baltrušaitytė, prieš keletą mėnesių apsigyvenusi sodyboje prie Girdžių, jaučiasi puikiai. Nors iki tol kaime nebuvo nė buvusi, dabar nebenori ne tik į Los Andželą, bet ir į Vilnių ar Kauną, kur keletą metų gyveno parvažiavusi iš Amerikos.

(Plačiau...)

Krikščionišką vaikų auklėjimą tėvai linkę patikėti mokyklai (1)

Pavasarį katalikų bažnyčiose švenčiama Pirmosios Komunijos šventė – būrys vaikų labiau negu iki šiol tampa Dievo vaikais ir tikrais Bažnyčios nariais. Pirmajai išpažinčiai ir pirmajai Šv. Komunijai vaikus parapijose ruošia katechetai, o tėvai ir visą krikščionišką vaikų auklėjimą neretai patiki jiems ir mokyklai.

(Plačiau...)

Apdovanojimus sportininkė skiria artimiesiems (7)

Jurbarkietė Raminta Valaitienė iš Ispanijoje gegužės pradžioje vykusio Europos čempionato grįžo iškovojusi sidabro medalį moterų fitneso rungtyje. Nors kultūrizmas nėra ta sporto šaka, kuriai meldžiasi kone visi lietuviai, toks aukštas sportininkės įvertinimas daro garbę ne tik jai. Juolab kad pati Raminta siekdama kuo geriau atstovauti Lietuvai negalvoja apie save, o tik apie tai, kokio džiaugsmo suteiks savo šeimai, bičiuliams, klubui ir treneriui – tiems, kas jai labiausiai yra Lietuva.

(Plačiau...)

Kasdienybėje skleidžiasi talentas ir svajonės (0)

Namai, vaikai, darbas – moterų kasdienybė. Prioritetus kiekviena susidėlioja savaip, bet vis tiek – visų panaši. Tik jokiu būdu ne pilka, kai leidi joje skleistis svajonėms ir po buities luobu nepalaidoji kūrybinio prado. Kūrybingų moterų yra kiekviename kaime ir miestelyje. Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras ėmėsi gražios misijos supažindinti su vietos kūrėjais ir jų darbais. Meno galerijoje jau surengta keletas parodų, savo tapybos darbus čia eksponavo ir buvusi lietuvių kalbos ir dailės mokytoja Stanislava Visockienė. Išdrįsusi bendruomenei parodyti savo kūrybą, atskleidė netikėtą savo kasdienybės pusę, o pažįstamoje aplinkoje padėjo pamatyti ryškiausias spalvas.

(Plačiau...)

Motinystė – amžinas džiaugsmas, rūpestis ir šviesiausia viltis (0)

Kiekvienas turime už ką nusilenkti Motinai pačią gražiausią ir svarbiausią – Motinos dieną.
Motinystę pašloviname pavasarį, kai gyvybės sklidina Žemė tarsi Motina savo syvais peni naują gyvastį. Taip ir Motinos – kantriai, tarsi Žemė, augina vaikus, atiduoda jiems savo dienas ir naktis, savo rūpestį ir meilę – visą, netaupydamos ir neskaičiuodamos. Užaugina vaikus pasauliui, o motinystės džiaugsmas ir rūpestis niekuomet nesibaigia. Taip buvo, taip vis dar yra mūsų sparčiai modernėjančiame pasaulyje ir, norisi tikėti, pasiliks per amžius. Nes kas gi mes būtume be Motinos?
Jaunų mamų jurbarkiečių Viktorijos Danisevičienės ir Jurgitos Kazinevičienės mintys tik patvirtina tai, kas nekinta – motinos myli besąlygiškai ir į vaikus sudeda šviesiausias viltis, o tradicinėje šeimoje motinystė dar laimingesnė.

(Plačiau...)

Savanoriai mokytojai sprendžia vaikų užimtumo problemas (0)

Nors mūsų valstybės įstatymai kol kas nereglamentuoja, kokio amžiaus vaikų negalima palikti vienų, tai nereiškia, kad tėvai, išleidę savo atžalas į mokyklą, nesirūpina, ką jie veiks ir kas juos saugos, kol patys grįš iš darbo. Šią opią problemą ėmėsi spręsti Naujamiesčio pagrindinės mokyklos mokytojai savanoriai, dalyvaujantys pačių sugalvotame projekte „Po pamokų“.

(Plačiau...)

Laimės receptas – noras džiaugtis ramiu gyvenimu (0)

Nusimesti širdį slegiančią atsakomybės naštą, skirti daugiau laiko sau ir šeimai, prieš užmiegant negalvoti apie laukiančias problemas, pasidžiaugti gyvenimu. Kiekvienai karjeros siekiančiai moteriai tokios mintys prilygsta labai retai išsipildančioms svajonėms. Spindinčios Rūtos Vasiliauskienės akys patvirtina, kad jai pavyko pasiekti tai, apie ką jau seniai galvojo – per keletą metų pakeitusi gyvenimo būdą šiemet Rūta pakeitė ir darbą.

(Plačiau...)

Pavasaris: už grėblio – ir į gėlynus (0)

Nors už lango rytais dar kandžiojasi dešimties laipsnių šaltukas, visų širdyse jau pavasaris. Šaltis užkonservavo kovo pradžioje darželyje pražydusias snieguoles, tačiau dienomis įsaulėje žemė sušyla ir žiedeliai vėl prasiskleidžia. Galveles iš žemės jau kiša ir tulpės bei narcizai – vos tik oras sušils, pasipils žiedai. Artėja balandis – vienas gražiausių pavasario mėnesių, todėl laikas raitotis rankoves ir imtis grėblio.

(Plačiau...)

Pilką kasdienybę iškeitė į kūrybos džiaugsmą (0)

Tikriausiai nerastume pasaulyje moters, nenorinčios gyventi ramiai ir saugiai jaukiuose namuose. Bet svajonės pildosi ne visoms, todėl kai kada gyvenimas būna panašus į mūšio lauką. Dešimčiai rajono moterų trumpą atokvėpį nuo nelengvos kasdienybės padovanojo viešosios įstaigos „Gabrielius“ ir Jurbarko socialinių paslaugų centro bendras projektas „Galiu gyventi kitaip“.

(Plačiau...)

Gyvenimas po kriauše nesižvalgant atgal (3)

Kalbėti apie moterų amžių mūsų visuomenėje nepriimta, tačiau toks jubiliejus, kokio šį pavasarį sulaukė jurbarkietė Ona Aldona Macevičienė, nė vienam nepadarytų gėdos. Stipri valia, bendravimas su žmonėmis, domėjimasis viskuo ir džiaugsmą teikiantys pomėgiai O. A. Macevičienei neleidžia paskęsti prisiminimuose, todėl ant jos darbo stalo atverstas kalendorius visada rodo šios dienos datą.

(Plačiau...)

Karjera savivaldybėje – direktoriaus malonė? (4)

Įstatymas visiems valdininkams už nuoširdų darbą ir atsidavimą valstybei sudaro galimybę gauti didesnį atlyginimą ir kilti karjeros laiptais, tačiau vieni to nesulaukia metų metus, o kiti sugeba daryti karjerą peršokdami iškart net per keletą pakopų. Savivaldybės administracijos direktorius Petras Vainauskas tvirtina, kad jis turi teisę pasirinkti su kuo dirbti, tačiau nepagalvoja, kad šis pasirinkimas ir pavaldiniams, ir visuomenei sudaro galimybę abejoti jo sprendimų skaidrumu.

(Plačiau...)

Tradicinė lietuviška duona – ant stalo svarbiausia (0)

Dar visai neseniai, maždaug iki XX a. vidurio, duona lietuviams buvo pagrindinis maistas. Vargu, ar dabartiniams duonos valgytojams ji tebėra tokia šventa, kad žemėn nukritusį gabalėlį pakeltų ir pabučiuotų, tačiau duonos ir dabar visada turi būti ant stalo. Įvairių duonų gausybėje nesunku susipainioti, o kepėjai, taikydamiesi prie vartotojų skonio, kuria vis naujų. Tačiau populiariausia, ko gero, išlieka tradicinė lietuviška juoda duona.

(Plačiau...)

Atėjęs su meile, gyvensi mylėdamas (0)

Meilė nežiūri į pasą, mylėti ir įsimylėti – ne tik jaunimo privilegija, tačiau į Įsimylėjėlių dieną, kuri pas mus neturi gilių tradicijų, vyresnieji žvelgia nepatikliai. Bet ši šventė gali būti miela ne tik  paaugliams. Valentino dieną suaugusiesiems, pripildytą meilės žodžių, minčių ir muzikos, surengė Eržvilko kultūros centro Vadžgirio skyrius.

(Plačiau...)

Stipraus organizmo ligų sukėlėjai neįveikia (1)

Nebūna žiemos be gripo ir virusinių viršutinių kvėpavimo takų susirgimų. Lietuvoje siautėja gripas, kai kuriose savivaldybėse paskelbta epidemija. Ji skelbiama, kai sergančiųjų skaičius 10 tūkst. gyventojų perkopia 100, o trečdaliui sergančiųjų diagnozuotas gripas. Tauragės apskritis šiuo požiūriu kol kas atspariausia – nors praėjusią savaitę sergamumas padidėjo nuo 37,94  iki 71,99 atvejų 10 tūkst. gyventojų, jis išlieka mažiausias Lietuvoje. Ką daryti, kad ligos aplenktų, ir kaip elgtis, jei patys ar mūsų artimieji jau susirgome, kalbėjomės su Jurbarko pirminės sveikatos priežiūros centro gydytoja Irena Gvildiene.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook