Dovana – ekskursija NATO bazėje

Dovana – ekskursija NATO bazėje (0)

2016-02-20

Viešvilės pagrindinės mokyklos prevencinė grupė „Taškas“ vaizdo klipų konkurse „Būk saugus kelyje“ laimėjo pirmą vietą ir dovanų gavo ekskursiją į Lietuvos karinių oro pajėgų aviacijos bazę Zokniuose.

Konkursą saugaus eismo tema jau antrus metus organizavo valstybės įmonė „Tauragės regiono keliai“ ir Tauragės radijas. Šiemet gauta net 60 filmukų, kuriuos sukūrė Tauragės apskrities mokyklų mokiniai.
Viešviliškiams konkurso tema pasirodė svarbi. Mokyklos prevencinė grupė „Taškas“ sukūrė filmuką, kuriame atkreipė dėmesį į labiausiai nesaugias miestelio vietas, kur eismo dalyviai turi būti itin budrūs. „Mūsų miestelyje keliose vietose tikrai nesaugu, nes nėra šaligatvių, trūksta pėsčiųjų perėjų“, – sakė mokiniai ir pridūrė, kad filmuotis buvo labai smagu. Vaizdo klipą nufilmuoti padėjo viešvilietis fotografas Audrius Sinkus.
„Kasmet stengiamės vis kur nors dalyvauti, žiūrime, kokie konkursai vyksta. Apie šį konkursą informaciją radau internete. Smagu dalyvauti, o paskui važiuoti į kelionę“, – sakė prevencinės grupės vadovė Valda Kravčenkienė.
Pirmiausia mokytoja su mokiniais važiavo į Tauragę, kur viešbučio konferencijų salėje buvo paskelbti konkurso nugalėtojai. Apsidžiaugė laimėję pirmą vietą, o vasario 11 d. gavo dovaną – kartu su kitais geriausių filmukų kūrėjais važiavo į Lietuvos karinių oro pajėgų aviacijos bazę Zokniuose, kur įsikūrusi Pabaltijo oro erdvę sauganti NATO oro policijos misija. Šiuo metu misiją vykdo Ispanijos karinės oro pajėgos.
„Matėme tuos keturis didžiulius naikintuvus, kurie atskridę iš Ispanijos. Gavę pavojaus signalą jie per 10 minučių turi pakilti. Vakar pakilo greičiau, nors nebuvo jokio pavojaus, tik planinis skrydis“, – pasakojo mergaitės apie patirtus nekasdienius įspūdžius ir matytus vaizdus.
Ekskursiją moksleiviams vedė ispanų kariškiai savo kalba, o vertėjas išvertė į lietuvių. Kariškiai leido mokiniams pasimatuoti lakūno šalmą, kuriame įmontuota kompiuterinė įranga, parodė kostiumus. Viešvilietėms įspūdį paliko ir naikintuvo kaina – vienas „Eurofighter Typhoon“ kainuoja 125 mln. eurų. 
Prevencinę grupę socialinė pedagogė V. Kravčenkienė subūrė prieš aštuonerius metus. „Pasirinkome pavadinimą „Taškas“ – dedame tašką patyčioms, smurtui ir visokioms kitokioms blogybėms. Mokykloje visko būna, pradedant pravardėmis...“ – paaiškina grupės vadovė. O veiklą grupėje pasirinkusios mergaitės teigia, kad šiemet blogybių jau mažiau, vaikai draugiškesni, nesipyksta. Į skaudžius eismo įvykius mokiniai irgi nėra patekę – turbūt ir todėl, kad mokykloje vis primenama, kaip reikia elgtis gatvėje. „Taško“ sukurtą filmuką kai kurių klasių mokiniai jau matė.
„Taškas“, pasak mokyklos vadovų, yra viena veikliausių mokinių grupių. Kelis kartus per metus „Taškas“ budi mokykloje. „Žiūrime, kad visi elgtųsi tvarkingai. Gal kokie dideli peštukai mūsų ir nepaklausytų, bet mes žinome, kur kreiptis – kviečiame į pagalbą savo vadovę“, – sakė prevencinės grupės veikloje dalyvaujančios mergaitės. Jos teigia, kad šią grupę pasirinko todėl, kad įdomu, kad daug veiklos ir smagu pagelbėti kitiems vaikams. Veiklų visokiausių – pavyzdžiui, pernai mokiniai patys soduose rinko obuolius, prispaudė sulčių ir vaišino visus propaguodami sveiką maistą ir sveiką gyvenseną. Nors tai tik akcija, bet, pasak V. Kravčenkienės, tokie dalykai išlieka vaikų atmintyje ir pasitarnauja geram.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook