Kanklininkės Augustės diplomai

Kanklininkės Augustės diplomai (0)

2017-03-25

Antano Sodeikos meno mokyklos mokinė Augustė Pranskaitytė tapo XIII nacionalinio Jono Švedo konkurso laureate. Aštuonmetės kanklininkės kolekcija pasipildė dar vienu jos muzikinius pasiekimus liudijančiu diplomu.

Nacionalinio konkurso laureatės diplomas – labai rimtas įvertinimas dar trumpučiame Augustės muzikiniame kelyje. Ji yra tik antrokė ir dar daug turės išmokti, tačiau mokytoja Valda Vasiliauskienė jau dabar neabejoja, kad Augustė – gabi ir labai noriai mokosi. 
Nacionalinio Jono Švedo liaudies instrumentų atlikėjų konkurso baigiamasis turas, kuriame puikiai pasirodė kanklininkė A. Pranskaitytė, vyko praėjusį savaitgalį Vilniuje, Balio Dvariono muzikos mokykloje. Prieš tai antrokė taip pat sėkmingai įveikė zoninį turą ir suskubo džiaugsmu pasidalyti su „Vaikų trečiadienio“ skaitytojais. 
„Dalyvavo 20 mergaičių, atrinko tik penkias. Grojau du kūrinėlius – pjesę ir „Augin tėvas“. Pjesė sunkesnė, o „Augin tėvas“ – gražesnė“, – pasakojo kanklininkė. Paklausta, ar jaudinosi ir ar žino, kas toks yra jaudulys, mergaitė sakė: „Kai bijai.“ Ar bijojo? „Nelabai...“ Juolab kad tai nebuvo pirmasis didelis pasirodymas ir konkursas. Žemaitijos ir Klaipėdos krašto kanklininkų konkurse ji irgi tapo laureate.
Iš tiesų – kai ruošiesi rimtai ir gerai moki, ko gi bijoti? Ruošėsi ji rimtai, nors mokytoja buvo suabejojusi, gal per maža Augustė konkursui. „Konkursui reikia rimtai pasiruošti. Reikėdavo daugiau dienų eiti, daugiau namie groti, – pasakojo po zoninio turo su diplomu grįžusi kanklininkė, o apie baigiamąjį sakė, – nežinau, kaip čia bus.“
O buvo puikiai! 
Dar Augustė pasakojo, kad į konkursą ją vežė mama, važiavo kanklių mokytoja ir mokytoja Rūta Šličkutė, kuri akompanavo. Mokytoja Valda sėdėjo, kur žiūrovai, ir kai Augustė pagrojo, ją pagyrė, nes nė kartelio nesuklydo. Bet komisija vertina ne tik grojimą – ir suknelę, ir kaip ateini, ir kaip atsisėdi, ir kaip nusilenki – viską. Augustė grojo pasipuošusi mėlyna barchatine suknele – tai jos koncertinė suknelė. 
Kaip jos gyvenime atsirado kanklės, Augustė irgi papasakojo: „Mokytoja paskambino mamai ir paklausė: ar nori jūsų vaikas eiti į muzikinę? Tada mama sakė, kad reikia pasitarti. Nuėjom į mokyklą, pasidairėm. Mama klausė, ar lankysiu. Sakau – taip. Dar pasitarėm, tada pradėjau lankyti.“ 
Antano Sodeikos meno mokykloje ji mokosi groti ir pianinu, bet smagiau kanklėmis. Kanklės – lietuvių liaudies instrumentas, jo stygas reikia imti pirščiukais. Stygos aštrokos, ir Augustė sakė, kad pirščiukų nenupjovė, bet odelė buvo nusilupusi... 
Abu instrumentus mergaitė turi namie, o namų darbus jai padeda ruošti ir mama: Augustė groja didelėmis, o mama – mažytėmis kanklėmis. 
Nacionalinio konkurso laureatė turi ir kitokų pomėgių, ne tik groti. Ji lanko šachmatų treniruotes pas Valentiną Jankūną, ir neretą savaitgalį abu su vyresniu broliu važiuoja į varžybas. Dar – rankinio treniruotės pas Gražiną Girdžiuvienę, keramikos būrelis Vytauto Didžiojo pagrindinėje mokykloje. 
„Užtenka laiko ir į lauką išeiti. Aš ir besmegenį vieną pastačiau, kai dar buvo sniego!“ – pasigiria ir pasidžiaugia mažoji kanklininkė. 
Augustės diplomais džiaugiasi ir mokytoja Valda, ir mokytoja Rūta, mamytė, senelis ir kiti artimieji, o mergaitė sako, kad jiems visiems būtų už ką padėkoti.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook