Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Buities darbai mankštos neatstoja

Buities darbai mankštos neatstoja (0)

2018-11-03

Jurbarkiečiams senjorams linijinių šokių treniruotes vedė choreografė Evelina Šauklienė. 

Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro veikla pasiekia vis daugiau gyventojų. Spalį net trylikoje rajono miestelių ir kaimų prasidėjo specialistų vedami fizinio aktyvumo užsiėmimai. Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Roberta Armanavičiūtė sako, kad tai tik pradžia sveikos gyvensenos skatinimo projekto, kuris bus vykdomas trejus metus.

Ugdo sveikesnius įpročius

Sveikos gyvensenos, o ne tik sveikatos tema tampa vis svarbesnė. Būti sveikam – tai nesirgti. O sveika gyvensena – tai kasdienis gyvenimo būdas, padedantis išsaugoti ir net stiprinti sveikatą. Sveikas gyvenimo būdas apima daug dalykų: tai ir mityba, fizinis aktyvumas, žalingų įpročių, tokių kaip rūkymas ar piktnaudžiavimas alkoholiu, atsisakymas, streso mažinimas.

Sveika gyvensena – tai įpročiai, kurių reikia mokytis, o Visuomenės sveikatos biuro pradėtas projektas „Jurbarko rajono gyventojų sveikos gyvensenos skatinimas“ tam ir skirtas. Organizuojami švietimo renginiai ir praktiniai mokymai sveikos gyvensenos, sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo, ligų prevencijos bei kontrolės temomis. Projektas, kurį finansuoja ES struktūriniai fondai, skirtas visų amžiaus grupių žmonėms.

Projektas prasidėjo vasarą asmens higienos įgūdžių ir pirmosios pagalbos mokymais, o spalį startavo fizinio aktyvumo skatinimo užsiėmimai. Jų tikslas – pamokyti žmones įvairių mankštų technikos, demonstruojant pratimų atskiroms raumenų grupėms elementus, supažindinti su teisingu pratimų atlikimu, siekiant ne pakenkti, o stiprinti organizmą. Taip pat – akcentuoti fizinių užsiėmimų naudą. Tokie nemokami, projekto lėšomis finansuojami užsiėmimai dar vyks iki lapkričio vidurio trylikoje rajono miestelių ir kaimų.

„O kitais metais bus įtraukta dar daugiau kaimų. Šiais metais reikėjo labai skubėti, nes projekto sutartis pasirašyta tik birželį, o visas šių metų veiklas reikia baigti iki gruodžio 31-osios. Todėl dabar visko labai daug“, – sakė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Roberta Armanavičiūtė.

Šiemet seniūnijose dar numatyti užsiėmimai sveikos mitybos skatinimo, psichikos sveikatos stiprinimo, alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos temomis suaugusiesiems. Panašiomis temomis – apie psichikos sveikatą bei žalingus įpročius užsiėmimai bus rengiami vaikams ir jaunimui.

„Labai trumpas laikas, sudėtinga buvo surasti lektorius, prisikalbinti atvykti. Bet atvyks tikrai geri specialistai“, – sakė už projekto „Jurbarko rajono gyventojų sveikos gyvensenos skatinimas“ veiklas atsakinga visuomenės sveikatos biuro specialistė.

Susidomėjo moterys

Nemokamos mankštos miesteliuose ir kaimuose tebevyksta. Jomis susidomėjo moterys, vyrų, pasak R. Armanavičiūtės, vos pora. „Visos mankštos skirtos ir vyrams, ir moterims, bet vyrų, mano žiniomis, buvo atėję tik du. Gal vėliau atėjo ir daugiau“, – sakė specialistė.

„Didžiausias susidomėjimas – kalanetika ir joga. Gal dėl to, kad trenerės labai žinomos – Aušra Pileckė ir Aušra Smirnovienė, o gal žmonės jau buvo tai išbandę, o gal kaip tik – norėjo išbandyti. Gal pačios vietovės dėkingos, žmonės ten aktyvesni“, – svarstė R. Armanavičiūtė.

Jogos užsiėmimai vyksta Vadžgiryje, Jurbarke ir Veliuonoje, kalanetikos – Viešvilėje, Seredžiuje ir Veliuonoje ir pritraukia nemažą būrelį pasimankštinti norinčių moterų.

Daug norinčių mankštintis susirinko Raudonėje – ten Agnė Bastienė ir Ieva Pažereckienė veda nedidelio intensyvumo viso kūno treniruotes, į tokias pačias jos kviečia ir eržvilkiškius bei jurbarkiečius.

Smalininkų, Eržvilko ir Vadžgirio gyventojai buvo kviečiami į kineziterapeutės Danguolės Griškuvienės vedamas mankštas.

Choreografė Evelina Šauklienė jurbarkiečiams vedė linijinius šokius – tai buvo vieninteliai užsiėmimai, skirti senjorams, visi kiti – įvairių amžiaus grupių gyventojams.

Nemokamomis mankštomis susidomėjo nemažai žmonių, tačiau ir ne tiek, kad būtų galima džiūgauti, jog esame nusiteikę daugiau judėti.

„Fizinio aktyvumo užsiėmimai būtų naudingi visiems. Tik ne visi galbūt gali ateiti, gal laikas netinkamas. Ir treniruočių grafiką sudėlioti taip, kad būtų gerai ir treneriams, ir gyventojams, nebuvo paprasta – vietų trylika, o trenerės penkios. Bet, pavyzdžiui, Vadžgiryje joga buvo nuo 16 val., ir 15-20 moterų visada ateidavo. Iki 20 ir yra optimaliausia grupė, ne visur ir susirinko daugiau nei 20. O amžius – labai įvairus“, – sakė R. Armanavičiūtė.

Ar tinka tos pačios mankštos ir aštuoniolikmetei, ir senjorui? „Visos šių užsiėmimų veiklos orientuotos į pradedančiuosius, amžius šiuo atveju nesvarbu. Svarbu supažindinti, pamokyti, kaip mankštintis. O trenerės, matydamos, kad kažkam per lengva, sunkino užduotis konkrečiai tiems žmonėms“, – sakė R. Armanavičiūtė.

Dviračiu – pas karvę

O neatėjusios pasimokyti mankštų moterys galbūt galvoja, kad ir taip prisimankština sukdamosi virtuvėje, ravėdamos daržą, tvarkydamos namus – t.y. dirbdamos įvairius buities darbus.

„Fizinio aktyvumo yra 4 rūšys, viena jų – namų ruošos darbai. Ravime pasilenkę, nešame kibirą pieno ar kitą svorį – tačiau ar žinome, kaip taisyklingai pasilenkti, kaip taisyklingai kelti? Taigi gali iš šios fizinės veiklos būti daugiau žalos nei naudos. Naudinga bent vieną kartą ateiti į fizinio aktyvumo užsiėmimus ir sužinoti. Tikslas šių užsiėmimų – supažindinti žmones, kad fizinė veikla yra būtinybė, ir pamokyti, kaip tą daryti. Kad neturintys galimybių vėliau lankyti užsiėmimų su treneriu galėtų namie mankštintis. Bet ir mūsų šio projekto veiklos dar tęsis, sekite informaciją ir dar daug ko čia surasite“, – sako visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė.

Kitos fizinio aktyvumo rūšys yra susijusios su laisvalaikiu, profesine veikla ir mobilumu, transportu. Pasak R. Armanavičiūtės, kad judėjimas, pavyzdžiui, važiavimas dviračiu, duotų naudos, turi trukti apie valandą – tiek trunka ir treniruotė. Jei numinate iki artimiausios parduotuvės ar į ganyklą pas karvę – tai dar ne treniruotė.

Vyresniesiems ir jaunimui

Jau suplanuoti ir kiti projekto „Jurbarko rajono gyventojų sveikos gyvensenos skatinimas“ renginiai.

Užsiėmimai sveikos mitybos skatinimo tema suaugusiesiems vyks Smalininkuose, Viešvilėje, Seredžiuje ir Jurbarke.

Raudonės, Seredžiaus ir Viešvilės gyventojai bus kviečiami į užsiėmimą psichikos sveikatos stiprinimo tema.

Alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos užsiėmimai suaugusiesiems numatyti Viešvilėje, Klausučiuose, Jurbarke, Juodaičiuose ir Seredžiuje.

Užsiėmimai vaikams ir jaunimui psichikos sveikatos stiprinimo tema vyks Viešvilėje, Seredžiuje, Šimkaičiuose ir Jurbarke, o alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos tema – Veliuonoje, Eržvilke ir Klausučiuose.

Užsiėmimus ves patyrę savo sričių specialistai, sugebantys bendrauti ir įdomiai pateikti informaciją. Alkoholio tema su jaunimu kalbės Darius Joneikis – jis yra policijos pareigūnas, judėjimo „Stabdyk nusikalstamumą“ Kauno regiono skyriaus pirmininkas. Apie krizinių situacijų ir streso valdymą – lektorė, žurnalistė, švietimo ir verslo konsultantė Lidija Laurinčiukienė, apie mitybą – dietistė Raminta Bogušienė. Vilniaus jogos akademijos specialistai vaikams ves praktinius žaidybinės jogos užsiėmimus.

 „Prašome domėtis mūsų projektu! – kviečia visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė R. Armanavičiūtė. – Užsiėmimų datas, laiką ir vietą skelbiame internetiniame puslapyje jurbarkovsb.lt, taip pat feisbuko paskyroje tokiu pačiu adresu. Skrajutes su informacija apie renginius platiname seniūnijose.“

Svarbiausia yra įsidrąsinti ir ateiti – net jei niekada tokiuose renginiuse nesilankėte, net jei kompanijos jums niekas nepalaiko. Atėję gausite naudingos informacijos ir kompaniją surasite. O sveikas bendravimas, beje, irgi yra vienas iš sveikos gyvensenos įpročių.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook