Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Ar sumuštinis į mokyklą – visada blogis?

Ar sumuštinis į mokyklą – visada blogis? (0)

2016-09-27

7 iš 10 tėvų vaikams į mokyklą priešpiečiams įdeda sumuštinių. Ar tai blogai? Mitybos specialistė Raminta Bogušienė sako, kad sumuštiniai nėra blogas pasirinkimas tuo atveju, jei atidžiai galvojama, kokius produktus pasirinkti, kad tai taptų sveiku užkandžiu. Visgi dažnai to nėra paisoma

„Gaminant sumuštinius prieš- piečiams yra rizikos, kad ne visada bus užtikrintas reikiamas naudingų medžiagų kiekis vaiko organizmui. Įprasti sumuštiniai – batonas, sviestas ir sūris ar mėsos gaminiai – neturėtų būti daromi prieš- piečiams“, – sako R. Bogušienė, komentuodama vaikų priešpiečių situaciją Lietuvoje.

„Žinoma, sumuštinis nelygu sumuštiniui – jis gali būti ir naudingas sveikatai, jei duona bus su daug skaidulinių medžiagų, mažiau pridėtinio cukraus ir druskos, su šviežiomis daržovėmis, žalumynais, ankštinių kultūrų ar avokado užtepėlėmis. Puikus pasirinkimas yra ir grūdų ar daržovių paplotė- liai, praturtinti maltais riešutais, sėklomis ar kitomis vertingomis maistinėmis medžiagomis – tokie sumuštiniai tikrai bus naudingi vaikams“, – sako mitybos ekspertė.

„Spinter tyrimų“ atlikta apklausa parodė, kad dauguma tėvų – net 73 proc. – priešpiečiams ruošia sumuštinius. Kiti tėvai įdeda javainių batonėlį (29 proc.) arba pieno produktų – tokių kaip varškės sūreliai, jogurtas ir varškė (28 proc.). Tik ketvirtadalis tėvų (25 proc.) pasirūpina, kad vaikai suvalgytų vaisių ir daržovių. Toliau rikiuojasi saldainiai ar sausainiai (21 proc.), vandens buteliukas (15 proc.), sultys (13 proc.) ir žuvis arba mėsa (7 proc.).

Visą straipsnį skaitykite trečiadienio laikraštyje.

„ŠVIESOS“ inform



« Atgal



Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook