Balsavimas

Ar mylite Lietuvą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

„Carito“ lauknešėliuose – atjauta ir bendrystė

„Carito“ lauknešėliuose – atjauta ir bendrystė (0)

2018-01-31

Net ir klestinčioje visuomenėje yra tokių žmonių, kuriems reikalinga pagalba – materiali ar geru žodžiu bei dėmesiu išreikšta. Šalia valstybės įstaigų, besirūpinančių jaučiančiaisiais nepriteklių, savo laiką ir širdies šilumą jiems aukoja įvairių organizacijų savanoriai. Viena tokių organizacijų – Jurbarko „Caritas“ kitąmet minės veiklos trisdešimtmetį.

Trūksta pajėgų

Nuo 2015 m. pavasario Jurbarko „Caritui“ vadovauja Alma Busch, į organizacijos veiklą įsiliejusi 2009 m., kai anapilin išlydėjo vyrą. „Aš – praktikuojanti katalikė. Netektis paskatino ieškoti vietos, kur galėčiau būti naudinga ir pasidalyti savo laiku. Ėjau ieškoti „Carito“, žinojau, kad tokia organizacija veikia, bet nežinojau, kur jos ieškoti“, – prisimena „Carito“ pirmininkė, vos nenuėjusi į kitą labdara užsiimančią organizaciją.

Dvylika metų organizacijai vadovavo Dalia Sniečkuvienė. A. Busch – viena jauniausių Jurbarko „Carito“ narių, talkino jai, pavežėdama savo transportu, organizuojant veiklą.

Šiuo metu Jurbarke yra 11 karitiečių, kurioms talkina 15 savanorių. Organizacijoje – vyresnio amžiaus moterys, o tarp savanorių yra ir jaunimo, ir vyrų, dažniausiai karitiečių antrųjų pusių.

Jurbarko dekanatui priklauso dar septyni „Carito“ skyriai – Seredžiuje, Veliuonoje, Raudonėje, veikla atgijo Girdžiuose, Vadžgiryje ir Eržvilke, karitietės aktyviai veikia ir Vertimuose. Dekanate yra 66 karitiečiai bei 40 savanorių.

Garbaus amžiaus karitietės, daug metų padėjusios vargstantiems, jau palieka organizaciją ir pačios labai laukia užsukant buvusių bendražygių. „Prieš Kalėdas aplankėme buvusias karitietes, išgėrėme arbatos. Moterys labai laukia tokių vizitų“, – sako A. Busch.

Daugiau skaitykite laikraštyje.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook