Jaunųjų miško bičiulių pavasaris

Jaunųjų miško bičiulių pavasaris (0)

2017-04-22

Viešvilės pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelių vadovės Vaida Jakaitytė ir Kristina Budriuvienė džiaugiasi vaikų pasiekimais.

Jaunųjų miško bičiulių būrelis „Atžalynas“ kvietė visą mokyklą daryti inkilus sugrįžtantiems paukščiams. Iš viso pagaminta 15 įvairių ir unikalių inkilų. Keturis vežėmės į Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinę mokyklą, kurioje minėjome Žemės dieną. Prisistatymui paruošėme programėlę apie miško gyventojus, kurie mums dėkojo už pašarus žiemą, už pelėdos inkilą, kurį įkėlėme senajame ąžuole, ežiukas kvietė pasikalbėti, drugelis – paskraidyti, mūsų pažįstamas šikšnosparnis dėstė savo bėdas, o skruzdėlė prašė į talką skruzdėlyne.
Plakato konkurse pasisekė mūsų Urtei. Paskui miškininkai mums padėjo pakabinti inkilus – sparnuočiai gali švęsti įkurtuves! 
Pavasario lygiadienio šventę savo mokykloje bičiuliai pradėjo nuotaikingu vaidinimu „Karšuvos girios gyventojų laiškai jauniesiems miško bičiuliams“. Mokytojų ir miškininkų komisija išrinko puikiausius inkilus. Originaliausias – Rimgaudo Urbos, uoksinis, papuoštas raudonkrašte pintaine, kūrybiškiausias – Samantos Barzdaitytės, labiausiai pritaikytas – Vilio Vasiliausko, atspariausias – Aido Bukausko, iš lentų, su tvirtu stogu. 
Aplinkosaugininkas Andrius Šašys pasakojo, kad net maži dalykai – popieriaus ir elektros taupymas, sandarūs langai ir durys, tvarkingi vandens čiaupai – padeda tausoti nuolat senkančius Žemės išteklius. Būrelio globėja miškininkė Irena Petrošienė paragino visus puoselėti ir saugoti Viešvilės gamtą. Mokyklos kieme iškelta Žemės vėliava, prisiminta, kad norint apsaugoti nykstančias rūšis ir išlikti patiems reikia apsaugoti Žemę.
Gamtininko prof. Tado Ivanausko pradėtą gamtosauginę veiklą tęsia Generalinė miškų urėdija, kasmet organizuojanti akciją „Paukščiai grįžta namo“. Šiais metais pasiūlė ne tik įkelti inkilus, bet ir dalyvauti paveikslų iš gamtinių medžiagų konkurse. „Atžalyno“ bičiulės Gabrielė Gabrielaitytė ir Samanta Barzdaitytė, paragintos vadovių ir pamokytos rankdarbių mokytojos Sniežanos Šašienės, padarė paveikslą „Sugrįžusių gervių šokis“ ir užėmė II vietą. 
Toks pavasaris išaušo Karšuvos girios pakraštyje, Viešvilės miestelyje, kuriame nuolat vyksta kas nors įdomaus. Bičiulių laukia dar daug konkursų ir susitikimų.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook