Vaikų trečiadienis

Vaikų trečiadienis

Evaldas – pasaulinio konkurso dalyvis (0)

UNESCO ir kitos tarptautinės organizacijos kasmet rengia viso pasaulio moksleivių epistolinio rašinio konkursą. Šiemet organizatoriai pasiūlė vaikams tokią temą: „Įsivaizduok, kad esi miške augantis medis. Parašyk laišką ir paaiškink, kodėl svarbu saugoti miškus.“ Tokia tema todėl, kad 2011-uosius metus Jungtinių Tautų Organizacija yra paskelbusi Tarptautiniais miškų metais ir ragina viso pasaulio žmones saugoti žaliuosius pasaulio „plaučius“. 
Pasauliniame mokinių rašinių konkurse dalyvauja ir Raudonės pagrindinės mokyklos mokinys Evaldas Vilčinskas. Jo rašinys – tai šimtamečio ąžuolo laiškas žmogui.
Evaldo rašinį siūlau paskaityti ir jums. Kai jį skaičiau, man buvo liūdna ir gėda, kad mes, žmonės, tokie negailestingi žaliesiems savo broliams...

Smalsutis

(Plačiau...)

„Tramtatulis“ – skambi šventė (0)

Kas dveji metai Lietuvoje vyksta konkursas „Tramtatulis“. Jame vaikai ir moksleiviai varžosi dėl geriausio liaudies kūrybos atlikėjo vardo. Kovo 2 d. vyko rajoninis konkurso turas.

(Plačiau...)

Kai praveri bibliotekos duris (0)

Kai už lango šalta žiema, norisi daugiau saulės šviesos, spindulių. Svajojame apie šiltus kraštus, įvairias keliones, nuotykius. Tačiau ne visoms svajonėms ir kelionėms lemta išsipildyti, bet mes visada galime keliauti skaitydami knygas. Štai tada ir praveriame Jurbarko vaikų bibliotekos duris...

(Plačiau...)

Knygoms – po saulės spindulėlį (0)

Nubudau linksmai nusiteikusi. Tačiau žvilgtelėjusi į veidrodį labai nustebau – į mane žvelgė rašytojos Astridos Lindgren pasakos herojė Pepė Ilgakojinė. Sutrikau, tačiau tuoj pat supratau, kad tai ženklas, jog kažką būsiu pamiršusi. Paskubomis išgėriau mėtų arbatos su medumi, čiupau krepšį ir nubėgau į biblioteką.

(Plačiau...)

Chorai atvėrė muzikinę dėžutę (0)

Jurbarko Vytauto Didžiojo vidurinėje mokykloje jau šeštą kartą vykusioje rajono pradinukų Dainų šventėje buvo atliktas muzikinis spektaklis „Muzikinė dėžutė“. Nijolės Indriūnienės scenarijų didžiuliam vaikų chorui pritaikė mokytoja ir „Linksmo“ choro vadovė Monika Buitkuvienė.

(Plačiau...)

Pakelėje laukė Kalėdų Senelis (0)

Ankstų rytą susirinkome prie mokyklos. Sulipome į autobusą ir pajudėjome link Kauno. Aš sėdėjau pačiame priekyje ir mačiau visą kelią. Važiavome lėtai, nes kelias buvo labai slidus.

(Plačiau...)

Džiaugsmas rašyti lietuviškai (0)

Jurbarko kraštas išaugino daug žymių kalbininkų. Gal ir dėl to čia gerbiama ir mylima gimtoji kalba, vyksta daug gražių renginių, skirtų kalbai. Į Raudonę suvažiavo penktokai ir šeštokai iš visų rajono mokyklų rašyti lietuvių kalbos diktanto.

(Plačiau...)

Penktokės Urtės knygos – angliškos (1)

Papasakosiu jums šiandien, vaikučiai smalsučiai, apie Urtę Šlėgaitytę. Urtė – penktokė. Kaip ir dauguma vaikų, po pamokų ji lanko būrelius, mėgsta žaisti, myli savo augintinius gyvūnus ir skaito knygas. Tik jos knygos, skirtingai negu daugumos penktokų, dažniausiai angliškos.

(Plačiau...)

„Pasagėlė“ metus pradėjo svetingai (0)

Vaikų folkloro ansamblis „Pasagėlė“ metus pradėjo skambiai ir svetingai – Trijų karalių dieną sau   ir didžiuliam būriui bičiulių bei gerbėjų surengė gražią šventę.

(Plačiau...)

Ketvirtokai eglutę puoš veltinio burbulais (0)

Jurbarkų darželio-mokyklos ketvirtokai dar nepapuošė Kalėdų eglutės, bet kai papuoš, ji bus pati gražiausia, nes vaikai pakabins ant jos šakelių pačių padarytus žaisliukus.

(Plačiau...)

Pasaką sekė mėlynžiedis linelis (0)

Šiais laikais jau sunku rasti vaiką, kuris pažintų linus – vis rečiau jų mėlynuoja laukuose. O Skirsnemunės pradinukai vieną žiemos pradžios popietę daug sužinojo apie ilgą lino kelią, kartu išgyveno jo kančią, pasisėmė liaudies išminties, pasimokė iš linelio kantrybės ir darbštumo.

(Plačiau...)

Pasipuošę medžiai laukia švenčių (0)

Ar žinojote, vaikai, kad yra tokia tarptautinė Medelių puošimo diena? O aš nežinojau... Atspėkit, kur sužinojau? „Ąžuoliuko“ darželyje-mokykloje! Ne veltui ši įstaiga turi stipruolio medžio vardą.

(Plačiau...)

„Saldainių maišelio pasakos“ Vadžgirio bibliotekoje (nuotraukos) (0)

Penktadienį Vadžgirio bibliotekoje vyko garsinio skaitymo popietė „Saldainių maišelio pasakos“. Šventę mažiesiems skaitytojams organizavo Klaipėdos unversitete besimokančios  Erika Žievienė ir Laima Pernarauskienė.

(Plačiau...)

Darže išaugo... marsietis (1)

Neįtikėtina, bet Vadžgirio pagrindinės mokyklos pradinukai savo darže aptiko skraidančią lėkštę.

(Plačiau...)

Daržovių gegužinė – rudenį (0)

Sveiki, vaikai! Tikiuosi, jūs irgi mėgstate netikėtumus, nes jie pralinksmina ir praskaidrina niūrias dienas. Būtent taip man ir nutiko vieną darganotą rudens dieną, kai braidžiodamas po balas bandžiau suprasti, kodėl šiuo metų laiku dangus – tarsi prakiuręs. Pakėlęs akis pamačiau juodą debesies laivą, besitaikstantį mane išmaudyti, tad nėriau pasislėpti po Jurbarkų darželio-mokyklos stogu. O čia manęs ir laukė netikėtumas – gegužinė!

(Plačiau...)

Radvilė mokosi ne tik mokykloje (2)

Mokyklose būna daug įvairiausių, įdomiausių dalykų – švenčių, akcijų, ekskursijų, konkursų, koncertų ir varžybų. Apie tai daug laiškų „Vaikų trečiadieniui“ parašo mokiniai, ir jau žinau, kad tie įdomiausi, įvairiausi dalykai yra smagu. Bet juk mokykloje vyksta pamokos, rašomi kontroliniai darbai ir pažymiai. Seniai knietėjo išklausinėti kokį mokinuką, ar taip pat smagu ir įdomu mokytis, juk dėl to mokykla ir vadinasi mokykla. Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos šeštokė Radvilė Kuniauskaitė man papasakojo, kas yra geras mokinys ir kaip jai sekasi mokykloje.

(Plačiau...)

Penktokai gavo pasus (0)

Savaitę ant Girdžių penktokų klasės durų kabėjo skelbimas: „Krikštykis, penktoke - žmogumi tapsi!" O šeštokai, paslaptingai šypsodamiesi, netingėjo jų pagąsdinti. Ir pagaliau išmušė lemtinga valanda - penktadienį į penktą klasę įgriuvo spalvingas šeštokų būrys.

(Plačiau...)

Ventės rage skridome su paukščiais (0)

Gražią rugsėjo dieną Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos pradinukai iškylavo Ventės rage ir Mingės kaime.

(Plačiau...)

Dainų karalienės augina kasas (0)

Nors Lietuva - ne karalystė, karalienių yra ir mūsų krašte. Ar patikėsite, kad ne viena jų vaikšto Jurbarko ir Smalininkų gatvėmis? Ir aš netikėjau, kol jų nesutikau. Tai - DAINŲ KARALIENĖS Vytautė Zakarauskaitė, Jonė Adomavičiūtė, Elzė Gražulevičiūtė ir Monika Nausėdaitė bei jas išugdžiusi vaikų folkloro kolektyvo „Pasagėlė" vadovė Aušra Mičulė. Išklausinėjau jų, kaip tampama karalienėmis, ir Jums pasakoju.

(Plačiau...)

Ir aš užauginau Mimozą – stebuklingą gėlę (0)

Lietuvių kalbos mokytoja mums papasakojo, kad poetę Salomėją Nėrį draugai vadino Mimoza, nes buvo labai jautri. Papasakojo ir apie ypatingą gėlę, kuri jaučia pyktį, neapykantą, grubumą.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook