Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Dainuojanti trečiokų klasė

Dainuojanti trečiokų klasė (0)

2010-06-21

Dainuoti mėgsta turbūt visi vaikai, bet tik Jurbarko Vytauto Didžiojo vidurinės mokyklos 3c klasė turi pažymėjimą, kad jie - dainuojanti klasė. Ši klasė pirmoji iš rajono mokyklų dalyvavo Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos paskelbtoje akcijoje „Dainuojanti klasė, dainuojanti mokykla".

Vytauto Didžiojo vidurinės mokyklos 3c klasė - tai 22 smalsūs, aktyvūs, linksmi ir dainingi vaikai. Jau pirmoje klasėje su savo mokytoja Zita Ambrakaitiene jie pradėjo dainuoti, nes dainuoti smagu. Ir ne tik klasėje. Šios klasės vaikai dainuoja chore „Padainuokim" ir pernai dalyvavo Lietuvos tūkstantmečio dainų šventėje Vilniuje „Amžių sutartinė". Žiemą Jurbarko bažnyčioje jie giedojo adventines giesmeles, pavasarį dalyvavo Miesto ir verslo dienų koncerte. Dainuojantys trečiokai dalyvavo šventėje „Tau, Lietuva" Naujamiesčio vidurinėje mokykloje, o savo mokykloje - pradinukų dainų ir šokių šventėje „Mokykloje smagu".
Daug kur skambėjo trečiokų dainos, o kai praėjusių metų pabaigoje mokytoja Z. Ambrakaitienė papasakojo vaikams apie „Dainuojančią klasę", visi nusprendė tokia tapti. Visi - tai ir klasės vaikai, ir jų mokytoja, ir tėveliai, kurie dainorėliams visa kuo padeda, ir muzikos mokytoja Stanislava Januškevičienė, kuri mokė vaikus naujų dainelių.
Akcijos dalyviams reikėjo mokėti bent 10 dainų. Trečiokai jų mokėjo net daugiau, bet turėjo išmokti naujų, privalomų pagal nuostatus. Mokytoja Z. Ambrakaitienė sako, kad sunku nebuvo, nes vaikams dainuoti patinka, tai juos vienija, moko pagarbos ir draugiškumo, atsiranda noras laimėti, eiti pirmyn.
Paruošę repertuarą pagal nuostatus gegužės pabaigoje trečiokai surengė mokykloje koncertą. Pasipuošė gražiais rūbeliais, kuriuos dar prieš dainų šventę pasiūdino jiems mokykla, skyrusi lėšų iš savo labdaros ir paramos fondo. Vytauto Didžiojo vidurinės mokyklos salėje susirinko trečiokų tėveliai, broliai ir sesės, draugai, mokytojai ir mokyklos direktorius pasiklausyti skambių dainų. Kai dainavo „Baltą paukštį", vaikų lūpose sučiulbo moliniai paukšteliai, lietuvių liaudies dainai „Oi, ant kalno" pritarė ir tėveliai, ir kiti klausytojai, linksmai skambėjo vaikų mėgstamiausia - „Diktantas", o pabaigoje - daina tokiu pačiu pavadinimu kaip ir akcija „Dainuojanti klasė, dainuojanti mokykla".
Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos prezidentės įgaliota „Dainuojančios klasės" sertifikatą trečiokams įteikė Jurbarko rajono muzikos mokytojų metodinio ratelio pirmininkė Inga Andreikevičienė.
Koncertas užsitęsė, nes daug dainų reikėjo išdainuoti, tad šventė su tortu ir saldainiais buvo kitą dieną. Trečiokai gardžiavosi vaišėmis ir dainavo, juk jie - dainuojanti klasė.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook