Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Klausutiškiai suomius kalbina angliškai

Klausutiškiai suomius kalbina angliškai (0)

2018-05-26

Klausučių Stasio Santvaro pagrindinės mokyklos teatro šventėje pasirodė ir anglų kalbos būrelis, suvaidinęs norvegų liaudies pasaką. Nors daugiausia anglų kalbos gebėjimus šio būrelio vaikai tobulina bendraudami su suomiais.

Teatro šventei anglų kalbos būrelis paruošė norvegų liaudies pasaką „Trys ožiukai“. Vaikai vaidino gražiai ir drąsiai ir, žinoma, anglų kalba. Aiškiai ir taisyklingai tarė kiekvieną žodelį, kad nesunkiai turbūt būtų supratęs net nemokantis anglų. Bet klausutiškiai moka. Juolab kad ne tik pamokose gali mokytis, bet ir anglų kalbos būrelyje.

Norinčių į būrelį – labai daug, mokytojos Jurgitos Šimanskienės klasėje sunkiai sutelpa. Bet būrelis – ne pamoka, ir sėdėti suoluose nebūtina. Gal net nereikia?.. Juk sėdėdamas nevaidinsi!

„Tris ožiukus“ vaidino antrokas Andrius, trečiokai Ignas ir Andrėja ir ketvirtokai Laurynas, Vilija ir Armintėja. Po spektakliuko žiūrovai garsiai ir ilgai plojo.

Bet vaidinimas, pasak mokytojos J. Šimanskienės, – tik papildoma veikla. Kai visa mokykla vaidina, neatsilieka ir anglų kalbos būrelis! Vaidino ne visi būrelį lankantys vaikai, o tik tie, kurie norėjo pasijusti aktoriais.

„Pagrindinė mūsų veikla yra eTwinning projektas, per kurį susipažinome su viena Suomijos mokykla, bendraujame ir mokomės anglų kalbos“, – sako būrelio vadovė.

Pažintis įvyko internete, bet bendrauja klausutiškiai su suomiais rašydami vieni kitiems tradicinius popierinius laiškus anglų kalba. Voke dažniausiai vieni kitiems siunčia ne tik laiškelį, bet ir mielų dovanėlių – piešinių, karpinių.

„Pirmieji laiškai buvo paprastučiai: susipažino vardais, paklausė, kurioje klasėje mokosi, papasakojo apie mokyklą ir šeimą... Paskui rašė vieni kitiems apie šventes, apie Velykas ir Kalėdas, ir apie mūsų 100-mečius, nes Suomija, kaip ir Lietuva, irgi šventė savo valstybės nepriklausomybės jubiliejų“, – pasakoja mokytoja Jurgita ir pabrėžia, kad laiškai – ne kolektyviniai, kiekvienas būrelio narys turi savo susirašinėjimo draugą.

Anglų kalbos būrelio vaikus mokytoja giria ne tik už norą mokytis užsienio kalbos, bet ir už kūrybiškumą ir išradingumą. „Suomių atsiųsti laiškai būna tarsi pagal vieną šabloną parašyti. O mūsų vaikai nenori rašyti standartiškai, jų laiškai išskirtiniai, kiekvieno vis kitoks!“ – sako Klausučių Stasio Santvaro pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja.

Taip ir mokosi klausutiškiai ir suomiai anglų kalbos kartu, padėdami vieni kitiems. Taip įdomiau. Būrelio vaikai nekantriai laukia iš Suomijos atkeliaujančių laiškų, teiraujasi mokytojos. O sulaukę didelio, dažniausiai vaikų piešiniais papuošto voko puola skaityti ir rašo atsakymus.

Ir turbūt pasvajoja, kad būtų šaunu susitikti su savo susirašinėjimo draugais. Pabuvoti Suomijoje, kur mokyklose vaikai vaikšto basi ir yra labai raštingi, ir pasikviesti juos į Lietuvą, į Klausučius. Galbūt į teatro šventę?« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook