Balsavimas

Ar pritariate valdininkų išvykai į mokymus Ispanijoje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Trys kampai

Trys kampai

 

Nepaprasta ypatingos suknelės istorija (0)

Jurbarkietė Regina Jasaitienė nėra siuvėja, bet ji pasiuvo suknelę, kokios, ko gero, niekas kitas nėra pasiuvęs. Ypatingos Reginos suknelės atsiradimo istorija irgi nepaprasta.

(Plačiau...)

Už drąsą ir darbštumą – likimo dovanota sėkmė (7)

Vieni jurbarkiečiai šią moterį prisimena kaip griežtą mokytoją, kiti - kaip politikę, savivaldybę užkrėtusią dviračių trasų ir laivybos idėjomis. Jurbarko svečiai žino ją esant svetinga šeimininke, verslininkai stebisi, kad net sunkiausiais laikais jai nepritrūksta sumanymų ir ryžto juos įgyvendinti. Ir vis dėlto Kristina Vančienė, prieš šešerius metus panemunėje įkūrusi kaimo turizmo sodybą „Jurodis", pirmiausia yra darbšti, energinga ir taupi moteris, kuriai kiekviena turėtume pavydėti esminio jos charakterio bruožo - teigiamo požiūrio į gyvenimą.

(Plačiau...)

Kalėdinių puošmenų fiesta (1)

Švenčių laukimas kartais primena maratoną - reikia pasirūpinti tuo ir anuo, suspėti šen ir ten, nepamiršti to ir šito... Ar per tą lėkimą dar lieka laiko paruošti šventei sielą? Bet toks jau mūsų pasaulis ir toks gyvenimas - beskubėdami suspėjame viską arba bent tai, kas tikrai svarbu. Tada nurimstame ir - ateina šventė. Į šventiškai papuoštus namus.

(Plačiau...)

Karnavalo ir (ar) kasdienos kaukės (0)

Jau ne kartą rašėme apie suaugusiųjų dailės studijos kūrybos parodas, kurių per metus surengiama ne viena. Suaugusiųjų dailės studiją Vinco Grybo memorialiniame muziejuje prieš dešimt metų įkūrė skulptoriaus anūkė dailininkė Rasa Grybaitė. Šiuo metu studiją lanko per 20 kuriančių žmonių - visos moterys ir beveik visos - studijos senbuvės. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad yra buvę ir vyrų, nors jiems suskaičiuoti užtektų vienos rankos pirštų. Bet studijos moterų kūryboje yra ir vyriškosios giminės indėlis - vyrai palydi, atveža, išleidžia visam šeštadieniui moteris kurti, jie yra svarbūs jų kūrybos vertintojai ir... vartotojai, nes dešimtmetį kuriančių moterų namai yra virtę jų kūrinių galerija.
Metams baigiantis studija atidarė paskutinę šįmet parodą - „Kaukės". Nors su karnavalu ši paroda nedaug ką bendro teturi, bet jos pavadinimas prieššventiniu laiku paakino pakalbinti keletą dailės studijos dalyvių - apie šį bei tą ir, žinoma, apie kaukes. O gal mes iš tiesų kasdienybėje dangstomės kaukėmis, nes karnavalai pas mus ne itin populiarūs?

(Plačiau...)

Gyventi broliškai – dalytis darbais ir džiaugsmais (1)

Pačiame rajono pakraštyje, Sniegoniškės kaime, ūkininkauja trečia, o gal jau net ketvirta žemdirbių Liubancų karta. Gretimuose kaimuose gyvenantys du broliai kartu dirba žemę, gražiai bendrauja jų šeimos, protėvių žemėje šaknis leidžia vaikai. Šie darbštūs žmonės nežino, kas yra sunkmetis, nes viskas, ką turi, aplaistyta jų sūriu prakaitu ir sukurta pačių rankomis.

(Plačiau...)

Po skerstuvių – vampyriškas vakarėlis (2)

Seniau paspaudus šaltukui kaimuose žviegdavo skerdžiamos kiaulės. Lietuviai kiaules skersdavo tris kartus - lapkritį, prieš Kalėdas, kad šventėms šviežienos turėtų, ir sausio mėnesį. Būdavo ir graži tradicija skerstuvių nunešti kaimynams. Dabar nebe kiekviename tvarte kiaulė kriuksi, o ir skerstuvėms nebereikia laukti šalčių - mėsą iškart galima dėti į šaldiklį.

(Plačiau...)

Dvynys – tarsi artimas antrininkas (0)

Vienodi rūbeliai ir batukai, vienodos dvi poros smalsių akyčių, vienodi žaisliukai rankose - tokie gražūs kaip lėlės ir kaip du vandens lašai vienodi mažyliai traukia praeivių žvilgsnius, dvyniai visuomet sutinkami ir palydimi nuoširdžiomis šypsenomis. Tačiau dėl asmenybės individualumo poreikio užaugę dvyniai dažnai išsiskiria ne tik išore - kiekvienas ieško saviraiškos būdų ir galimybių, kiekvienas žengia savuoju keliu. Ir tik stiprus artumo jausmas, susiejęs dvynius jų atėjimo į pasaulį akimirką, niekur nedingsta - smagu ir svarbu žinoti, kad šalia (nors gal ir toli) yra tavo artimas antrininkas.

(Plačiau...)

Audronės kasdienybės iššūkiai ir kelionių romantika (0)

Kai po tuo pačiu stogu - ir šeimos namai, ir verslas, visas gyvenimas gali virsti nepabaigiamu darbu, be prošvaistės, kad kada nors užsidirbsi atostogų. Bet Audronė Vaivadienė sako, kad tai negresia, jei tik atskiri savaitgalius nuo paprastų dienų, o per atostogas išvažiuoji į tolimą kelionę pakabinęs spyną ant namų, kuriuose ir gyveni, ir dirbi, durų.

(Plačiau...)

Jaukus gyvenimas po senais ąžuolais (0)

Albinos ir Leopoldo Sabataičių sodyba - paskutinė Paulių kaime, graži lietuviška sodyba Mituvos slėnyje. Tradicinis kaimiškas stilius, kaip dabar madinga sakyti. Tik skirtingai nuo miestiečių, savaitgaliais ar per atostogas užmiesčio sodybose kuriančių kaimišką stilių, Sabataičiai jokio stiliaus nekuria. Jie tik brangina ir gražina tai, ką iš tėvelių paveldėjo, ir gyvena savo paprastą gyvenimą po šimtamečiais ąžuolais.

(Plačiau...)

Su „Šeimininke“ – apie buitį ir būtį (0)

Į susitikimą su savaitraščio „Šeimininkė" darbuotojomis atėjo visos Skirsnemunės moterys - tokia mintis piršosi, kai biblioteka, atrodo, buvo jau pilnutėlė, o moterys vis ėjo, o bibliotekininkės sunešė, ko gero, visų įstaigų, įsikūrusių po tuo pačiu stogu, kėdes ir svetingai susodino visas atėjusiąsias.

(Plačiau...)

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook