Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Klausučių „Upelei“ jau 10 metų!

Klausučių „Upelei“ jau 10 metų! (0)

2010-06-21

Jau dešimt metų Klausučių Stasio Santvaro pagrindinėje mokykloje gyvuoja etninės kultūros būrelis „Upelė".

Pirmais metais būrelio nariai pasakojo, kokias šventes švenčia, kokių papročių laikosi savo šeimose, lankėsi Seredžiaus senelių ir Vilkijos vaikų namuose, vežė savo pagamintų dovanėlių, žaidė ir dainavo.
Antruosius metus rinkome smulkiąją tautosaką ir pasakas. Kai paūgėjome, pradėjome domėtis muzikiniu folkloru, tradicinėmis ir netradicinėmis šventėmis. Muzikavome dūdelėmis, molinukais, barškučiais, žaidėme žaidimus, ratelius. Surengėme pirmąją Duonutės šventę, pasikvietėme Klausučių kaimo pasakorę ir dainininkę Bronelę Gudžiūnienę. Vėliau ji tapo nuolatine mūsų švenčių viešnia, patarėja ir būrelio krikštamote. 2006 metais būrelis pavadintas „Upele".
2004 m. pirmą kartą išdrįsome dalyvauti vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos konkurse „Tramtatulis" ir sulaukėme labai puikių įvertinimų.
Būrelį lanko ne tik pradinių, bet ir vyresniųjų klasių mokiniai. Mes, septintokės, šiai veiklai ištikimos jau septyneri metai. Padedame rengti šventes, vykdome projektinius darbus (,,Ypatingieji gyvybės medžiai‘‘, "Žmogaus gyvenimas nuo kūdikystės iki paauglystės‘‘, ,,Jaunos dienelės‘‘, ,,Senelių žodynėlis‘‘ ir kt.). Grojame liaudies instrumentais: lumzdeliais, kanklėmis, barškučiais. Mokomės lietuvių liaudies šokių.
Per būrelio gyvavimo metus surengėme daug įvairių švenčių, dalyvavome kitų mokyklų bei respublikiniuose renginiuose: „Verdenė-2003" (Vilniuje), „Vieversiukas ant dirvono" (Jurbarke), Sekminių šventėje Rygiškių k. (Šakių r.), „Lietuva - giedanti paukštė" (Juodaičiuose), Jurginių šventėje Motiškių kaime.
Minėdami „Upelės" 10 metų jubiliejų surengėme teatralizuotą mergvakarį. Susirinko daug klausutiškių ir svečių. Vaidinime dalyvavo ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Jaunikiui nuotaką rinktis padėjo piršlys - Stanislovas Džiaugys, svočia buvo mūsų būrelio krikštamotė Bronelė, jaunosios tėvai - Rimvydas Baltutis ir Rimantė Pavalkienė. Vestuvių muzikantai - Klausučių kultūros centro kapelos ,,Ulytėlė‘‘ dalyviai. Šventę suorganizavo ,,Upelės‘‘ vadovė Vilma Baltutienė ir mokytoja Neringa Astašenkovaitė.

Laura Bukauskaitė
Klausučių Stasio Santvaro pagrindinė mokykla, 7 klasė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook