„Debesėlyje“ atostogos neprailgo

„Debesėlyje“ atostogos neprailgo (0)

2015-09-19

Klausučių vaikų vasaros atostogas paįvairino kultūros centre liepos 13–17 dienomis surengta kūrybinė dienos stovykla „Debesėlis“. Vaikus sukvietė ir jiems nuobodžiauti neleido meno vadovė Regina Bakutienė.

„Vasara be užsiėmimo – prailgsta“, – neabejoja Klausučių kultūros centro choreografė R. Bakutienė, sumaniusi atostogaujantiems vaikams surengti stovyklą. Jos programą kūrė pati – apgalvojo, ką ir kaip siūlys vaikams veikti, ko juos pamokys, kaip bendraus, kokias pasakas jiems skaitys, kur vesis į svečius.
Tada – pakabino skelbimą. „Pakabinau, ir galvojau, kad jei ateis bent keli vaikai – „Debesėlis“ bus!“ – pasakojo stovyklos vadovė. Ir tikrai „Debesėlis“ buvo, nes pagal skelbimą į stovyklą atėjo 15 vaikų nuo 6 iki 12 metų.
Vadovė Regina pasiūlė vaikams įdomių, nekasdienių veiklų, pavyzdžiui, jogos pratimus ir mandalų gaminimą. Daryti mandalas iš spalvotų siūlų vaikams ypač patiko, o jų gražiais darbeliais džiaugėsi visi Klausučiai – mandalomis buvo papuošta aikštė vasaros palydų šventei.
Dar vaikai vadovės Reginos pamokyti darė niekur nematytus paveiksliukus iš augalėlių, prieš tai paguldę juos ant lentelių ir padaužę akmenuku. Aplinkui tik girdėjosi – tuk tuk tuk! O kai vaikai įnikdavo į darbelius, vadovė jiems skaitydavo pasakas ir leisdavo klausytis ramios muzikos.
Muzikavo stovyklautojai ir patys – kultūros centro meno vadovė Laura Jaraitė pamokė juos skambinti gitara, o stovyklos vadovė išmokė dainelių ir šokių.
R. Bakutienė ypač džiaugėsi puikia stovyklos atmosfera – vaikai gražiai bendravo, buvo linksmi, sugebėjo susikaupti ir savo mažais pirščiukais padarė daug gražių darbelių. Visi kartu pietaudavo susidėję iš namų atsineštus sumuštinius ir arbatą, o vadovė mokė juos būti vaišingus: pirmiausia pavaišink draugą sau iš kairės ir iš dešinės, paskui paragauk pats. Vaikams tokios taisyklės patiko. Kasdien į namus mažieji stovyklautojai parsinešdavo kokį nors gėrį savo širdelėse ir vieną kitą savo pačių padarytą dailės darbelį.
Paskutinę dieną vaikai išsiruošė pas dailės mokytoją Rimą Mačiulytę. Jos sodyba tolėliau nuo miestelio ir buvo labai smagu visiems kartu eiti. Nuėję vaikai pasidžiaugė ir mokytoją pradžiugino savo dailės darbeliais. Stovyklautojai gėrė gardžią žolelių arbatą, žaidė, bėgiojo, ir kilti į dangų tarsi debesėlius paleido žydrus balionus.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook