Jurbarkiečiai jubiliejinėje knygų mugėje

Jurbarkiečiai jubiliejinėje knygų mugėje (0)

2019-03-08

Penkis kaimiškus Jurbarko viešosios bibliotekos filialus apjungęs projektas „Biblioteka kitaip“ didelio dėmesio sulaukė ir Vilniaus knygų mugėje. R. Bakšienės nuotr.

„Po dvidešimties metų“ – tokia tema knygų bičiulius pasitiko užaugusi, jubiliejinė 20-oji Vilniaus knygų mugė. Šiųmetėje mugėje buvo gausu ir jurbarkietiškų pėdsakų: naujas knygas pristatė kraštiečiai, o rajono bibliotekininkai – savo veiklas.

Jubiliejinėje Vilniaus knygų mugės programoje surengta beveik 550 kultūrinių renginių, vienu metu vykusių aštuoniolikoje erdvių, įvyko 204 susitikimai su autoriais leidyklų stenduose, sulaukta 360 dalyvių iš 8 pasaulio šalių, knygas pristatė 54 užsienio svečiai iš 21 pasaulio šalies, buvo įrengtos 5 ekspozicinės salės. Mugėje apsilankė, renginiuose dalyvavo, su autoriais susitiko per 68 tūkst. lankytojų.

Mugėje vietą rado iš Jurbarko krašto kilę literatai, pernai pristatę naujas savo knygas. Eseistas ir prozininkas Vytautas Girdzijauskas išleido knygą „Palangos dienoraštis 2001-2012 “, kuri vasario 2 d. buvo pristatyta ir Jurbarko r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Jurbarkietis  Raimondas Buitkus Vilniaus knygų mugėje autografus dalijo pristatydamas pirmąjį romaną „Nuotrauka dembelio albumui“. Rašytojas, žurnalistas ir aktorius 1989 m. buvo paimtas į sovietinę kariuomenę, kur baigęs seržantų mokyklą tarnavo specialiosios paskirties radijo žvalgybos daliniuose Karelijoje. R. Buitkus 2010 m. Vilniaus universitete baigė žurnalistikos studijas, o šiuo metu dar dirba Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatro režisierės padėjėju ir atlieka pagrindinius vaidmenis. „Norėtųsi parašyti knygą ir viskas. Dirbti mugėje nėra taip lengva, nors sekėsi tiktai neblogai“, – Raimondas tikina, kad mieliau vengtų bendravimo su gausiu būriu žmonių.

Gediminas Kulikauskas – gerai žinomas istorikas. Naujausias jo darbas – „Lietuvio kodas“. Tai knyga apie carinės ir smetoninės Lietuvos visuomenės bruožus ir netikėtą jų raišką šių dienų Lietuvos gyvenime. Knygoje naudojantis gausia istorine medžiaga, atskleidžiama, ką amžių sandūroje, XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje, gyvenusiam lietuviui reiškė žemė, miškas ir... degtinė ar emigracija.

Pirmą mugės dieną Jurbarko r. savivaldybės viešoji biblioteka pristatė savo projektą „Biblioteka kitaip“. Šiame projekte įkurtas vaikų ir jaunimo neformalaus ugdymo tinklas, kuris informacinių technologijų dėka sujungė penkis Jurbarko viešosios bibliotekos kaimiškuosius filialus: Vadžgirio, Eržvilko, Viešvilės, Žindaičių bei Skirsnemunės. Iš Vadžgirio įvairūs užsiėmimai tiesiogiai transliuojami į kitas bibliotekas.

Kaimiškose vietovėse gyvenantys vaikai ir jaunimas tiesioginių vaizdo ir garso transliacijų metu turėjo galimybę gyvai kurti ir bendrauti su žinomais Lietuvos žmonėmis: Nomeda Marčėnaite, Sigute Ach, Vytautu V. Landsbergiu, Jolanta Rimkute. Užsiėmimų metu buvo klijuojama, lipdoma, piešiama ir taip lavinamas vaikų ir jaunimo gebėjimas kurti. Projektą sumanė ir taip pat kūrybinius užsiėmimus vedė Vadžgirio miestelio bibliotekos vyr. bibliotekininkė Erika Žievienė. Projektas toliau bus vykdomas bibliotekininkių iniciatyva.

Vilniaus knygų mugėje projektas sulaukė didelio susidomėjimo. Prie stendo ir kūrybinio stalo būriavosi ne tik mugės lankytojai, bet ir kitų Lietuvos bibliotekų atstovai, kurie buvo sužavėti projektu, domėjosi juo ir jurbarkiečius kvietė į svečius pasidalinti gerąja patirtimi. Viena mugės lankytojų, į mugę atėjusi su savo dukromis, užtruko ilgiausiai, išbandė visas siūlomas veiklas ir netgi prižadėjo vasarą į pajūrį būtinai važiuoti senuoju panemunės keliu. Kita, iš Jurbarko rajono kilusi, džiaugėsi, kad galėjo pabendrauti ne tik su savo kolegėmis bibliotekininkėmis, nes pati dirba Kelmės bibliotekoje, bet ir pabūti kartu su savo kraštiečiais.

Iš Jurbarko krašto kilę rašytojai Vilniaus knygų mugėje sulaukė skaitytojų dėmesio, o bibliotekininkių iniciatyva ir išradingumas nustebino ne vieną mugės lankytoją. Patys bibliotekininkai turėjo galimybę susipažinti su leidyklų naujienomis, pabendrauti su kūrėjais. Mugėje bibliotekos pasipildė naujomis knygomis, kurios pasieks skaitytojus. Naujos ir įdomios knygos – puiki priežastis vėl apsilankyti artimiausioje bibliotekoje ir pajusti Knygų mugės dvasią.

„ŠVIESOS“ nform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook