Gimtosios kalbos diena, tautiniu kostiumu papuošta

Gimtosios kalbos diena, tautiniu kostiumu papuošta (0)

2017-03-25

Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykloje vasario 21-ąją paminėjome Tarptautinę gimtosios kalbos dieną. Įstaigoje ši prasminga data minima jau 10-ąjį kartą ir kasmet įgauna naują atspalvį. Atsiliepdami į tai, kad 2017-ieji – Tautinio kostiumo metai, šiemet šventę papuošėme lietuvių tautiniu rūbu.

Mūsų mokykloje vienas pagrindinių vaikų ugdymo uždavinių – etninės kultūros puoselėjimas. Kasmet minime Lietuvos tradicines ir tautines šventes. Vaikai sužino apie Lietuvą, susipažįsta su tautiniais simboliais, pajunta pagarbą jiems. Išskirtinis dėmesys skiriamas gimtajai kalbai, ugdomas vaikų supratimas, kad gimtoji kalba – didžiulė tautos vertybė, puoselėjama meilė gimtajam žodžiui ir knygai.
Tarptautinę gimtosios kalbos dieną bendradarbiaujant su esamų ir buvusių ugdytinių tėvais, vaikus supažindinome su Lietuvos etnografinių regionų tautiniais kostiumais, ugdytiniai apžiūrėjo jų atskiras dalis, puošybą. 
Mokyklos etnografinio ansamblio „Giliukas“ dalyviai, priešmokyklinio ugdymo grupių vaikučiai ir net penkiamečiai su pasididžiavimu perteikė lietuvių kalbininkų, rašytojų mintis apie gimtąją kalbą, žaidė, dainavo lietuvių liaudies dainas, spėliojo mįsles, net pasaką pasekė.
Ugdytiniai praturtino savo kalbą anksčiau negirdėtais žodžiais: klumpės, vyžos, juosta, prijuostė, liemenė, sermėga, karūna, linas, vilna ir kt., domėjosi puošniu lietuvių rūbu – tautos kultūros simboliu. Ir išgirsti, ir pamatyti – toks dvigubas patyrimas apžiūrint tautinį kostiumą teko vaikams.
Renginyje turėjome ir svečių – tai Jurbarko rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogai, pradinių klasių mokytojai, specialieji pedagogai ir logopedai.
Gražina Glinskienė,logopedė metodininkė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook