Kiekvienam po spindulėlį

Kiekvienam po spindulėlį (0)

2010-05-27

Gegužės 11 dieną rajono ikimokyklinių įstaigų vaikai Jurbarko lopšelyje-darželyje „Nykštukas" šventė poezijos šventę „Po saulutės delnu".

Saulutės sušildyta sužaliavo žemė. Po saulutės delnu šnara žiemkentėliai, skraido boružėlės, plazdena drugeliai, čirškauja paukščiai ir dainuoja vaikai - šitaip „Nykštuke" prasidėjo šventė, kurioje mažieji deklamavo ir dainavo vaikų poetės Zitos Gaižauskaitės kūrinėlius. Poetė irgi buvo toje šventėje - sėdėjo, klausėsi ir džiaugėsi, kad jos eilėraščiai neguli uždaryti knygelėse, bet gyvena vaikučių lūpose.
Skirsnemuniečiai stuksendami saulės ir vėjo nugludintais akmenėliais kalbino paukštį, dangaus bičiulį, klausdami - ar žemė tikrai didžiulė? O didžiulėje žemėje gyvena šypsenėlės - daugybę jų į šventę atvežė Viešvilės pagrindinės mokyklos mažieji.
Jurbarko darželio-mokyklos „Ąžuoliukas" auklėtiniai Z. Gaižauskaitės eilėmis pasakojo apie dienos darbelius, kuriuos visus reikia padaryti šiandien, nes rytoj jau laukia kiti. Ir apie vilką, girioje ugnį kūrenantį, tik - šiukštu - vaikams negalima liesti degtukų ir deginti pievų - tegul jose straksi žiogai.
Kai saulytė pavargsta šviesti, iš dangaus pasipila lietus. Girdžių pagrindinės mokyklos vaikučiai jo nebijo, pasislėpę po spalvotais skėčiais jie deklamavo: „Lyja lietūs, kas čia blogo? Tegul lyja - aš po stogu!" Palijo, ir vėl šypsosi saulutė. Literatūrinę muzikinę kompoziciją „Šypsosi saulutė" parodė Jurbarkų darželio-mokyklos auklėtiniai ir kvietė į bruknių arbatos puotą. Jon kaip paukšteliai su linksma dainele atskrido ir Smalininkų vaikučiai.
Rytas atneša dieną, o diena - daug darbelių. Apie tai meninėje muzikinėje kompozicijoje kalbėjo ir dainavo mažieji veliuoniečiai ir nepamiršo padėkoti: „Vai, ačiū, dienele, darbeliai baigti."
Daug gražių Z. Gaižauskaitės eilėraštukų inscenizacijų parodė šventės šeimininkai - „Nykštuko" auklėtiniai. Jų programėlėje varlinėjo išdidus gandras ir straksėjo linksmas kiškis, skraidė boružėlės, dovanų nešė Velykė, o ant stalo šypsojosi močiutės keptas pyragas.
Trys vaikeliai iš Rotulių pasakojo, kaip smagu ryte klausytis paukščių dainų, o mergytės iš Gausantiškių žino, kad paukštelius giedoti išmokė saulutė.
O vaikučius eilėraščių ir dainelių išmokė jų mokytojos ir auklėtojos Giedrė Paškauskienė, Dalė Jonušauskienė, Vilma Bataitienė, Birutė Kuklierienė, Irena Petkevičienė, Laimutė Marta Strikienė, Daina Liorančienė, Elena Urbonavičiūtė, Inga Krikštanienė, Aušra Ališauskienė, Irena Mockevičienė, Alvyda Latožienė, Nijolė Sokolova, Danutė Stakauskienė, Ramutė Birgiolienė, Laimutė Nagrockienė, Dalia Balčiuvienė, Virginija Biliukevičienė, Jūratė Anusevičienė. Vaikučiams po saulės spindulėlį dovanojo šventės saulytė - Orinta Šidlauskaitė. Švietimo skyriaus vyr. specialistė Dalia Jaramavičienė ir „Nykštuko" direktorės pavaduotoja Irena Povilaitienė teikė padėkas ir dovanas pedagogėms. Poetė Zita Gaižauskaitė kartu su vaikais eilėraščio žodžiais dėkojo už gimtąją kalbą, už upę, už bitę, už paukštį ir už didelę šventę, įdėjusią po saulės spindulėlį į vaikelių širdis.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook