Šeštadienis mokykloje – dovana visai šeimai

Šeštadienis mokykloje – dovana visai šeimai (0)

2016-04-02

Tėvai daug laiko praleidžia darbe, vaikai – mokykloje. Dar dalį laiko suryja buitis, dalį – išmaniosios technologijos. Gal ir tikrai, kaip kad parodė prieš keletą metų atliktas tyrimas, bendravimui belieka vos kelios minutės per parą. Todėl mokinių tėvus kai kurios mokyklos kviečia ne tik į tėvų susirinkimus, bet ir į visokiausius renginius kartu su vaikais. Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos bendruomenę kovo 19-ąją subūrė renginys „Sportuoju aš, sportuoja visa šeima“.

Sporto, sveikatinimo ir kūrybinių veiklų diena šeimoms Smalininkų mokykloje rengiama kasmet jau daugelį metų. Tą dieną, būtinai šeštadienį, kad visi galėtų dalyvauti, mokyklos direktorius ir mokytojai laukia savo mokinių ateinant su tėveliais, seneliais, kitais šeimos nariais ir būna paruošę įvairiausių veiklų.
„Mūsų tikslas kviesti, aktyvinti tėvus, kad jie pabūtų kartu su vaikais. Tokie renginiai kaip šis yra galimybė pamatyti vaikams tėvus, o tėvams vaikus kitoje aplinkoje. Kviečiame visus ir norėtume, kad ateitų, bet šį kartą atėjo apie 20 šeimų – palyginti nedaug, nes mokykloje iš viso turime 149 ugdytinius. Sporto diena – ne vienintelis renginys, kai į mokyklą kviečiame vaikus kartu su tėvais. Žymiai daugiau šeimų pritraukė kalėdinis renginys, kuriam pasirodymus rengia ne tik mokiniai, bet ir tėveliai, ir mokytojai“, – pasakojo mokyklos direktorius Artūras Matukaitis.
Direktorius neneigia ir to, kad kai kurie tėvai tik išleidžia vaikus į mokyklą ir mažai domisi, kas čia vyksta. „Labai retas atvejis, kad tėvai ateitų į mokyklą šiaip, nekviesti. Kai kurie tėvai vaikus atiduoda mokyklai – mokyti ir auklėti, o patys nesidomi. Tačiau mokykla gali daug duoti ir vaikams, ir tėvams. Kai tėvai pamato, kokių galimybių vaikai turi mokykloje, o jei dar paskatina vaikus, tai daro įtaką ir mokymosi rezultatams“, – neabejoja direktorius.

Visur kartu

Renginyje dalyvavusios Kvietkų šeimos mama Ineta Kvietkienė sakė: „Mes visada visur, kur tik galime, einame kartu su vaikais, ne tik į mokyklos renginius. Mūsų Goda pirmokė, o Meda – penktokė, ir šitame sportiniame renginyje dalyvaujame jau penktą kartą.“
Ineta kartu su kitomis mamomis norinčiuosius pamokė aerobikos pratimų, nes pati lanko šiuos užsiėmimus, taip pat – kepė narstukus, kuriais vaišino visus renginio dalyvius.
Mergaičių tėtis Vidas žaidė stalo tenisą ir užėmė pirmą vietą, taip pat ir Meda, vienintelė iš mergaičių, dalyvavo teniso varžybose ir gavo dovanų už drasą.
„Šeimų susirinko ne taip ir mažai, ir visiems buvo smagu. O kas nenori – neateina“, – mano I. Kvietkienė.
Moteris teigia, kad jei ne panašūs renginiai, į mokyklą nebūtų dėl ko eiti. „Problemų jokių nėra, ką reikia, sužinome iš elektroninio dienyno – penktokų mokytojai kasdien surašo naujienas. Kai mažąją palydėdavom į mokyklą, susitikdavom ir mokytoją. Be to, čia mažas miestelis, visi mes čia vietiniai, ir su mokytojais – šilti santykiai“, – kalbėjo smalininkietė.
I. Kvietkienė sakė labiau vertinanti mažesnes mokyklas ir mažesnes jų bendruomenes. „Čia geriau, saugiau, čia kiekvienas vaikas aptupinėtas. Ir mokymosi požiūriu – kuris nori, bet kokioje mokykloje gali gerai mokytis ir užsiimti kokia nori veikla. Patys vaikai turi stengtis. Žinoma, labai svarbu ir tėvų požiūris – reikia vaiką paskatinti, nuvesti, priminti, paraginti, pakontroliuoti“, – sakė Medos ir Godos mamytė.

Kiekvienam buvo įdomu

Renginyje „Sportuoju aš, sportuoja visa šeima“ vyko stalo teniso, šachmatų, šaškių, smiginio varžybos, taip pat trys nevaržybinės sportinės veiklos – aerobika, vaikščiojimas su šiaurietiškomis lazdomis ir kalanetika. Kūrybinėse dirbtuvėlėse antrinės žaliavos virto dailiais ūkio rakandais, o virtuvėlėje buvo kepami sausainiai. Visose veiklose mokiniai dalyvavo kartu su tėvais ir mokytojais – kiekvienas galėjo pasirinkti tai, kas įdomiausia.
Įdomią, kvapą gniaužiančią parodomąją programą pristatė trenerio Viliaus Paukščio dziudo užsiėmimus lankantys mokiniai.
Po sportinių varžybų medaliai ir dovanos įteiktos laimėtojams. Smiginio rungtyje nugalėjo devintokas Mykolas Povilauskas, mokytoja Ieva Janauskaitė, ketvirtokė Kamilė Matukaitytė.
Prie šachmatų lentų geriausiai sekėsi tėčiui Sigitui Žičkui, penktokui Eimiui Majauskui ir aštuntokui Einorui Mozūraičiui.
Šaškių rungtyje pirma vieta atiteko tėčiui Olegui Nalegač, antra vieta dalijosi aštuntokas Marius Švenčionis ir renginyje dalyvavusių mamyčių atstovė Dalia Leonavičienė, trečią vietą užėmė penktokas Arminas Naujokas. Stalo teniso varžybas laimėjo tėtis V. Kvietkus, antra vieta atiteko mokyklos direktoriui A. Matukaičiui, trečia – Kęstui Kriščiūnui.

Apdovanojo visas šeimas

Dovanų gavo visos renginyje dalyvavusios šeimos. Visoms įteikti mokyklos partnerių ir rėmėjų – Amerikos lietuvių paramos fondo ,,Lietuvos dukterys“ prizai.
„Su šia organizacija bendraujame jau seniai, ji paremia ir kitus mokyklos renginius. Šįkart skyrė 30 Eur vertės kuponus apsipirkti maisto prekių parduotuvėje, knygyne, nuvykti į baseiną ar į cirką – skirtingai skirtingoms šeimoms. Viena šeima savo dovaną čia pat perdovanojo kitai – tai irgi gražus bendruomeniškumo pavyzdys“, – pasakojo direktorius A. Matukaitis, kurio iniciatyva „Lietuvos dukterys“ remia Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinę mokyklą.
Mokyklos tarybos pirmininkė Jolita Štrimienė dėkojo administracijai ir savo kolegoms mokytojams su kuriais kartu rengė tėvų ir vaikų dieną mokykloje – Eglei Sprainaitienei, Mildai Liuokaitienei, Karoliui Vančiui, Irinai Pukėnienei, Rasai Domeikienei, Ievai Janauskaitei, Editai Gylienei, Vidutei Povilauskienei, Marijui Matukaičiui, taip pat – Jurbarko rajono visuomenės sveikatos biuro darbuotojams.
Bet didžiausia dovana visiems – vaikams, jų tėveliams ir mokytojams, be abejo, – galimybė bendrauti. Tą dieną mokykloje, kur vaikai ne kasdien eina su didžiausiu noru, buvo linksma ir smagu. Pusdienis, praleistas kartu su vaikais, nudžiugino daugelį tėvų. Ir tos šeimos, kurios visada dalyvauja tokiuose renginiuose, ir tos, kurios į mokyklą kartu su vaikais atėjo pirmą kartą, patyrė prasmingo buvimo kartu džiaugsmą ir, susikibę už rankų laimingi grįžo namo.
Mokyklos direktorius sakė kartais išgirstantis ir padėkų, ir įvertinimų: „Buvo nuostabu!“
Žinoma, taip nepasakys tie, kurie neatėjo kartu su vaikais į mokyklą. Tad verta ateiti!

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook