Ant mokyklos sienų – išlietos spalvos ir vaizduotė

Ant mokyklos sienų – išlietos spalvos ir vaizduotė (0)

2016-06-18

Skirsnemunėje stovyklavęs kūrybingas jaunimas Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos sienas papuošė piešiniais. Rezultatą įvertins rudenį vėl sugrįžę mokiniai, o piešti jauniesiems dailininkams buvo įdomu ir smagu. Visišką kūrybos laisvę mokiniams suteikė ir mokyklos vadovai, ir jų mokytojos Inesa Bosaitė ir Jolanta Pocienė.

Devyni Antano Sodeikos meno mokyklos dailės skyriaus mokiniai dekoravo antro aukšto koridoriaus sieną – „apgyvendino“ ant jos keistus žmogeliukus. „Tai – miško dvasios, jau seniai šiuos personažus sukūriau, daug esu pripiešusi, o šitas piešinys pritaikytas mokyklai“, – paaiškino siužeto autorė Vaiva Vaivadaitė.
Koridorius ilgas. Toje jo dalyje, kur durys į klases, kur vyksta pamokos, ant sienos nupiešti didžiaakiai smalsiaakiai žmogeliukai irgi mokosi, o koridoriui pasisukus link laiptų – jie jau iškylauja ir pramogauja.
Pirmiausia Vaiva ir jos draugė Austėja Dilytė ant sienos viską nupiešė pieštuku, o spalvino visa dailininkų komanda. Dirbo susikaupę, labai atsakingai, ir piešinys per keturias dienas buvo baigtas. Dailės skyriaus mokytoja I. Bosaitė sakė, kad jos vaidmuo buvęs buvęs auklėjamasis ir patariamasis.
Piešti Skirsnemunės mokykloje Vaivai ir Austėjai juolab smagu, nes merginos pačios yra baigusios šią mokyklą.
Labiai smagus darbas virė ir klasėje, kur rugsėjį jau bus įrengtas mokinių poilsio kambarys. Keturi skirsnemuniškiai šioje patalpoje piešė didžiulį – per visą sieną – paveikslą. Jo siužeto autorius – Valentas Statkus. Bet nuopelnų tik sau jis neprisiima, sako davęs tik mintį, o kartu kūrė Dovilė Bružauskaitė, Mingailė Požėlaitė ir Raimonda Partauskaitė.
Skirsnemuniškių paveiksle realybė pereina į fantaziją – griūvančio pastato plytos virsta balionais, žmonės, užlipę ant paskutinio laiptelio, kyla ir skrenda kartu su jais. Spalvingas, linksmas paveikslas, ir dailininkai neabejoja, kad mokiniams jis padės atsipūsti po pamokų bei žadins vaizduotę.
Šiame savo rankomis išpieštame poilsio kambaryje pertraukas leis tik Mingailė ir Raimonda. Valentas ir Dovilė jau baigė dešimtą klasę ir yra laimingi vaikai, nes žino, kuo gyvenime nori būti, kokią profesiją pasirinkti. Valentas važiuos mokytis baldžiaus amato, jau seniai yra taip nusprendęs. Dovilė irgi seniai žino, kad išmoks kirpėjos profesijos, paskui dar studijuos namų dizaino specialybę.
Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos direktorė Dainora Saulėnienė priminė istoriją: „Mokyklos pastatas netipinis, anksčiau čia buvo kolūkio kontora, tik 2000 m. pritaikytas mokyklai ir toliau tebetaikomas. Dabar piešiamos sienos – piešiniai labai pagyvina erdvę.“
Sienų dekoravimo piešiniais projektas vykdomas mokyklos rėmėjų – Gražinos ir Keno Klingų fondo lėšomis.
Puošiant mokyklą buvo leista pasireikšti jaunimui – saviems mokiniams ir Antano Sodeikos meno mokyklos dailės skyriaus ugdytiniams, nes šioje mokykloje irgi mokosi skirsnemuniškių.
„Jaunimas piešia jaunimui. Jokių reikalavimų nekėlėme, tik pageidavome, kad būtų susiję su mokykla, o daugiau nieko. Piešia, ką nori“, – sakė mokyklos direktorė, kasdien pasidžiaugdavusi, kaip gražiai tas jaunimas dirba.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook