Kiek kainuoja kibiras vandens?

Kiek kainuoja kibiras vandens? (0)

2016-05-18

Jurbarko viešojoje bibliotekoje eksponuojami mokinių nupiešti plakatai konkursui „Vanduo: vartok ir saugok“. Konkursą organizavo Lietuvos vandens tiekėjų asociacija kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Rajoninio turo nugalėtojus pasveikino bei daug įdomių dalykų apie vandenį papasakojo UAB „Jurbarko vandenys“ direktorius Romaldas Vaitelavičius.

Vanduo – gyvybės šaltinis. Tausoti vandenį mokomi ir patys mažiausi – bibliotekoje eksponuojami ir „Ąžuoliuko“ mokyklos darželinukų plakatai, ir Naujamiesčio pagrindinės mokyklos antrokų bei kitų mokyklų įvairaus amžiaus vaikų darbai. Mokytoja Lilija Stakauskienė, į renginį atsivedusi 8 mokinukus, pasakoja savo antrokėliams apie vandenį – tik švarus tinka gerti, švariame galima maudytis. Švariame gyvena žuvys, bet to vandens negeriame.
Geriausiu išrinktas ir į respublikinį turą buvo išsiųstas Gaudenės Janavičiūtės, septintokės iš Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos, plakatas „Mes susiję“. „Pavaizdavau, kad žmonės, medžiai, upės – viskas susiję, visiems reikia vandens. Nežinau, kas būtų, jei pritrūktume vandens. Kai kartais namie trumpam jis dingsta, būna nepatogu. Nustebau sužinojusi, kad išgyventi be vandens žmogus galėtų tik tris dienas“, – sakė Gaudenė. Apdovanota buvo ir ji, ir jos dailės mokytojas Juozas Budzinauskas.
Rajoninio turo prizininkais tapo ir viešvilietė Urtė Strikaitė (mokytoja Vaida Jakaitytė) bei trečiokas Laurynas Stoškus iš Naujamiesčio pagrindinės (mokytoja Ilona Mockaitienė).
Mokinius bei jų mokytojus sveikino Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Zita Tytmonienė, o bendrovės „Jurbarko vandenys“ dovanėlių gavo visi plakatų autoriai ir visiems buvo surengta ekskursija į vandenvietę.
Žemės rutulio didžiąją dalį sudaro vanduo, bet tik apie 2,5 proc. jo yra gėlas. Bendrovės direktorius R. Vaitelavičius prisiminė, kaip būdamas šešiametis stebėjosi išgirdęs Mikaldos pranašystę, kad ateisią laikai, kai už vandenį reikės mokėti.
„Jurbarko vandenys“ per metus parduoda apie 700 tūkst. kubinių metrų kokybiško giluminio vandens. Vienas kubinis metras kainuoja 81 eurocentą, o kibiras vandens – mažiau nei centą. Vieni juokai, tiesa? Galbūt todėl ne visada tausojame vandenį. Ir direktoriaus minėta pranašystė gal dar neišsipildė?« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook