Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Sėkmę sugavo spalvingoje vabzdžių karalystėje

Sėkmę sugavo spalvingoje vabzdžių karalystėje (0)

2018-06-28

Ievos Naujokaitytės pomėgis puoštis ir dekoruoti įsigytus drabužius vos per pusmetį pavirto sėkmingo verslo pradžia.

Kartais reikia tik padrąsinimo ir palaikymo, kad žmogus nužingsniuotų sėkmės keliu. Jurbarkietei Ievai Naujokaitytei šis kelias atsivėrė vos prieš tris mėnesius, kai jos kurtas spalvingas seges pastebėjo floristė Rūta Stasiulienė ir pakvietė savo salone įrengti papuošalų stendą.

Netikėta pradžia

Ievai – vos 23-eji, tačiau jos skoningi ir gražūs darbeliai jau rado savo pirkėją, o gandas apie kruopščią ir kūrybingą merginą pasiekia jau ir kitus Lietuvos miestus. I. Naujokaitytės kuriami papuošalai – įvairios musės ir kiti vabzdžiai. Trispalvę simbolizuojančias seges – muses vienos merginos atlape pamatė R. Stasiulienė ir paprašė jų kūrėjos kontaktų. „Tas muses Vasario 16-osios proga buvau pagaminusi draugei Giedrei, kuri dirba Smalininkų senjorų namuose ir norėjo Lietuvos 100-mečiui pasipuošti kaip nors ypatingai“, – prisimena I. Naujokaitytė.

„Visada buvau truputį šarka: mėgau puoštis, nupirktus drabužius tobulindavau pagal savo skonį – prisiūdavau nėrinių, dekoruodavau“, – juokiasi Ieva. Iš kur tas polinkis rankdarbiams, kūrybai, mergina nežino. Šeimoje tokių menininkų daugiau nėra: mama – medikė, tėtis – vairuotojas, vyresnieji broliai pasirinko praktiškas sritis – verslą ir mediciną. Net gimnazijoje I. Naujokaitytė nelankė jokio su menais susijusio būrelio.

„Kai baigiau gimnaziją, buvo labai populiarios grožio puoselėjimo specialybės, tad ir aš pasirinkau kosmetologijos studijas Kauno kolegijoje. Baigiau, bet supratau, kad to darbo dirbti nenoriu“, – sako I. Naujokaitytė. Mergina grįžo į gimtąjį Jurbarką ir čia užklupo meilė – sutiko Kęstutį. Netrukus pora susilaukė mažosios Smiltės. Dabar mergaitei – 1,5 metų, o jos vardas tapo Ievos papuošalų prekiniu ženklu – feisbuko puslapis vadinasi „Smiltelė“. „Pavadinimas simbolizuoja lengvumą, žaismingumą, džiaugsmą, kaip ir mano papuošalai“, – tikina Ieva.

Papuošalus jurbarkietė pradėjo kurti vos prieš pusmetį. „Ne paslaptis, kad papuošalų idėją pamačiau internete. O Jurbarke tada buvo įvairių karoliukų ir stiklo akučių išpardavimai, tad prisipirkau ir ėmiau kurti“, – pradžią prisimena I. Naujokaitytė. Pirmąją – juodai violetinę musę ji pasidarė sau. „Prisiminus pirmuosius savo darbus ima juokas. Per tą pusę metų labai daug išmokau ir už kiekvieno sukurto daikto kokybę garantuoju. Jei atsitinka taip, kad papuošalas suyra, sutaisau nemokamai“, – patikina jaunoji kūrėja.

Siuva muses

Iš pradžių Ievai užteko medžiagų papuošalams gaminti Jurbarke, o dabar ir nuvykusi į didžiausias rankdarbiams skirtas parduotuves Kaune ir Vilniuje dažnai neranda, ko norėtų. „Idėjų turiu milijonus, klientų taip pat daugėja, o aš – viena. Nespėju“, – sako Ieva, bet ir pasidžiaugia, kad žmonės jos darbus pamilo.

Kol neturėjo vietos prekybai, papuošalus mergina gamino tik savo šeimos nariams, draugams, net internete nesiūlė – trūko pasitikėjimo savo jėgomis. Kai R. Stasiulienė pasiūlė prekiauti papuošalais savo salone, I. Naujokaitytė, paraginta draugo Kęstučio, įsigijo verslo liudijimą.

Pirmieji Ievos papuošalai – musės ir dabar pačios populiariausios. Musių gamyba nėra sudėtinga, bet reikia labai kruopštaus ir atidaus darbo, taip pat lakios vaizduotės. „Dažniausiai muses siuvu, kai Smiltė užmiega. Tada būna mano laikas. Tačiau pirmiausia mano darbas – būti mama, o papuošalų kūrimas – pomėgis, virtęs darbu“, – patikina jauna mamytė.

Ant odos, veltinio gabalėlių Ieva po vieną valu siuva karoliukus ir stiklo akutes. Akutė po akutės gimsta įvairiaspalvės musės – mažos ir didesnės, švelnios ir dygliuotos, kiekvienam – pagal skonį.

Dabar papuošalų asortimentas jau gerokai praplėstas – segėmis virsta ne tik musės, bet ir laumžirgiai, kiti vabzdžiai, kūrėja gamina koljė, apyrankes, diržus, auskarus, daro angeliukus, netgi papuošalus batams. „Galiu pagaminti bet kokį „crazy“ papuošalą“, – juokiasi Ieva.

Šiuo metu „Rūtos gėlių galerijoje“, šalia jos vykstančiose mugėse ir internete parduodami gaminiai iš vasaros kolekcijos „Suspindėk“. Tai ryškių šviesių spalvų vasariški skraiduoliai. Tačiau I. Naujokaitytė mintyse jau kuria kolekciją rudeniui, kurioje vyraus kitokios spalvos, bus naujienų.

Atsiliepia į paklausą

„Kol kas visi nori vabzdžių, tad juos ir gaminu“, – juokiasi papuošalų kūrėja. Vasarą populiariausi ryškūs papuošalai – rožinės, žalios, vandens mėlynumo spalvos. Kolekcijoje yra ir baltų, smėlio spalvos musyčių, tačiau, pasak Ievos, šių papuošalų visai nebūtina prie ko nors derinti – jie turi išsiskirti ir būti ryškūs.

Birželio viduryje I. Naujokaitytė priėmė iššūkį iš perlų sukurti auskarus nuotakai. Auskarus užsakė kosmetologė Rasa Rakštelienė, rengusi projektą „2018 Perfect Summer Bride“, kuriame atliko makiažą ir aprengė nuotaką. „Tokį darbą atlikau pirmą kartą, labai bijojau, ar užsakovei patiks, tačiau viskas pavyko“, – atsidūsta Ieva. Auskarus ji gamino dvi dienas – jei koks perlas prisitvirtindavo netobulai, tekdavo viską ardyti ir pradėti iš naujo.

Mažą musytę I. Naujokaitytė gali pagaminti ir per 40 minučių, tačiau kai kurie darbai pareikalauja ir kelių dienų. Nuo įdėto darbo ir medžiagų priklauso ir Ievos papuošalų kaina, kuri svyruoja nuo keliolikos iki keliasdešimt eurų. „Pirkėjus kaina tenkina. Panašūs papuošalai didmiesčiuose kainuoja daug brangiau. Internete mane jau suranda pirkjai ir iš kitų miestų“, – džiaugiasi mergina.

Ievos klientai – patys įvairiausi: gamino auskarus ir 70 metų senjorai, o akutėmis puoštomis gumytėmis džiaugiasi ir jos dukrelė Smiltė. Tik sau Ieva nespėja papuošalų pasigaminti. „Turiu gal porą, bet aš panešioju, kol išbandau naujus gaminius. Turiu įsitikinti, ar jie patogūs, niekur nekliūna“, – sako darbštuolė.

I. Naujokaitytė mielai gamina papuošalus pagal užsakymus. Su klientu aptaria, kaip jis įsivaizduoja būsimą papuošalą, siunčia jam pagamintą pavyzdį, jei kas nepatinka, keičia. „Stengiuosi išpildyti klientų norus, tačiau ir savo mintis ir idėjas darydama papuošalą realizuoju“, – sako mergina. Ji tikina, kad tobulėti visada yra kur, tačiau prekystalį pasiekęs daiktas privalo būti pabaigtas ir kokybiškas.

„Labai noriu, kad pasisektų. Radau tai, kas man patinka, kur galiu save realizuoti. Darbo imuosi su dideliu džiaugsmu“, – jaudulio dėl pradėto verslo neslepia Ieva. Papuošalų kūrėja atskleidžia, kad jai labai svarbūs ir geri klientų atsiliepimai. „Jei nebūtų klientų, jų pagyrų, tai nebūtų ir to nuotaikos pliūpsnio, skatinančio kurti“, – šypsosi I. Naujokaitytė ir jau liepos mėnesį žada naują projektą – nuotakai kurs visą komplektą papuošalų.

Jūratė Stanaitienė« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook