Kas pripėdavo Veliuoną? Skautai!

Kas pripėdavo Veliuoną? Skautai! (0)

2018-10-27

Rudeninė Tauragės krašto skautų sueiga „100 pėdelių“ vyko Veliuonos gimnazijoje. Tad jei veliuoniškiai savo miestelyje pastebėjo daug ir didelių, ir visai mažyčių pėdelių, te nenustemba – į Veliuoną praėjusį savaitgalį buvo suvažiavę 200 skautų. 

Į rudeninę sueigą, skirtą Lietuvos šimtmečiui paminėti, skautai rinkosi penktadienio pavakare, o veiksmas vyko gimnazijoje ir aplink ją. Tačiau šeštadienį, pasak Kunigaikščio Gedimino draugovės vadovės Ugnės Beinarytės, Veliuona pamatė, išgirdo ir pajuto skautus.

„Šeštadienio rytą vyko edukacinė programa, ir per miestelį skautai žygiavo dainuodami ir skanduodami. Edukacijos vyko įvairiose vietose: gimnazijoje, vadovaujami dailės mokytojos Dalios Gineitės, jie lipdė iš molio, Amatų kiemelyje tautodailininkas Rimantas Ordinas supažindino su žalvariu, dar kita grupė lankėsi bibliotekoje pas rašytoją Violetą Šoblinskaitę, o pas Gediminą Klangauską Veliuonos krašto muziejuje lipdė molines pilis. Dar viena grupė, vyresnių, žygiavo į Klangius, į Petro Cvirkos muziejų“, – pasakojo skautų vadovė. Ką jie ten nuveikė, mokytoja Ugnė sakė nežinanti, nes vaikams suteikiama daug iniciatyvos ir savarankiškumo, jie patys turi sugalvoti, kokį gerą darbą padaryti ir palikti ženklą, kad čia buvo skautai.

Į sueigą atvažiavo skautai iš Šilalės, Laukuvos, Obelyno, Lukšių ir net keturios draugovės iš Jurbarko rajono mokyklų: Smalininkų „Nemuno“ draugovė (vadovė Jolita Štrimienė), Viešvilės „Karšuvos“ draugovė (vad. Eglė Gečaitė), Jurbarko Romualdo Marcinkaus draugovė (vad. Vaida Beinarienė) ir Martyno Jankaus draugovė (vad. Sigita Norkienė).

Svečiai – gerai, tačiau, kad ir jie jaustųsi gerai, didelis darbas tenka sueigos rengėjams. Šįkart veliuoniškiams. „Rengiau sueigos programą kartu su patyrusiais skautais iš kitų draugovių, nes mūsų draugovė įsikūrė tik prieš trejus metus ir dar neturime patyrusių“, – sakė mokytoja U. Beinarytė.

Penktadienį programa prasidėjo šv. Mišiomis, kurias gimnazijos aktų salėje aukojo kunigas, skautas Antanas Mačius, atvykęs iš Šilalės.

Paskui skautai buvo suskirstyti į grupes ir ėmė ruoštis vakaro laužui. Skautų vakaro laužas nėra tai, ką dažniausiai įsivaizduojame. Mokyklos salėje laužo nekūrensi, tad taip simboliškai vadinasi pažintinis renginys, kuriam kiekvienas ruošiasi ir visi sužino ką nors naujo.

„Šįkart tema buvo „Šimtmečio žmonės“. Parinkome tokias asmenybes kaip lakūnai Darius ir Girėnas, krepšininkas Arvydas Sabonis, istorikas Liudas Mažylis, aktorius ir dainininkas Vytautas Kernagis. Kiekviena grupė turėjo paruošti penkių minučių pasirodymą apie juos. O paskui vyko naktinis žaidimas“, – pasakojo skautė U. Beinarytė.

Naktinis žaidimas – privaloma sueigos dalis, jos laukia ir vyresnieji, ir mažieji skautai. Kiekviena grupė turėjo surasti 10 fotografijose užfiksuotų objektų, esančių aplink mokyklą. „Ši užduotis buvo ypač smagi. Vaikščiojo visi tamsoje, pasišviesdami žibintuvėliais, ir ieškojo. Visi viską surado ir sakė, kad naktį dar smagiau ieškoti. Mažiukai dalyvavo kartu su vyresniaisiais. Tam ir formuojamos mišrios grupės – kad bendrautų ir bendradarbiautų, kad mažieji mokytųsi iš vyresniųjų, o vyresnieji mažuosius globotų“, – sakė Veliuonos skautų draugovės vadovė.

Tai, žinoma, dar ne viskas, kas buvo skautų sueigos programoje. Dar buvo žaidimų, pokalbių, diskusijų. Buvo suartinanti vakarienė, pietūs ir pusryčiai, buvo iškilmingi skautų įžodžiai. Taip pat ir susitikimas su Tauragės krašto skautams dėmesį parodžiusiais Jurbarko rajono vadovais.

Tačiau apie vieną programos dalį būtinai norėjosi paklausti. Ji vadinasi „Skruzdėliukas“ ir privaloma kiekviename skautiškame renginyje. „Skruzdėliukas“ – tai apsitvarkymas. Kiekviena draugovė turi susitvarkyti savo vietą, šiuo atveju – klases, kuriose miegojo. Skautai po savęs turi palikti gražiau nei rado. Ir nėra jokių diskusijų. Kai nuo mažens taip mokomi, nėra jokių „patinka, nepatinka“, – paaiškina mokytoja Ugnė pastebėjimą, kad nemažai tėvelių guodžiasi, jog vaikai nemėgsta tvarkytis.

Ar viskas, kas buvo suplanuota, pavyko įgyvendinti? „Taip! – nedvejodama atsako mokytoja Ugnė. – Viskas taip, kaip buvo suplanuota, ir netgi į laiką viskas sutilpo.“ Mokytoja sako, kad prie renginio sėkmės prisidėjo ir gimnazijos administracija bei visa programą rengusi komanda.

„Visada pavyksta, kai iš anksto planuoji ir stropiai ruošiesi“, – šios išminties mokytoja U. Beinarytė gali pamokyti ir skautus, ir visus savo mokinius.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook