Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Moterys vakarojo su dainomis ir giesmėmis

Moterys vakarojo su dainomis ir giesmėmis (0)

2016-10-29

Atėjo auksalapis ruduo, jau nudirbti pagrindiniai lauko darbai, todėl kaimo moterims randasi daugiau laiko, kurį galima skirti sau. Spalio 12 d. Tamošių kaimo biblioteka ir Veliuonos kultūros centras organizavo bendrą edukacinį renginį "Tautiniai raštai karpiniuose“.

Susirinkome buvusioje Gausantiškių mokykloje. Vakaras skirtas pasiruošti artėjančiam adventui. Tema – lietuviško stalo puošyba, mokėmės karpiniais puošti staltieses ir daryti advento vainikus. 
Moteris sukvietė ir vakaro jaukumą kūrė bibliotekos darbuotoja Kristina Biliutavičienė. Pasikvietėme „Veliuoniečio“ vokalinę grupę, kad vakarą nuspalvintų liaudies dainomis. Dainininkės mielai sutiko ir atvyko pasipuošusios tautiniais rūbais.
Veliuoniškės ir Tamošių moterys tuoj surado daug bendro ir netgi tas pačias dainas, pasirodo, bemokančios. Tarp karpinių ir jaukios žvakelių šviesos plazdeno dainos – ir linksmos, ir liūdnos – kaip ir gyvenimas. Labiausiai įstrigo viena mūsų apylinkių daina apie sūnaus grįžimą į namus, pas mamą, pro liepas. Tai lyriška pokario daina, labai graži ir mėgstama dainuoti. Dar sakoma, kad ji – tarsi neoficialus mūsų kaimo himnas. Ir šiandien pas mus liepų alėja šlama ir sūnūs į namus grįžta...
Nejučiomis prisiminimais aplankėme vaikystės namus, kuriuose buvo dainuojama ir giedama, o anksčiau giedoti mokėjo visi, dar tarsi tebesigirdi senųjų kaimo giedorių balsai. Šiandien tradicijas tęsia trys mūsų moterys: Ona Marcinkevičienė, Bronė Kučinskienė ir Nijolė Šiaulienė.
Nuo giedojimo grįžome prie advento ir sutarėme, kad dar susitiksime, kad įvairių rankdarbių specialistė ir „Veliuoniečio“ dainininkė Daiva Stankūnienė pamokys Tamošių moteris gaminti advento vainikus, su kuriais važiuosime į Veliuonoje vyksiančią popietę.
Taip greitai prabėgo vakaras, taip dar daug liko neapkalbėta ir nepadainuota, tiek daug planų ateičiai. 
Ir kas pasakė, kad kaimas mažas ir neturi poreikių. O būtų reikalinga erdvė ne tik moterims, bet ir jaunimui, kad turėtų kur leisti laisvalaikį, pasinaudoti internetu, pasportuoti, mažiausiems – žaidimų kambarys, kuriame mamos juos galėtų palikti bent kelioms valandoms per dieną.
Tuo tarpu, kol dar viskas tik svarstymų ir apmąstymų laike, moterų klubas dėkoja valdininkams už galimybę rinktis buvusioje mokykloje, nes norint užsiimti mėgstama kultūrine veikla reikia šiltų ir šviesių patalpų.
Jolanta Mašiotienė,
Veliuonos kultūros centro renginių organizatorė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook