Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Būreliuose triūsia darbštuoliai

Būreliuose triūsia darbštuoliai (0)

2012-01-23

Viešvilės pagrindinėje mokykloje auga auksarankiai: medžio darbai paklūsta ir mergaitėms...

Kaip smagu pasidžiaugti ir kitą pradžiuginti savo rankomis padarytu daikteliu, pavyzdžiui, mediniu šaukštu ar išsiuvinėtu paveiksliuku! Todėl ir suplūsta būrys Viešvilės pagrindinės mokyklos mokinių į rankdarbių ir medžio darbų būrelius. Jų vadovai Sniežana Šašienė ir Juozas Budzinauskas moko vaikus ne tik kaip peiliuką ar adatą laikyti, bet ir kantrybės, sumanumo, darbštumo – be šito nieko gražaus ir naudingo nepavyks padaryti.

Ir suoliukai prie Viešvilės pagrindinės mokyklos, ir iškaba, ir vienas kitas dailus medinis akcentas koridoriuose – ne pirktiniai, o mokinių padaryti. Medžio darbų būrelis mokykloje veikia jau trylikti metai. „Viską dirba patys vaikai, aš tik patariu, padedu, parodau – vadovauju, – sako būrelio vadovas J. Budzinauskas. – Vaikams patinka medžio darbai, jų daug čia prisirenka, tik kai žvejyba prasideda, kiek apmažėja.“
Tačiau sausio vidury žvejybai dar ne laikas, todėl gardų medienos kvapą skleidžianti būrelio dirbtuvė pilnutėlė. Įėjusiam svečiui jaunieji darbštuolėliai pasakė tik trumpą „labą dieną“ ir toliau kiekvienas įnikęs dirbo savo darbelį. Vyriausieji, devintokai, Ovidijus Burnelaitis ir Julius Šašys gražiu ornamentu pjaustinėjo suoliuko atramą – prie mokyklos suoliukų jau gana, dabar statys juos prie darželio. Ovidijus ir Julius medį jau neblogai pažįsta – būrelyje jiedu nuo penktos klasės, jau gana patyrę meistreliai, tad jų pašonėje jaukiai įsitaisęs ketvirtokas Emilis Rusinavičius pjūkliuku pjaustinėja tulpę. Pjūkliukas aštrus, Emilis juo buvo įsipjovęs pirštą, bet tai tokie niekai, dėl kurių negi atsisakysi vyriško užsiėmimo!
Vyriško? Ne tik! Medis puikiai paklūsta ir mergaitėms: Dovilė Kundrotaitė palinkusi prie medinio paveikslėlio, o Jūratė Zokaitė dailina mentelę, skirtą blynams vartyti. Panašią švitriniu popierium kantriai gludina Ugnius Eidininkas – kad būtų lygutėlė, švelni. Juozo Kučinsko rankose medžio pliauska dar tik virto mentele – mamos blynai, ja pavartyti, bus dar gardesni! Šeštos klasės mokinys Juozas mamai jau yra padirbęs pjaustymo lentelių, priskobęs šaukštų ir kitų virtuvės įrankių. Ne tik jis – ir aštuntokas Skomantas Uselis, ir penktokas Antanas Paulauskas, tądien drožęs didžiulį šaukštą, tiksiantį košei maišyti.
„Vaikai patys renkasi, ką daryti, kiekvienas – atskirai. Esame darę inkilų Kalvelių girininkijai, ir Kaziuko mugei kasmet prigaminame inkilų, lesyklėlių, kėdučių. Vaikams patinka gaminti medinius žaislus, svajojame padaryti medines lego kaladėles“, – pasakoja būrelio vadovas J. Budzinauskas ir savo bei visų medžio darbų besimokančių vaikų vardu už medieną dėkoja įmonei „Jurlota“, Kalvelių bei Viešvilės girininkijoms.
Rankdarbių būrelio kabinete – tarsi parodoje, tik gražiuosius eksponatus padarė ne nusipelnę tautodailininkai, bet mokiniai, būrelio vadovės S. Šašienės pamokyti, jos patarimų klausydami, savo fantazijos, kruopštumo ir ištvermės daug įdėdami.
Šiais metais rankdarbių būrelį lanko 15 vaikų – mergaičių ir berniukų. Dailiems rankų darbeliams reikalingas ypatingas kruopštumas ir darbštumas – būtent tokie mokiniai ateina į rankdarbių būrelį ir jame pasilieka ilgam.
Daugybę gražių darbelių per 5 metus būrelyje išmoko ir padarė Rimantė Balandytė. Prie būrelio kabinetą puošiančių didžiulių skiautinių paveikslų ir ji pridėjo savo ranką. Tokius paveikslus daryti sunku ir ilgai trunka, tačiau Rimantei – kuo sudėtingiau, tuo smagiau. Rimantė moka dekoruoti pjaustymo lenteles, verti karolius, megzti ir nerti, o jau paveiksliukų namie – kone paveikslų galerija.
Būrelio vadovė džiaugiasi ir sako šioje mergaitėje matanti save – vaikystėje ir ji norėjo visko išmokti ir ypač to, kas sudėtingiau. O dabar nori ne tik išmokti, bet ir išmokyti kitus. „Labai darbštūs vaikai, džiaugiuosi ir didžiuojuosi, labai gera su tokiais dirbti“, – giria S. Šašienė savo mokinius, kuriems perteikia tai, ko pati išmoko iš savo mamos ir mokytojų.
Mažosios rankdarbių būrelio auksarankės Giedrė Žilinskaitė, Samanta Petkevičiūtė ir Austėja Stanevičiūtė džiaugiasi ne tik savo padarytais paveikslėliais iš sagų ir iš druskos tešlos, bet ir kitų būrelio narių rankdarbiais ir neabejoja, kad ir pačios visko išmoks.
Neseniai į rankdarbių būrelį atėjo Mantas Kutka – jis nori išmokti pasidaryti tą didelį paveikslą ir gražiai pasipuošti savo namus. Mangirdas Mitkus būrelyje jau antri metai, jis moka kruopščiai ir gražiai verti karoliukus, suvėrė ir mamai padovanojo pakabutį telefonui.
Ketvirtokas Faustas Vaičikauskas mokosi siuvinėti. Ką siuvinėja? Ogi – oro balioną, kurį pats nupiešė ant audinio! Būrelio vadovė giria Faustą už kūrybingumą ir pabrėžia, kad rankdarbių mėgėjams labai praverčia ir kūrybingumas, ir laki fantazija, padedanti sukurti nepakartojamų darbelių.
Kartais fantazijos nestokojantys Viešvilės vaikai kuria iš netikėtų medžiagų – stiklo šukių, odos atraižėlių, šiaudelių, plunksnelių... Išvengę šiukšlių konteinerio šie mažmožiai tampa gražiais darbeliais.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook