Juodaičiuose – linksma futbolo mokykla

Juodaičiuose – linksma futbolo mokykla (0)

2010-09-22

Lietuvos futbolo federacija rugpjūčio mėnesį Juodaičių vaikams padovanojo nepakartojamas atostogas - ir visai mažus, ir gerokai paūgėjusius pakvietė į vasaros linksmąją futbolo mokyklą pasimokyti žaisti futbolą ir smagiai praleisti laiką su draugais bei mokytojais. O kad žaidžiant nieko nepritrūktų, dovanojo ne tik kelerius futbolo vartus, bet ir daugybę kamuolių, aprangos komplektų bei treniruočių priemonių.

Vasaros linksmoji futbolo mokykla per Lietuvą šiemet riedėjo jau penktą kartą. Apie galimybę pasimokyti žaisti šį nepaprastai smagų ir didelės fantazijos reikalaujantį žaidimą Juodaičių pagrindinės mokyklos moksleiviai svajojo jau pernai. Vyresnieji futbolą žaidžia per kūno kultūros pamokas, ne tik berniukai, bet ir mergaitės aistringai spardo kamuolį ir po pamokų, dėl to pernai futbolo turnyre „Ežiogolas" juodaitiškiai Jurbarke užėmė pirmą vietą, o tarp Tauragės apskrities mokyklų - trečiąją. Žiūrėdami į juos, smagiai spardyti kamuolį ir su vėju lėkti per žalią aikštę visada svajojo ir jaunesniųjų klasių mokiniai.
Kai vasaros linksmoji futbolo mokykla pakvietė pasimokyti taikliai spardyti kamuolį, apsidžiaugė ne tik jaunesniųjų klasių mokiniai, pradinukai, bet ir patys mažiausieji - šešiamečiai, dar tik besiruošiantys į parengiamąją klasę. Nacionalinėje futbolo akademijoje specialias paskaitas išklausę ir patys gerai žaisti futbolą išmokę Juodaičių pagrindinės mokyklos mokytojai visus norinčiuosius į stovyklą priėmė išskėstomis rankomis.
„Futbolą gali žaisti ir maži, ir dideli, svarbu, kad vaikai pajustų, kaip smagu spardyti kamuolį ir kiek džiaugsmo suteikia pergalė. Šioje stovykloje buvo smagu ir vaikams, ir mums, mokytojams - tapome viena didelė šeima, kur didesni rūpinasi mažesniais. Futbole kitaip ir negali būti, nes tai komandinis žaidimas, kur 90 proc. sėkmės priklauso nuo tarpusavio supratimo", - tvirtino vasaros linksmosios futbolo mokyklos vadovė Svietlana Mickuvienė.
Kartu su savo mokytojais stovyklautojai susigalvojo įvairiausių užsiėmimų - merginos rinko gražiausius įvarčius, berniukai ieškojo internete pasakojimų apie linksmiausius futbolo žaidimo epizodus, žaidė kompiuterinius žaidimus, žiūrėjo filmus apie futbolą ir labai daug lakstė su kamuoliu aikštėje prie mokyklos.
Tačiau bene labiausiai stovyklautojai laukė atvykstant Lietuvos futbolo federacijos atstovų - juk smalsu sužinoti, kaip tampama futbolo žvaigždėmis, ką daryti, kad būtum geriausias žaidėjas, kiek kartų per dieną reikia treniruotis, kad kamuolys tiesiu taikymu lėktų į vartus.
Lietuvos futbolo federacijos projektų skyriaus vadybininkas Vaidotas Rastenis į Juodaičius atvyko su didžiuliais krepšiais dovanų - kamuolių, marškinėlių, apyrankių su užrašu „Mus vienija futbolas" ir kitų smagių dalykėlių. Vaikams jis papasakojo, kad jau ketvirti metai Kaune veikia Nacionalinė futbolo akademija, kur gabiausi vaikai gyvena, mokosi ir kelis kartus per dieną treniruojasi futbolo aikštėje. Tuos, kuriems sekasi geriausiai, pakviečia žaisti į Lietuvos ar net užsienio komandas. V. Rastenis tikino, kad norint būti geriausiu, reikia ne tik puikiai žinoti žaidimo taisykles, bet būti kūrybingais bei aistringais žaidėjais. Brazilų, kurie futbole yra vieni geriausių, patirtis rodo, kad nenugalimais tampa tie, kurie daugiausia treniruojasi. Pavyzdžiui, Roberto Karlos, kurio smūgio į vartus neatlaiko nė vienas vartininkas, nuo šešerių metų pardavinėjo arbūzus, nes jo tėvai neturėjo pinigų. Kai pirkėjų nebūdavo, Roberto spardydavo arbūzą. Kadangi arbūzas nepalyginamai sunkesnis už kamuolį, Roberto puikiai ištreniravo savo kojas.
„Ir jūs galite treniruotis ne tik mokykloje. Niekada nereikia sakyti „man neišeina", nes kol nebandysi ir nesitreniruosi - nieko ir nepavyks padaryti. Spardykite kamuolį su draugais pievoje ar net vieni namuose - radę kokią tvirtesnę tvorą ar medinę sieną", - sakė vaikams V. Rastenis.
Kol vyresnieji lakstė aikštėje paskui futbolo kamuolį, mažieji varžėsi estafetėse. Valdyti kamuolį reikia didelio susikaupimo ir vikrumo, o jei nori būti pirmas - nėra kada snausti, todėl vaikai lyg vijurkai sukosi estafečių lauke. Vis dėlto geriausiai Juodaičiuose futbolą žaidžia ne berniukai, o mergaitės - taikliausiai V. Rastenio išmestą kamuolį atmušinėjo devintokė Monika Banytė, neblogai sekėsi ir jos draugėms. Mergaičių sėkmė įtikino futbolą pamėgusius vaikus, kad šis žaidimas gali tapti nuostabiu užsiėmimu, suburiančiu draugus ir ugdančiu ištvermę.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook