Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Rankdarbiai – geriau už psichologo kabinetą

Rankdarbiai – geriau už psichologo kabinetą (0)

2019-11-27

Dalia Jaramavičienė, rankdarbius pamėgusi dar vaikystėje ir žinanti, kaip tai smagu ir naudinga, neabejoja, kad ir šiuolaikiniam žmogui verta mokytis senovinių technologijų.

Dalia Jaramavičienė šiemet antrą kartą dalyvavo respublikinėje konkursinėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas“ ir regioniniame ture jos taikomosios dailės kūriniai įvertinti trečiąja vieta. Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė teigia ne dėl aukso nešanti savo rankdarbius į konkursą, o todėl, kad šios parodos dalyvių ratas rajone negausus ir kasmet bemaž vienodas.

Ne dėl vainiko

D. Jaramavičienė – tautodailininkė nuo 1989 m. „Apsigyniau šį vardą Klaipėdoje. Tik Tautodailininkų sąjungai nepriklausau. Reikalavimai buvo gana aukšti – kiek dalyvauta parodose, bent viena autorinė paroda. Šiais laikais jie mažesni. Anuomet už kryžiuku siuvinėtus paveikslus tautodailininko negaudavai – nelietuviška technika. Net peltakiuota staltiesė turėjo būti apsiūta tuo pačiu ištrauktu siūlu“, – pasakoja pašnekovė.

Dar būdama mokinė savo darbelius Dalia rodė Kelmės kultūros centre organizuotoje parodoje, vėliau Šiauliuose, Mažeikiuose, Palangoje, Klaipėdoje, Vilniuje. 1990 m. Šilutės kultūros centre surengė autorinę parodą, o iš ten jos rankdarbiai važiavo į Maskvą ir į Bulgariją. 1999 m. D. Jaramavičienės ir jos mokinių darbų paroda veikė Jurbarko kultūros centre, 2001 m. – Pagėgių viešojoje bibliotekoje. Ir „Aukso vainiko“ konkursas šiemet jau antras.

Per dideli, Dalios nuomone, ir ne visai pamatuoti yra reikalavimai „Aukso vainiko“ dalyvių darbams. Nors šioje parodoje išrenkami geriausi liaudies meistrai, kurti taip, kaip prieš šimtus metų, sunkiai beįmanoma. „Žinau, kad mano darbai neatitinka reikalavimų, bet tai yra kūryba. Kodėl turėčiau taikytis prie konkurso nuostatų, juk aš darau sau. Daviau savo darbus konkursui tik todėl, kad organizatoriai skundžiasi, jog sunku prikviesti dalyvių. Negražu bus, kad Jurbarkas nedalyvaus. Iš pareigos šiek tiek, nes dirbu Švietimo, kultūros ir sporto skyriuje“, – sako Dalia, niekada nedariusi rankdarbių dėl laimėjimų.

Tačiau Dalios siuvinėtos staltiesės ir servetėlės „Aukso vainiko“ Tauragės regioniniame ture buvo įvertintos trečiąja vieta taikomosios dailės grupėje, kurioje varžosi liaudies tekstilės, keramikos, taikomųjų medžio dirbinių, kalvystės, juvelyrikos, pynimo iš vytelių, margučių, sodų, verbų kūrėjai.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakykite elektroninę prenumeratą.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook