Knygos nemėgsta gulėti lentynose

Knygos nemėgsta gulėti lentynose (0)

2010-02-22

Žiemos šaltukui žnaibant nosį ieškojau jaukios ir šiltos vietelės. Čiūžtelėjęs slidžiu takeliu netikėtai atsidūriau prie Vaikų bibliotekos. Oho, kiek knygų! - nustebau vos pravėręs duris.

„Keturiolika su puse tūkstančio", - patikslino Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Aldutė Masaitytė, o aš mintyse sumečiau, kad kiekvienam Jurbarko vaikui tektų po 10, o gal ir daugiau knygelių iškart skaityti, kad visas šios bibliotekos turtas būtų iš lentynų iškeltas, nes lentynose gulėti knygelės nemėgsta, jos nori būti skaitomos.
Nors Vaikų biblioteka - ne pagrindinėje gatvėje, vaikai žino kelią į ją. Mažiausiuosius - darželinukus ir pradinukus - čia atveda auklėtojos ir mokytojos, vyresnieji patys ateina. Ir ne tik knygų skaityti. Bibliotekos vedėja rengia ekskursijas - įdomiausių dalykų apie knygas pamatysite ir sužinosite. Bibliotekoje rengiamos vaikų piešinių ir kitokių darbelių parodos. „Jei norite pasigirti savo sukurtais darbeliais visam miestui - ateikite pas mus", - kviečia A. Masaitytė.
Vaikų biblioteka rengia įvairių renginių mažiesiems skaitytojams. Pavasarį vėl vyks tradicinė vaikų knygos šventė - nepraleiskite jos. Kasmet vaikai išrenka labiausiai patikusių knygų penketuką. Pernai daugiausia balsų gavo Knister knyga „Ragana Lilė".
Vaikų bibliotekoje yra ir žaisloteka, kurioje daug stalo ir kitokių žaidimų, skaitykloje - 4 kompiuteriai. Kai kurie vaikai, pasak vedėjos, į biblioteką ateina net pamokų ruošti.
Bet labiausiai bibliotekos vedėja kviečia vaikus skaityti knygas. Knyga - puiki draugė, niekada nenusibostanti pašnekovė. Deja, mažėja vaikų, kurie skaito knygeles savo malonumui. „Nemažai tokių, kurie skaito tik tai, ką užduoda mokytoja. Tokie vaikai suskaičiuoja puslapius ir prašo, kad būtų kuo didesnės raidės", - pasakoja A. Masaitytė. - O juk skaityti yra smagu. Skaitymas lavina vaizduotę, kalbą. Knygose daugybė įdomių, smagių, net šiurpių istorijų, kurias gali išgyventi kartu su knygos veikėjais - tą puikiai žino vaikai, kurie mėgsta ir skaito daug knygų. Yra daug vaikų, kurie draugauja su knyga, yra netgi skaitančių klasių."
Viena tokių skaitančių klasių - Naujamiesčio vidurinės mokyklos 4a. Kai pravėriau tos klasės duris, nuskambėjo skambutis, pranešdamas pamokų pabaigą, bet uoliausi skaitytojai neskubėjo namo ir ilgai pasakojo man apie knygas.
Lukas Juonys: „Dabar skaitau „Harį Poterį" - keturias knygas jau įveikiau, liko trys. Imu knygas iš bibliotekos, turiu ir namuose - gaunu dovanų. Gimtadienio proga močiutė padovanojo „Brolių Grimų pasakas", nes ji žino, kad mėgstu skaityti. Keturios dalys, ir visas jau perskaičiau."
Arnas Jankevičius: „Aš dabar skaitau enciklopediją. Na, tai tokia didelė ir įdomi knyga, kurioje rašoma apie viską - apie gyvūnus, techniką, gamtą, istoriją... Man įdomiausia apie gamtą. Vieną enciklopediją jau perskaičiau, ją padovanojo mama ir aš labai džiaugiausi."
Mantas Vyšniauskas: „Įdomiausia knyga - „Muminukai". Kas parašė? Nebeprisimenu. (Čia Mantui padėjo draugai - kažkuris prisiminė, kad knygos autorė Tuvė Janson. Rašytojas - labai svarbu, nebūtų rašytojo, nebūtų ir knygos. Vaikai pažadėjo grįžę namo pasižiūrėti, kas parašė jų mėgiamas knygas.) Patiko, kad labai daug nuotykių. Dar labai mėgstu skaityti pasakas."
Erika Greičiūtė: „Šiais metais jau perskaičiau 6 knygas. Nelabai storas. O dabar skaitau „Daktarą Aiskaudą".
Osvaldo Jazukevičiaus paklausiau, ar galima turėti biblioteką namuose?
Osvaldas: „Ne, aš neturiu tiek daug knygų, gal tik 20 turiu, o dabar skaitau labai linksmą „Kvailių kaimą".
Simona Jankauskaitė: „Aš irgi turiu apie 20 knygų - visos padovanotos. Tokios dovanos man patinka. Dabar aš skaitau knygą „Nimės sala". Kur tokia sala yra, nežinau, neparašyta, nors jau antrą knygos dalį skaitau. Gal iš viso jos nėra, gal tik išgalvota."
Ketvirtokų mokytoja Rita Urbutienė sakė vaikams, kad būna ir namų bibliotekų, nes žmonės sukaupia daugybę vertingų knygų. Vaikų turimas knygas galima vadinti bibliotekėle. Svarbiausia, kad bibliotekėlės knygos būtų skaitomos: pats perskaitęs pasiūlyk draugui, nes knygelės nemėgsta dulkėti lentynose.
Monika Ramonaitė: „Skaitau „Lesė sugrįžta". Man įdomi ta knyga, siūlau ir kitiems ją perskaityti." Monika mėgsta skaityti ir eilėraščių knygeles ir net pati kuria eilėraščius - vieną padovanojo „Vaikų trečiadieniui", tad visi galite jį paskaityti.
Greta Mankutė ir Gabrielė Bataitytė skaito „Harį Poterį". „Haris moka visokių burtų, draugiškas ir išradingas, man jis patinka", - sakė Gabrielė, skaitanti dar tik pirmąją knygą. O knygų apie vaikų pamėgtą berniuką - septynios, tad Gabrielės laukia dar daug malonių valandėlių įdomios knygos draugijoje.

Smalsutis« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook