Alvydos laiškas keliauja laiku

Alvydos laiškas keliauja laiku (0)

2018-01-27

Sausio 15 d. įvyko tarptautinio epistolinio rašinio konkurso rajoninis turas. Konkursą organizuojanti Pasaulinė pašto sąjunga siūlė moksleiviams įsivaizduoti laišką, kuris keliauja laiku. Respublikiniame ture Jurbarko rajonui atstovaus penktokės iš Veliuonos Alvydos Steponavičiūtės rašinys. 

,,Aš esu laiškas. Aš keliauju laiku. Esu laiškas, įdėtas į tamsaus stiklo butelį ir užlietas vašku. Neša ir liūliuoja mane Nemuno vandenys. Jeigu tu radai mane, tai vadinasi, kad man esi labai reikalingas. Jeigu abejoji, tai tada grąžink mane atgal į butelį ir iš visos jėgos mesk į Nemuno gilumas. Jeigu tu dar laikai mane rankose, tai, vadinasi, aš galiu tavimi pasitikėti. Mane maždaug prieš šimtą metų uždarė piktadarys, nes jam nepatiko, kad aš nešu gerą žinią visam pasauliui. Tad aš šimtą metų laukiau Tavęs, Skaitytojau, kad galėtum mane ištraukti iš šio butelio...“

Taip savo laišką, skirtą tarptautiniam epistolinio rašinio konkursui, pradeda A. Steponavičiūtė. Dalyvauti laiško konkurse šalies moksleivius 47-ą kartą pakvietė Pasaulinė pašto sąjunga ir Lietuvos paštas. Viso pasaulio vaikai šiemet buvo kviečiami pasvarstyti, kokią žinią gali nešti laiku keliaujantis laiškas. Šių metų tema buvo „Įsivaizduok, kad esi laiškas, keliaujantis laiku. Ką norėtum pranešti savo skaitytojams?“

Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos 5 klasė mokinės Alvydos laiškas pripažintas geriausiu Jurbarko rajone ir išsiųstas į respublikinį etapą. Mergaitei pasirengti konkursui padėjo lietuvių kalbos mokytoja Jovita Mišeikienė.

Džiaugiamės, kad epistolinio rašinio respublikiniame etape jau ne kartą Veliuonos gimnaziją lydėjo sėkmė: 2014 m. laimėta pirmoji, o 2017-aisiais – antroji vieta.

Alvyda sako, kad ji – tik mažas žmogutis, 11 metų gyvenantis Lietuvoje, be galo mylinti savo kraštą ir jo į nieką neiškeistų. Penktokė noriai dalyvauja įvairiuose konkursuose, renginiuose, šventėse. Lanko įvairiausius būrelius, dainuoja, šoka – ir visur suspėja.

Didžiausia Alvydos gyvenimo aistra yra muzika. Ji turi slaptą su muzika susijusią svajonę ir tikisi, kad ji kada nors išsipildys. Alvyda linki visiems nenustoti svajoti, tik tada viskas gali virsti tikrove. Savo laišką skaitytojui ji baigia tokiais žodžiais:

,,Aš labai norėčiau, kad visos šalys imtų pavyzdį iš Lietuvos. Šiemet mano šalis švenčia savo šventę – Nepriklausomybės šimtmetį. Ir aš plaukiodamas Nemuno bangose to šimtmečio sulaukiau. Veliuona yra tavo gimtinė. Joje labai gražu, žmonės vieni kitus pažįsta ir nesipyksta. Veliuonoje yra tokių gerų žmonių! O dabar norėčiau labai padėkoti tau už tai, kad tu perskaitei mane, padėjai visam pasauliui ir už tai galiu padovanoti tikrą laimę, kurios dar niekas nepatyrė. Daryti gera žmonėms – ta tikroji laimė. Patikėk, šie norai buvo ir bus svarbūs visais laikais. O dabar vėl įdėk mane atgal į butelį. Po šimto metų aš, keliaujantis laiškas, vėl išpildysiu tris norus – pasaulis taps geresnis...“

Liucija Pranaitienė,

direktoriaus pavaduotoja ugdymui« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook