Megzdamos ankstukams stakiškės trumpina žiemą

Megzdamos ankstukams stakiškės trumpina žiemą (0)

2018-02-03

Paragintos bibliotekininkės Irmos Klemauskienės, Stakių moterys mezga kojinytes. Jos skirtos neišnešiotiems, ankstukais vadinamiems, kūdikiams, o stakiškės turi gerą ir prasmingą užsiėmimą ilgais žiemos vakarais.

Padovanokime Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neonatologijos klinikos ankstukams 100 porų kojinyčių. Tai bus mūsų dovana Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga – taip pačioje šimtmečio metų pradžioje stakiškes paragino bibliotekininkė Irma.

O sausio pabaigoje, iki šimtmečio likus dar geroms dviem savaitėms, bibliotekininkė džiaugėsi: „Jau turim daugiau kaip 150 porų kojinyčių! O dar liko ir laiko, ir siūlų.“

„Kojinyčių neišnešiotiems kūdikiams reikia nuolat, tad kodėl nenumezgus? Nes siūlų yra, o mezgėjų trūksta. Noro tik reikia turėti“, – neabejoja I. Klemauskienė.

Skaičiuojama, kad pasaulyje neišnešioti gimsta kas dešimtas kūdikis, o Lietuvoje kasmet apie pusantro tūkstančio. Ankstukai į šį pasaulį ateina mažyčiai.  Mažiausias Lietuvoje gimęs kūdikis svėrė vos 450 gramų ir buvo sėkmingai išslaugytas.

2013 m. pirmąkart ir Lietuvoje minėta Pasaulinė neišnešiotų kūdikių diena, o visuomenėje populiarios tapo akcijos „Mezgu ankstukams“. Per anksti gimusiems kūdikėliams reikia šiltų rūbelių, o įprasti naujagimio drabužėliai jiems yra gerokai per dideli.

Stakių bibliotekininkė Irma galvojo ne tik apie dovaną ankstukams, bet ir apie savo kaimo moteris. O suklusti privertė nugirstas pokalbis apie ateinančius ilgus vakarus ir apie tai, kokia veikla juos užpildyti. „Galėtume megzti, bet kad tų mūsų mezginių niekam nereikia...“ – kalbėjusios tada moterys.

Bibliotekininkė pasiūlė moterims megzti tai, kas reikalinga. Planavusi Neonatologijos klinikos pacientams dovaną paruošti iki lapkričio 17-osios – Pasaulinės neišnešiotų kūdikių dienos, sumanymą atidėjo – kad moterys galėtų megzti būtent ilgais žiemos vakarais.

„Pakalbinau moteris – jos ateina į biblioteką giedoti, bet net pati nemaniau, kad čia taip gerai mums seksis!“ – džiaugiasi Irma.

Siūlais, o jie turi būti būtinai vilnoniai, šilti, stakiškes parėmė Kauno klinikų veiklių mamų klubas, kurio narės mezga, bet nebespėja. Paskui mezgėjos gavo ir daugiau dovanų.

„Labai šaunu! Noriu padėkoti mezgėjoms Virginijai Gudžiūnienei, Janinai Galbuogienei, Bronislavai Klemauskienei, Rūtai Rūkštelienei, Rasai Dubinskienei, Gražinai Venskutonienei, Irenai Klimavičienei. O už padovanotus siūlus ačiū Rasai Rūkštelienei, Virginijai Petrauskienei, Virginijai Gudžiūnienei ir Rūtai Rūkštelienei“, – sakė gražios iniciatyvos sumanytoja I. Klemauskienė.

Apie iniciatyvą, kurią Lietuvai pasiūlė Suomija – kiekvienam šimtmečio metais gimusiam kūdikiui padovanoti po valstybės vėliavos spalvų kojinytes, stakiškės mezgėjos girdėjo. Tačiau trispalvių kojinių idėjos jos nepalaiko. „Trispalvė ant kojų, tegul ir kūdikio, man nelabai... Truputį ta idėja į šoną“, – sako I. Klemauskienė.

O ir naujagimių Stakiuose, pasak Irmos, jau keleri metai – nė vieno. „Gal šiemet sulauksime, metai dar prieš akis“, – sakė moteris. Ir stakiškės, be abejo, sugalvotų, kaip apdovanoti šimtmečio naujagimį.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook