Daržoves valgo iš savo šiltnamio

Daržoves valgo iš savo šiltnamio (0)

2018-10-27

Žemės ūkio rūmų ir Lietuvos savivaldybių asociacijos inicijuoto projekto ,,Auginu Lietuvai“ nugalėtoju tapo Jurbarko lopšelis-darželis „Nykštukas“. Projektas skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti, o jo idėja – padovanoti šimtą šiltnamių miestų ir rajonų ikimokyklinėms įstaigoms. Vienas šiltnamis atiteko „Nykštukui“.

Konkurso dalyviai organizatoriams siuntė nuotraukas tema „Auginu pats – auginu Lietuvai“. Fotografijose turėjo atsispindėti vaikų santykis su kaimu, žemės ūkiu, žemės ūkio darbais. Daugiausia patiktukų feisbuke sulaukusios nuotraukos paskelbtos nugalėtojomis, o jų autoriams dar pavasarį įteiktas šiltnamis.

Mūsų lopšelio-darželio vaikų tėveliai aktyviai dalyvavo šiame balsavime, ir štai – šiltnamis jau pas mus. Tik įsivaizduokite, kaip džiaugsmingai priėmėme žinią, kad ir mūsų darželis tapo laimėtoju!

Ir prasidėjo darbai darbeliai: kasėme, purenome žemę, sodinome, laistėme daržoves. O jų būta įvairių. Auginome salotas, kopūstus, paprikas. Džiaugėmės gausiu pomidorų derliumi, o agurkus ypač pamėgo mūsų mažiausieji.

O rudenį sulaukėme svečių, atvykusių pasidomėti, kaip ugdytiniams sekėsi šiltnamyje auginti daržoves. Spalio 18 d. darželyje lankėsi Žemės ūkio rūmų atstovė Rūta Misevičienė ir Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Saulius Lapėnas bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Dalia Jaramavičienė.

Priešmokyklinio ugdymo ,,Nykštukų“ grupės ugdytiniai paruošė nuotaikingą inscenizaciją ,,Daržovių puota“. Buvo deklamuojami eilėraščiai, dainuojamos dainelės, žaidžiami rateliai-žaidimai apie daržoves. Ir patys vaikai buvo pasidabinę daržovių atributika. Žemės ūkio rūmų atstovei Rūtai ugdytiniai įteikė dovanėlę – piešinuką, dėkodami už suteiktą galimybę patirti džiaugsmą auginant daržoves bei atrasti naują pažinimo pasaulį.

Dalia Balčiuvienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook