Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Bendravimas stiprina senjorų draugystę ir sveikatą

Bendravimas stiprina senjorų draugystę ir sveikatą (0)

2018-06-04

Garbus amžius negali būti kliūtis įdomiai gyventi – keliauti, bendrauti, patirti naujų įspūdžių. Tą patvirtintų į klubą „Siūbuona“ susibūrę Eržvilko senjorai. Gegužės 18-ąją jie sulaukė bičiulių iš Janukiškių kaimo Šakių rajone. Ir svečių laukimas, ir susitikimas suteikė senjorams daug gražių akimirkų ir įrodė, kad kiekvienas amžiaus tarpsnis yra įdomus.

Su janukiškiečiais Eržvilko senjorų klubas bendrauja jau gerą dešimtmetį, ir ne kartą vienų pas kitus buvota. Gegužės 18-osios susitikimą rengė eržvilkiškiai ir pavadino jį „Nesudegintais tiltais“.

„Praėjusių metų rudenį mes lankėmės Janukiškiuose ir turėjome nuostabią ekskursiją po Šakių rajoną. Pabuvojome Lukšiuose, Sintautuose, Keturnaujienoje, Kudirkos Naumiestyje, Zyplių dvare... Šiemet – jų atsakomasis vizitas. Mes irgi turim ką parodyti!“ – pasakojo eržvilkiškė Audronė Bakšienė. Ji, beje, pagal pasą dar nepriskirtina senjorams. Tačiau kažkada „Siūbuonos“ senjorai pakvietė ją paskaityti eilėraščių, pagroti akordeonu, ir ji liko klube – smagu su tais veikliais, entuziazmo ir energijos kupinais žmonėmis.

„Siūbuonos“ klubo vadovė Ona Damijonaitienė janukiškiečius pasitiko vos pervažiavusius Nemuno tiltą ir aprodė Jurbarką. Pakeliui į Eržvilką užsuko į gražią ir svetingą Bakšių sodybą. Šeimininkė Audronė pasitiko svečius su muzika, vaišino ant laužo virta sriuba. Smagiai pasibuvę visi tęsė ekskursiją.

Eržvilkiškiai svečiams parodė Vytauto Didžiojo skulptūrą Balandžių kaime. Bendruomenės iniciatyva 2016 m. ji buvo atidengta toje vietoje, kur augo garsusis ąžuolas, po kuriuo, pasak legendų, ilsėjosi didysis kunigaikštis Vytautas. Paskui visi pasivaikščiojo Šaltuonos lankoje, kur eržvilkikiai švenčia valstybines ir miestelio šventes, stabtelėjo prie bažnyčios, kapinėse nusilenkė Genutės Stūronienės šviesiam atminimui.

Mokytoja G. Stūronienė buvo viena „Siūbuonos“ klubo vadovių. Klubas įkurtas Petrės Danielienės iniciatyva, kai tapusi našle ji subūrė našlaujančias eržvilkiškes. Pirmoji vadovė – Stasė Greičienė.

„Paskui našlelių mažėjo, o „Siūbuona“ atsinaujino – tapom senjorų klubu. Įtraukėm 10 naujų žmonių, dabar mūsų jau netoli 30. Buriame visus, norinčius bendrauti ir nenuobodžiai gyventi. Mums smagu, kad išjudinam žmones – šitam renginy buvo beveik 50 žmonių. Kai kiti skundžiasi, kad mažai žmonių, pas mus eina, nes būna ne tik pasisėdėjimas, bet ir įdomių užsiėmimų sugalvojam“, – džiaugėsi dabartinė Eržvilko senjorų klubo vadovė O. Damijonaitienė.

Į savo namus svečius pasikvietė ir klubo narė Elena Mekšriūnienė. Čia irgi buvo ir gražių reginių, ir pramogų: nuo parodos iki šokinėjimo ant batuto! Buvo parengta pačios E. Mekšriūnienės, O. Damijonaitienės, Violetos Simanavičienės ir Dangiro Stūrono rankdarbių paroda „Auksinės rankelės“.

Svetingai Eržvilko senjorų svečius priėmė ūkininkė Jolanta Pelcikienė – aprodė savo sūrinę, vaišino sūriais, sviestu, namine duona.

Baigiamoji susitikimo dalis vyko kavinėje: su padengtais stalais ir koncertu. Eržvilkiškiai plojo janukiškiečiams ir patys nuo jų neatsiliko – grojo, šoko, dainavo, eiles skaitė. Senjorų susitikimą pasveikino Eržvilko seniūnas Gintaras Kasputis ir parapijos klebonas Saulius Pavalkis.

Ir pasitinkant svečius, ir kavinėje armonikomis grojo „Siūbuonos“ klubo nariai Antanas Vedeckis ir Zenonas Čėsna, o Danutė Gailienė mušė būgną. Danutė – buvusi mokytoja, dabar gyvenanti Šiauliuose, tačiau senjorų klubo veiklos neapleidžia: atvažiuoja į visus renginius, be to, yra klubo metraštininkė, jau prirašiusi 4 storas knygas.

Danutė į susitikimą atėjo pasipuošusi tautiniais rūbais. Ir ne ji viena. Tautiniais švytravo ir Eugenija Danusienė, Stasė Vedeckienė, Vida Toliušienė ir „Siūbuonos“ vadovė Onutė. O visoms pasiuvo ir sau pasisiuvo E. Mekšriūnienė. Štai kokios puošnios Eržvilko senjorės!

Smagus buvo senjorų pobūvis – linksmas, džiaugsmingas, kiekvienam suteikęs progą pasireikšti ir pasidžiaugti kitų sugebėjimais. Kitąmet susitikimą jau planuoja janukiškiečiai, o eržvilkiškiai nekantriai lauks. Nes bendravimas stiprina ir draugystę, ir sveikatą.

Danutė Karopčikienė« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook