Trys kampai

Trys kampai

Mamyčių klubas – ne tik mamoms (1)

Jau gerą pusmetį prie Jurbarko dekanato šeimos centro veikia Mamų klubas. Susitikimai vyksta kiekvieną ketvirtadienį nuo 11 val. Švč. Trejybės parapijos namuose. Klubas atviras visoms mamytėms su vaikučiais ar dar tik besilaukiančioms – norinčioms pabendrauti ir pasidalyti  motinystės patirtimi.

(Plačiau...)

Likimas gyvenimą susiejo su muziejumi (0)

Su Joana Grybiene bendravome gegužės 18-ąją. Specialiai to neplanavome, bet susitikimas būtent šią, Tarptautinę muziejų dieną, tapo prasmingu sutapimu: nors Joana nėra muziejininkė, likimas  skyrė nuo pat jaunystės jai gyventi muziejuje ir muziejumi. Moters akyse, ir ne be jos indėlio, Vinco Grybo memorialinis muziejus keitėsi ir mūsų dienomis yra tapęs šviesuomenės traukos centru.

(Plačiau...)

Praeities prisiminimai kyla iš močiutės skrynių (0)

Aukštaitė Jolanta Pocienė jau daug metų Girdžių vaikus moko dailės ir technologijų, o jurbarkiečius džiugina nepaprasto grožio tekstilės kūriniais. Jolantos pramintu keliu eina ir dukra gimnazistė dukra Milda, balandžio pradžioje iš Alytuje vykusios respublikinės technologijų olimpiados parvežusi į Jurbarką sidabro medalį. Mamos ir dukros pasirinkimą labai seniai nulėmė Sauleikų giminės moterys, kurių skryniose iki šiol guli nertos ir siuvinėtos staltiesės, užuolaidos, servetėlės, pagalvėlės ir daugybė kitų namus sušildančių  puošmenų.

(Plačiau...)

Liaudies medicinos žinovas – apie fizinį ir dvasinį stuburą (1)

Balandžio viduryje Vytauto Didžiojo vidurinėje mokykloje vyko Sveikatos savaitė, o jos programoje buvo ir susitikimas su Virgilijum Skirkevičiumi. Farmacininkas ir liaudies medicinos žinovas gausiai susirinkusiai auditorijai kalbėjo apie tai, kaip išlaikyti fizinę ir dvasinę sveikatą per visą gyvenimą.

(Plačiau...)

Žymios pianistės rankos buities darbų nebijo (0)

Lietuvos nacionalinės filharmonijos 70-ojo koncertinio sezono maršrutas neaplenkė ir Smalininkų – balandžio viduryje koncertą „Mums reikia meilės“ čia atvežė dainininkė Judita Leitaitė ir pianistė Nijolė Ralytė. Smalininkiečiai Nijolę žino ne tik kaip muzikantę, bet ir atsimena nuo vaikystės kaip savo kaimynų Genovaitės ir Broniaus Ralių dukrą. Todėl koncerte ne tik muzika skambėjo, bet ir mezgėsi nuoširdus pianistės pokalbis su kraštiečiais. Ir „Trijų kampų“ skaitytojams N. Ralytė papasakojo apie save ir šeimą ir net pravėrė savo namų virtuvės duris.

(Plačiau...)

Statistika: moterys dirba, vyrai vadovauja (0)

Kovo pradžioje Tarptautinės moters dienos proga Europos Parlamente pristatyti statistiniai duomenys apie moteris – prie valdžios vairo ir prie puodų, apie šeiminio, visuomeninio ir profesinio gyvenimo derinimą, apie skirtumus tarp moterų ir vyrų darbo bei darbo užmokesčio.

(Plačiau...)

Pastovumas gyvenimui suteikia jaukaus žavesio (0)

Šiais laikais, kai esame raginamos keistis, išbandyti vis ką nors naujo, kelti sau iššūkius, pastovumas irgi gali tapti didele vertybe. Rima Balčiūnienė sakydama, kad gyvena paprastai ir ramiai, tikrai nesako, kad nuobodžiai – patinkantis darbas, jaukūs namai ir santarvė šeimoje, seniai atrasti laisvalaikio pomėgiai yra tai, kas suteikia gyvenimui pilnatvės ir žavesio.

(Plačiau...)

Mėsėdas – skerstuvių metas (2)

Kai po advento pasninko prasideda mėsėdas, žviegia skerdžiamos kiaulės. Tik ne kiekviename kieme žviegia, nes ne kiekviename tvarte jos ir kriuksi, mat kiaules auginti esą sunku ir neapsimoka. O ir kam auginti, jei mėsos, kokios ir kiek tik nori, pilnos parduotuvės? Tačiau smalininkietė Judita Juozaitienė  mano ir daro kitaip, todėl jos šeima pirktinės mėsos skonio nepažįsta.

(Plačiau...)

Vedybų sutartis mylėti neįpareigoja (0)

Ne kartą esame skaitę ar girdėję apie Holivudo žvaigždes, kurios dėl apdairiai sudarytų vedybų sutarčių po skyrybų iš buvusių sutuoktinių gauna didžiulius turtus. Vedybų sutartys, nustatančios sutuoktinių turtines teises ir pareigas gyvenant santuokoje ir jai iširus, beveik prieš dešimtmetį įteisintos ir Lietuvoje, tačiau pas mus jos nėra populiarios.

(Plačiau...)

Namai, kuriuose niekada nebūna liūdna (8)

Jurbarkiečių Aidos ir Romo Bliundžiuvaičių namuose niekada nebūna liūdna. Po darbo dienos pavargusius šeimininkus prie durų džiaugsmingai pasitinka trys augintiniai. Bendraudama su savo mažaisiais draugais šeima net nepajunta, kaip atsikrato nuovargio, per dieną susikaupusios įtampos ir blogos nuotaikos. 

(Plačiau...)

Šaltyje nenužvarbti padės profesionalų patarimai (0)

Rankos ir galva yra labiausiai matomos žmogaus kūno vietos ir mažiausiai apsaugotos nuo blogo oro poveikio. Šaltas rudens vėjas gairina skruostus, netrukus pradės žnaibyti šaltukas, rankos parausta ir sugrumba, jei laiku nespėji šmurkštelti į šiltas pirštines.
Tad su kokiomis rankų ir veido odos, plaukų problemomis susiduriame prasidėjus žvarbiems, darganotiems orams? Kas galėtų mums padėti tas problemas išspręsti?

(Plačiau...)

Skaniausia duona – namuose su meile iškepta (0)

Didžiųjų prekybos centrų lentynose galima rasti kokios tik nori duonos – baltos, juodos, su grūdais, vaisiais, medumi, lietuviškos naminės ir svetimuose kraštuose kepamos. Tačiau kad ir kokią brangią benusipirktum, ji niekada nekvepės taip, kaip kvepia namuose kepta duona. Tokią duoną kepančios Juodaičių moterys tvirtina, kad ji skanesnė už skaniausią pyragą.

(Plačiau...)

Gyvenimo patirtis – turtas, kurio neišdalysi (0)

Aštuoniasdešimtmetės skirsnemuniškės Anelės Bakšienės namuose kone kasdien skamba jauni balsai ir vaikiškas juokas.
Erdvi Aneliukės virtuvė – tarsi seklyčia, kur kiekvienas kaimynas gali ateiti pasikalbėti, pasitarti, pasiguosti ar paprašyti pagalbos. Dar nėra buvę, kad Anelė kam nors atsakytų, kurio nors nepavaišintų ar bėdoj nepriglaustų. Ne dėl to, kad daug turi, o kad moka dalytis savo laime, nors pati jos niekada nebuvo pertekusi.

(Plačiau...)

Niekam nekenkia tik metų laikų dieta (0)

Kodėl pavasarį traukia viskas, kas žalia, vasarą norisi lengvo ir gaivaus maisto, o rudenį skanu tai, kas sotu ir riebu? Kulinarinio paveldo fondo direktorė Birutė Imbrasienė žino atsakymą: žmogaus organizmo poreikius diktuoja metų laikų ritmas. Jo nepajausi jokiame prekybos centre, užtat drąsiai gali pasikliauti intuicija, šnibždančia tai, kas iš kartos į kartą perduota su protėvių genais.

(Plačiau...)

Savanorystė – tai mainai: duodamas kitiems, gauni sau (1)

Laura Molčankinaitė prieš porą mėnesių grįžo iš Slovakijos - baigusi psichologijos bakalauro studijas ji toje šalyje metus dirbo savanore. Atradusi savanoriško darbo džiaugsmą ir prasmę, Laura ryžosi tai propaguoti - rajono mokyklų jaunimui ji pasakojo apie mūsų šalyje dar ne itin populiarią savanorystę.

(Plačiau...)

Šeima yra didžiausia žmogaus užgyvenama vertybė (1)

Neapgalvoti poelgiai nebūtinai sujaukia gyvenimą. Juodaitiškės Svietlanos Mickuvienės istorija byloja ką kita - ji, paauglė, gana liūdnomis aplinkybėmis spontaniškai liko Lietuvoje, o traukiniu namo į Ukrainą išdardėjo ne tik jos svajonė, bet ir mama. Ne, Svietlana ir nebuvo, ir nesijautė palikta, tad ir neliūdėjo - Juodaičiuose pritapo, sukūrė šeimą ir savo namus, kuriuose yra laiminga. Tik artėjant vasarai ima sapnuoti savo vaikystės miestą ir ruoštis kelionei - kasmet, jau beveik tris dešimtmečius.

(Plačiau...)

„Ąžuoliukui” – dviejų ministrų padėka (0)

Praėjusią savaitę Jurbarko „Ąžuoliuko" darželio-mokyklos bendruomenę pasiekė džiugi žinia - Aplinkos bei Švietimo ir mokslo ministerijų surengtame geriausiai tvarkomų vaikų švietimo įstaigų teritorijų apžiūroje-konkurse „Ąžuoliukas" pripažintas geriausiu Tauragės regione.

(Plačiau...)

Kugelis – stalo karalius (4)

Nors kalbininkai žodį „kugelis" iš lietuvių kalbos žodyno bandė išmesti, bet iš žmonių kalbos jo niekaip neišmesi, nes to, ką mūsų krašto šeimininkės duonkepėse dideliuose puoduose kepa iš bulvių tarkių, plokštainiu tikrai nedera vadinti.
Įvairiose šventėse ir mugėse, kur galima paskanauti kulinarinio paveldo valgių, turbūt nepraėjote pro Žindaičių „Karčiamą", o gal ir eilėje teko pastovėti, nes prie šio kaimo moterų iškepto kugelio visuomet nusidriekia eilė. Šiandien „Trijų kampų" viešnios - žindaitiškės Irena Pužeckienė, Silvija Pužeckaitė ir Aušra Žebrauskienė. Kalbėjomės apie daug ką ir, žinoma, apie kugelį.

(Plačiau...)

Išnykęs gimtasis kaimas gyvas prisiminimuose (1)

Elenai Kadziauskienei - 77-eri. Per netrumpą gyvenimą teko patirti visko, tačiau moteris sako niekada neprapuolusi, nes jai padeda Dievas. O ir žmonės aplinkui visi geri: „Matyt, turiu tokią laimę - visi man padeda, visuomet randu bendrą kalbą."
Nors nuo mažens buvo gabi, teturėjo galimybę baigti 4 klases, nes reikėjo dirbti. Tačiau Elena mėgo skaityti: „Daugiausia man davė knygos, jų esu perskaičiusi daugybę."
„Čia - mano pasididžiavimas", - sako E. Kadziauskienė rodydama Laisvės kovų dalyvio pažymėjimą. Prisiminimai apie Laisvės kovas nukelia Eleną į vaikystę. Nors moteris jau daug dešimtmečių gyvena Smalininkuose savo name, vyro Viktoro, dabar jau amžinatilsį, pastatytame, mintys ją neretai neša į vaikystės namus - Plientrakį, kaimelį Vertimų parapijoje, netoli Žirniškių.
Plientrakio jau seniai nebėra. Tai, ką apie savo brangią tėviškėlę žino ir prisimena, E. Kadziauskienė aprašė ir pavadino „O buvo Plientrakis..."

(Plačiau...)

Suradusi prasmę padėti kitiems (2)

Turbūt ne kartą esate girdėję: „gyvenu dėl vaikų" (taip dažniausiai sako mamos), „pagyvensiu dėl savęs" - raminasi besiruošiantieji į užtarnautą poilsį. O ar girdėjote sakant „gyvenu, kad padėčiau kitiems - svetimiems - skurstantiems ir vargstantiems"? Nesako taip ir Audronė Minikevičienė, nors jau keletą metų nemažą dalį savo laiko skiria labdaringai veiklai. Audronė yra Jurbarko lietuvių-švedų draugijos pirmininkė, o šios visuomeninės pelno nesiekiančios organizacijos vienas tikslų - padėti sunkiai materialiai gyvenantiems žmonėms.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook