Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Linksmi – jau dešimt metų!

Linksmi – jau dešimt metų! (0)

2009-11-23

Vytauto Didžiojo vidurinės mokyklos pradinių klasių mokinių choras „Linksmas" šiais metais šventė savo pirmąjį didelį jubiliejų - jam sukako 10 metų. Choristai vis keičiasi, bet du dalykai per dešimtmetį išliko nepakitę - jų dainelės visada skambios, o jie patys - visada linksmi.

Linksmi „Linksmo" choro vaikai pasakojo, kad gimtadienis buvo kaip ir dera - linksmas ir net su dviem tortais, ant kurių degė ir dešimt choro metų simbolizuojančių žvakučių.
Į gimtadienio šventę atvažiavo vaikų choras iš Marijampolės ir jie surengė bendrą koncertą, kuris vadinosi „Mes - dainuojantys Dievo vaikai".
Dešimtmečio koncertas buvo ne šiaip sau koncertas, o labai solidaus renginio - sakralinės muzikos festivalio „Te Deum laudamus" sudedamoji dalis. Mažieji dainininkai Viešpatį šlovino giedodami „Žiba žiburėlis" ir „Vakaro giesmelę". Kartu su marijampoliečiais išdainavo ir visą dainų šventės repertuarą, nes abu chorai - dainų šventės dalyviai.
Vytauto Didžiojo vidurinės mokyklos pradinukų chorui teko didelė laimė ir garbė - Tūkstantmečio dainų šventės didžiuliame visos Lietuvos vaikų chore skambėjo ir „Linksmo" skardūs balseliai. Iš šventės ir sostinės Vilniaus vaikai parsivežė daugybę įspūdžių ir nuotraukų.
Prieš dešimt metų chorą mokykloje subūrė pradinių klasių mokytoja Monika Buitkuvienė, nes vaikai mėgsta dainuoti, o mokytojai Monikai smagu mokyti ir dainuoti kartu su vaikais.
Atrankos į chorą nėra - dainuoti gali kiekvienas, net ir nelabai mokantis, nes visko galima išmokti, jei tik nori. Rugsėjį norinčiųjų dainuoti būna labai daug. Šių mokslo metų pradžioje į chorą susirinko 17 mergaičių ir 13 berniukų - šauni ir balsinga kompanija. Paskui kai kurie pavargsta, ir pavasario choras dažniausiai sulaukia šiek tiek sumažėjęs.
Pabaigus 4-tą klasę su „Linksmu", deja, reikia atsisveikinti, bet tik ne su dainavimu - galima dainuoti kultūros centro „Bildukuose", gimnazijos „Saulės" ir meno mokyklos choruose, popchore „Riešutukai".
Per dešimtmetį choras sukaupė didžiulį kraitį: sudainuota ir suvaidinta muzikinė pasaka „Našlaitė", pastatyti du miuziklai - „Juokų diena" ir „Meškeriotojas". Choro kraityje ir kasmetiniai kalėdiniai koncertai bažnyčioje, Mamos dienai - kultūros centre.
Pernai choras „Linksmas" važiavo į Klaipėdą ir dalyvavo vaikų chorų šventėje „Mes - Lietuvos vaikai", šįmet dainavo Jurbarko jubiliejaus dainų šventėje.
Vytauto Didžiojo vidurinėje mokykloje pradinukų choro vadovė Monika Buitkuvienė kartu su šokių kolektyvo „Žmogeliukai" mokytoja Lolita Žukauskiene kasmet rengia viso rajono pradinių klasių mokinių dainų ir šokių šventę. Kiekviena šventė su gražiu pavadinimu ir dar gražesne programa - „Princesėlės fleita", „Seku seku pasaką", „Gimtinės keliu".
Beveik visą dešimtmetį pavadinimo choras neturėjo, tik prieš porą metų buvo „pakrikštytas" „Linksmu". Pasipuošę linksmomis raudonomis skrybėlėmis, aukštai iškėlę gražiai vadovės išsiuvinėtą vėliavą mažieji dainorėliai traukia daineles ir šypsosi, nes, anot vaikų, jei esi chore „Linksmas", turi ne tik gražiai dainuoti, bet ir būti linksmas.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook