Šventę Pauliuose pradėjo traktorių paradas

Šventę Pauliuose pradėjo traktorių paradas (0)

2018-02-28

Vasario 16-ąją lietuviai minėjo iš širdies. Tokia buvo ir Šimtmečio šventė Pauliuose. Šio krašto veiklių moterų iniciatyva šventę pradėjo ūkininkai traktorių paradu, o koncertas, kuriame pasirodė ir vietiniai, ir svečiai, suvienijo visą kaimo bendruomenę.  

Pasiruošimas šimtmečio Vasario 16-ajai truko keletą savaičių, šventę ruošė ir suaugusieji, ir vaikai. Pasak Paulių kaimo bendruomenės pirmininkės Aurelijos Gedminienės, šie metai svarbūs ne tik didiesiems miestams, kurių šventės rodomos per televiziją. Aktyvios Paulių moterys surengė įsimintiną šventę bendruomenės žmonėms.

Kaimo ūkininkai su užsidegimu priėmė A. Gedminienės, Ženetos Cinokienės ir Jolitos Minialgienės sumanymą šventę pradėti traktorių paradu. Tautine atributika papuošti ir pagal valstybinės vėliavos spalvas išsirikiavę traktoriai apvažiavo kaimą. Išėję iš namų žmonės mojo tokiam įspūdingam ir netikėtam paradui. Kolonoje galėjo važiuoti ir bendruomenės pirmininkė Aurelija – ji moka ir turi teises. Tačiau šį kartą už šeimos ūkio traktoriaus vairo sėdo jos vyras Rolandas Gedminas bei kiti Paulių ūkininkai – Raimundas Jovarauskas, Eimantas Bikulčius, Rimas Matijošaitis, Dovydas Baršauskas, Vygantas Baršauskas, Dovydas Kavaliauskas, Saulius Ivaškevičius, Kęstas Pranskaitis, Sigitas Rasimas, Algis Šaulys, Bronius Gaučas, Saulius Bataitis. Moterys tik papuošė jų plieno žirgus tautine atributika. 

Traktorių kolona sustojo pakelėje, prie kaimo simboliu tapusio arkliuko – dekoracijos, kuria pauliškiai prieš visas šventes sveikina saviškius ir važiuojančiuosius Jurbarko–Raseinių plentu. Vasario 16-ąją arkliuko vežime plevėsavo Trispalvė.

Eimantas ir Rimas kėlė iš traktorių akordeonus ir linksmino visus, kuriems šventės dieną nesinorėjo sėdėti namie. Skambėjo muzika, spragsėjo fotoaparatai, žmonės buvo Vasario 16-osios pakylėti ir suvienyti.

Popiet prasidėjo renginys bendruomenės namuose. Bibliotekininkės Vidos Birgiolienės ir Raimondos Pilkaitienės išpuošta salė buvo pilnutėlė žmonių, ir visų balsai ir širdys susiliejo į vieną – Tautiškos giesmės melodiją.

Koncertą pradėjo bendruomenės mažieji – eilėraščiais ir tautiniais šokiais, kurių išmokė J. Minialgienė, bei kanklininkės Ugnės Pilkaitytės muzikavimu.

Paskui suskambo lietuviškų dainų pynė. Jų, pakviesti dalyvauti kaimo šventėje, paruošė Paulių kapucinų bendruomenės vienuoliai ir jų globojami reabilitantai. Brolio Vincento vadovaujamam ansambliui pritarė ir žiūrovai. Dainomis pauliškius pradžiugino ir Pilies kaimo bendruomenės moterų vokalinis ansamblis „Vikinda“, vadovaujamas Olgos Yurenene.

Kartu su Paulių bendruomene Vasario 16-ąją šventęs Jurbarko r. savivaldybės tarybos narys Daivaras Rybakovas Paulių bibliotekai padovanojo Lietuvos Nepriklausomybės akto kopiją.

Po koncerto visi buvo pakviesti į kiemą pasivaišinti Šimtmečio sriuba, kurią išvirė Reda Jovarauskienė. O po vaišių vėl sugrįžo į bendruomenės namus – apžiūrėti Livijos Budavaitės tapybos darbų parodą, pabūti, pabendrauti, pasivaišinti puodeliu arbatos ir puikiųjų bendruomenės šeimininkių suteptais sumuštiniais bei ypatinguoju, 100-mečio proga Rimos Baršauskienės iškeptu tortu.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook