Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Ilgaplaukių konkurse kasas išsipynė ir mamos

Ilgaplaukių konkurse kasas išsipynė ir mamos (0)

2018-03-31

Kovo 16 d. Viešvilės miestelio biblioteka surengė konkursą „Ilgiausių plaukų savininkė“. Šis niekada nebūtas renginys sukvietė net 21 dalyvę, jos varžėsi keturiose amžiaus grupėse, o fiksuotas rekordas – 101 cm ilgio plaukai. 

„Dar tiek ilgaplaukių vienu metu bibliotekoje nėra buvę!“ – džiūgavo bibliotekininkė Vilija Platonovienė ir pasakojo, kad tokį konkursą pasiūlė surengti skaitytoja Ieva Sakalauskienė ir dalyvavo jame kartu su dukromis Roberta ir Evelina.

„Mergaitės nori būti ilgaplaukės, nes labai gražu. O mamos nori, kad dukros būtų gražios, šukuoja jų plaukus, pina kasas“, – sako bibliotekininkė, iš pradžių maniusi, kad konkurse dalyvaus tik mergaitės. Bet tarp jas atlydėjusių mamų pamačiusi ilgaplaukių, pasiūlė ir joms išsipinti kasas. Pasiūlymas buvo sutiktas su džiaugsmu – konkurse dalyvavo 4 moterys, o mergaitės varžėsi trijose amžiaus grupėse: 5-7 metų, 8-10 metų ir 11-15 metų.

Netikėtai dalyvių sulaukta net iš Jurbarko – Jolita Steponaitienė atsivežė dukrą ir dar vieną mergaitę, kuri jau yra dalyvavusi ilgaplaukių konkurse pernai Kaune, kai buvo siekiama Lietuvos ilgiausių plaukų rekordo. „Žalgirio“ arenoje fiksuotas rekordas – 166 cm ilgio plaukai, tokius turėjo suaugusiųjų kategorijoje dalyvavusi kaunietė. Beje, ir respublikiniame konkurse iš 172 dalyvių nuo 2 iki 53 metų amžiaus, suaugusiųjų kategorijoje buvo tik 7 ilgaplaukės.

Viešvilėje plaukus matavo ir rekordus fiksavo pati bibliotekininkė, o visiems dalyviams ir žiūrovams ji buvo paruošusi užduočių, susijusių ir su plaukais, ir su gimtąja kalba. Mažosios mergaitės turėjo nuspalvinti ilgaplaukę fėją, vyrėlesnės rašė plaukus apibūdinančius būdvardžius – ilgiausiame sąraše buvo net 35 apibūdinimai, o vyriausioms teko sugalvoti kuo daugiau žodžių, kurie prasideda tuo pačiu skiemeniu kaip ir žodžiai ilgiausių plaukų savininkė. Moterys gavo užduotį sukurti ketureilį, o berniukai – palaikymo komanda – surinkti dėlionę.

Atlikus užduotis ir nugalėtojams gavus saldžių dovanų, prasidėjo smagiausia ir laukiamiausia dalis – konkursas. Absoliutus rekordas – 101 cm ilgio plaukai, jų savininkė – trylikametė jurbarkietė Eva Buitkutė. Toje pačioje amžiaus kategorijoje (11- 15 m.) apdovanotos Neda Kvietkutė – 67,5 cm ir
Vanesa Girdžiutė – 59,5 cm.

Mažiausiųjų grupėje ilgiausi plaukai penkiametės Mėtos Ulevičiūtės – 61,5 cm bei septynmečių Luknės Kuniauskaitės – 60,5 cm ir Mildos Sutkaitytės – 49,5 cm.

Rekordininkėmis savo amžiaus grupėje tapo ir aštuonmetės Austėja Brokoriūtė – 78,5 cm, Fausta Steponaitytė – 77,5 cm ir Gabija Brokoriūtė – 74,5 cm.

Mamų kategorijoje į trejetuką nepateko tik Asta Kosenkienė. Pirmoji vieta atiteko jurbarkietei J. Steponaitienei – jos plaukai siekė 69 cm, antra – Giedrė Kuniauskienė (65,5 cm), trečia – I. Sakalauskienė (52,5 cm).

1-3 vietų laimėtojoms atiteko diplomėliai ir kiekvienai – individuali dovanėlė. Ilgiausių plaukų savininkės apdovanotos kultūros centro rankdarbių būrelio „Adatėlė“ vadovės, beje, irgi ilgaplaukės, Sniežanos Šašienės pieštais šaržais ir gavo po jos sukurtą plaukų puošmeną. Ir visos mamos, puoselėjančios dukrų kasas, irgi buvo apdovanotos.

Ilgaplaukių konkursas užtruko gerą valandą. Ir dalyvėms, ir palaikymo komandai, ir organizatoriams buvo įdomu ir smalsu, šypsenos liudijo gerą nuotaiką. Ir turbūt ne centimetrai ir dovanos buvo svarbiausia, o kartu praleistas laikas, garsiai ar mintyse ištartas: kokia puiki mano dukrelė! kokia graži mano mamytė!

Danutė Karopčikienė« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook